کد خبر: ۴۲۵۳۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۱
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۱
کد خبر : ۴۲۵۳۵۱۹
باشگاه خبرنگاران از حيوانات جاسوس موساد گزارش مي‌دهد:

اسراييل معمولا در کشورهاي اسلامي منطقه از حيوانات استفاده مي‌کند تا به شهروندان حمله کرده يا از آن‌ها جاسوسي کنند.

به گزارش خبرنگار دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، در گزارش قبلي خود با عنوان " معروف‌ترين زن جاسوس اسراييل" به جزييات بهره‌برداري سرويس‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي رژيم صهيونيستي از زن‌ها پرداخت. اما به نظر مي‌رسد، اين رژيم، نه تنها به استفاده جنسي از زن‌ها در راستاي اهداف سودجويانه خود بسنده نکرده‌ است، بلکه حيوانات نيز در امان نبوده‌اند و موساد از آن‌ها در عمليات‌هاي جاسوسي، رعب و وحشت و حتي گاهي اوقات در عمليات‌هاي تروريستي در منطقه استفاده مي‌کند.


از اين‌رو باشگاه خبرنگاران در گزارشي قصد دارد به تشريح حيواناتي بپردازد که سازمان‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي در راستاي جاسوسي و ايجاد رعب و وحشت در منطقه از آن‌ها استفاده مي‌کند.

به گزارش frontpagemag. "موساد" باغ وحشي از حيوانات دست‌آموز دارد که از کشورهاي همسايه فلسطين جاسوسي کرده يا دست به خراب‌کاري مي‌زنند. سرويس جاسوسي موساد از حيواناتي مانند سنجاب، کوسه، پليکان، حشرات، موش‌، خوک و به تازگي کرکس‌ها استفاده مي‌کند.

به گزارش وب‌سايت تحليلي "Jihadwatch"، رژيم صهيونيستي معمولا در کشورهاي اسلامي منطقه از حيوانات استفاده مي‌کند تا به شهروندان حمله کرده و يا از آن‌ها جاسوسي کند. نمونه‌هاي اين اقدامات حمله کوسه‌ها به سواحل مصر در سال 2010، شکار کرکس جاسوس موساد در عربستان سعودي در سال 2011 که با خود تجهيزات ردياب ماهواره‌اي حمل مي‌کرد و آخرين مورد هم کشف يک شاهين همراه با برچسب رژيم صهيونيستي در کشور سودان بود.


پرنده‌هاي جاسوس اسراييلي

شکار کرکس اسراييلي در عربستان

به گزارش "جروزالم‌پست"، اوهاد هاتزوف Ohad Hatzofe، زيست‌شناس موسسه پارک‌ها و طبيعت اسراييل ادعا کرده است که استفاده از پرنده‌ها به عنوان ابزار آلات جاسوسي مضحک است. اما شواهد چيز ديگري نشان مي‌دهد. 

در سال 2011، کرکسي توسط يک شکارچي در عربستان سعودي شکار شد که يک دستگاه جي‌پي‌اس و يک برچسب "دانشگاه تل‌آويو" روي پاي آن نصب شده بود. به گزارش Thestar، به احتمال بسيار زياد، اين پرنده توسط اسراييل براي جاسوسي در کشور عربستان فرستاده شده بود.


"بندر بن‌سلطان"، رئیس سرویس اطلاعاتی و امنیتی عربستان که يد طولايي در رابطه با صهيونيست‌ها دارد اين مسئله را تکذيب کرد و ادعا کرد که پرنده براي اهداف علمي مورد استفاده قرار گرفته است.





مرغ مگس‌خوار

در ماه مي سال 2012، يک مرغ مگس‌خوار اروپايي با برچسب اسراييلي در روستايي در مرز جنوب شرقي ترکيه توسط روستايي‌ها پيدا شد. روستايي‌ها اذعان کرده‌اند که پرنده با خود ريزتراشه‌اي همراه داشته است.


شکار يک پرنده ديگر در سودان

در دسامبر سال 2012، يک روزنامه سوداني اعلام کرد که دولت اين کشور کرکسي را در شهر کرينک Kereinek، شکار کرده است که احتمالا براي اسراييل جاسوسي مي‌کرد و به روي پاي آن يک برچسب عبري وجود داشته و مجهز به تجهيزات الکترونيکي بوده است.

بر اساس این گزارش، این کرکس در منطقه دارفور در غرب سودان اسیر شده است. پس از آن مقامات سودانی اعلام کردند اسرائیل از کرکس‌ها برای جاسوسی از کشور آنها استفاده می‌کند. در واقع، تجهیزاتی که به کرکس وصل شده، شامل سیستمی است که اطلاعات از جمله تصاویر را از طریق ماهواره‌های ارتباطی جمع‌آوری می‌کند. علاوه بر این سیستم، تراشه جی‌پی‌اس نیز به این پرنده نصب شده است.


يک روزنامه مصری در بخشي از گزارش خود اذعان کرده است که  مقامات امنیتی سودان حتی توانستند مشخص کنند که تجهیزات یافت شده بر روی کرکس متعلق به دانشگاه الخیل در سرزمين‌هاي اشغالي بوده و لوگوي دانشگاه نيز بر روی آن قرار داشته است.

گفته شده بر روی نواری که به پای این کرکس بسته شده، به زبان عبری نوشته شده؛" سازمان طبیعت اسرائیل؛ بیت‌المقدس".



استفاده رژيم صهيونيستي از کوسه‌هاي قاتل

به گزارش الاحرام انگليسي، در دسامبر سال 2010، چندين کوسه به سواحل جنوبي صحراي سينا در شرم‌الشيخ حمله کردند. در پي اين حملات، کاپيتان مصطفي اسماعيل در مصاحبه‌اي با شکبه Egypt Today اذعان کرد که در يکي از کوسه‌هاي شکار شده تجهيزات رديابي اسراييلي پيدا کرده است. شهردار شرم‌الشيخ نيز در سخناني اعلام کرد که موساد با فرستادن کوسه به آب‌هاي مصر قصد دارد تا صنعت توريسم در اين کشور را فلج کند.

وب‌‌سايت صهيونيستي Jewlicious‌ در گزارشي به رونمايي از مرکز تربيت کوسه‌هاي قاتل اسراييل اشاره کرده است. طبق تحقيقات اين وب‌سايت، موساد از اين کوسه‌ها براي حمله به سواحل مصر استفاده کرده است.

نويسنده و تحليل‌گر اسرائيلي روزنامه " اسرائيل هايوم" طي مقاله‌اي عنوان داشت: سرويس اطلاعات اسرائيل(موساد)، براساس يك برنامه محرمانه تحت عنوان "آرواره درنده 10" از كوسه‌هاي آموزش ديده براي اهداف نظامي استفاده كرده است. وي در ادامه افزود:‌ اين طرح با همكاري نيرو دريايي اسرائيل صورت مي‌گيرد. در اين طرح از كوسه‌هاي آموزش ديده براي انجام عمليات‌ها خارج از آب‌هاي منطقه‌اي اسرائيل و شكنجه برخي از بازداشت شدگان و شناسايي غواص‌هاي دشمن استفاده مي‌شود. يائيرسار، هم‌چنين تاكيد كرد: اين كوسه‌ها به مدت سه الي شش ماه در سواحل اريتره آموزش مي‌بينند و بعد به بنادر سرزمين‌هاي اشغالي فرستاده مي‌شوند.

در فيلم زير، نيروهاي گارد ساحلي مصر در حال شکار کوسه‌هايي هستند که گفته مي‌شود توسط سرويس‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي براي اخلال در صنعت گردشگري مصر به سواحل شرم‌الشيخ فرستاده‌اند.


وي در ادامه افزود:‌ برخي از ماموريت‌هاي اين كوسه‌ها نزديك شدن به سواحل ايران براي زير نظر گرفتن بنادر اين كشور از طريق سيستم‌هايي كه بر روي باله‌هاي آنها كار گذاشته شده مي‌باشد.

روزنامه"المصريون"، پس از آنكه روز يكشنبه يك كوسه ماهي قاتل يك گردش‌گر آلماني را به كام مرگ كشاند، تمامي گردشگران خارجي سواحل مصر را به مقصد كشور خود يا به سوي سرزمين اشغالي ترك كردند و اين امر خسارت‌هاي زيادي را به بخش گردشگري مصر وارد آورد .به نوشته اين روزنامه، حمله كوسه ماهي به گردش‌گر آلماني در حالي بود كه چند روز پيش از آن نيز چهار نفر از گردشگران توسط كوسه ماهي‌ها زخمي شده بودند .در همين رابطه يكي از كاركنان بخش گردشگري در شرم‌الشيخ گفت كه تعداد زيادي از گردشگران خارجي برنامه سفر خود را به سمت سرزمين اشغالي تغيير داده‌اند


سرلشگر" محمد عبدالفضيل شوشه" استاندار جنوب سينا نيز گفت كه دستور بسته شدن تمامي سواحل تا زمان كسب اطمينان از نابودي تمامي كوسه‌ ماهي‌ها در سواحل جنوب سينا صادر شده است. وي با اشاره به اينكه وجود كوسه ماهي‌هاي قاتل در سواحل مصر بي‌سابقه بوده است گفت كه احتمال اينكه سازمان موساد اسرائيل براي ضربه زدن به اقتصاد گردشگري مصر كوسه ماهي‌ها را روانه ساحل اين كشور كرده باشد، بعيد نيست.‌‌ يك منبع مسئول در يكي از شركت‌هاي بزرگ گردشگري جنوب سينا نيز در اين باره گفت: تنها شركت‌هاي گردشگري اسرائيلي هستند كه از اين قضيه سود مي‌برند زيرا در اين صورت گردشگران خارجي مناطق ساحلي مصر را رها كرده و به سرزمين‌هاي اشغالي مي‌روند، بنابراين بعيد نيست كه ايجاد اين بحران كار اسرائيل باشد همچنانكه پيش از اين نيز اسرائيل با انتشار شايعه وجود گروه‌هاي تروريستي در سينا قصد جلوگيري از سفر گردشگران به اين منطقه را داشت.


آزار و اذيت فلسطيني‌ها با استفاده از حيوانات موذي

رژيم صهيونيستي با استفاده از حيوانات موذي قصد دارد تا اعراب سرزمين‌هاي اشغالي را تحت فشار قرار داده تا داوطلبانه اين مناطق را ترک کنند، هم‌چنين شهرک‌نشين‌ها نيز با کمک سازمان‌هاي اطلاعاتي با روانه کردن گله‌هاي خوک و گرازهاي وحشي در ميان مزارع فلسطيني‌ها محصولات آن‌ها را تخريب مي‌کنند.

نفوذ موش‌ها به فاضلاب اعراب ساکن در سرزمين‌هاي اشغالي

به گزارش جروزالم‌پست به نقل از خبرگزاري وفا، اسراييل از موش‌ها براي بيرون راندن خانواده‌هاي عرب از شهر بيت‌المقدس استفاده مي‌کند. در گذشته نيز فلسطيني‌ها اسراييل را متهم به استفاده از خوک‌ها براي بيرون راندن فلسطيني‌ها از کرانه باختري کرده بودند. بنا به گزارش‌هاي مردمي در اين خبرگزاري آمده است که گله‌هاي بزرگ خوک‌هاي وحشي به زمين‌هاي کشاورزي فلسطيني‌ها حمله کرده‌اند.

به گزارش وفا، سرويس‌هاي جاسوسي اسراييل به واسطه شهرک‌نشين‌ها اين موش‌ها را در فاضلاب مناطق عرب‌نشين رها مي‌کنند.

حسن خاطر مدير کل جبهه اسلامي-مسيحي در سرزمين‌هاي اشغالي، در اين رابطه مي‌گويد: اين اقدامات براي آزار و اذيت عرب‌هاي ناحيه است تا زندگي آن‌ها را خراب کرده و در نهايت مجبور به ترک اين شهر قديمي و مذهبي شوند.

حمله گرازهاي وحشي به مزارع فلسطيني‌ها

به گزارش وب‌سايت صهيونيستي Israelnationalnews، در ژوئن سال 2009، عده‌اي از کشاورزان فلسطيني، شکايت کردند که صهيونيست‌ها از حمله‌هاي برنامه‌ريزي شده گرازهاي وحشي به مزارع استفاده مي‌کنند تا محصولات منطقه سامريه را نابود کنند. رييس اتحاديه کشاورزان فلسطين اشغالي نيز اين امر را تاييد کرده است.



حشرات Cyborg

به گزارش اسکاي‌نيوز، این فناوری که به آن "سایبورگ" گفته می‌شود و موش و حشرات مختلف را در بر می‌گیرد، برای جاسوسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این روش روی حیواناتی که کمی جثه بزرگ دارند دوربین‌های جاسوسی کوچکی کار گذاشته می‌شود که با قرار دادن آنها در منطقه مورد نظر ، تحرکات بخش‌های مختلف نظارت می‌شود.

نسل جدید "حشرات Cyborg " مجهز به سیستم‌های کنترل از راه دور است که این سیستم‌ها در اعصاب ریز آنها تعبیه شده و امکان ردیابی و کنترل حرکات آنها را برای یک کاربر بیرونی فراهم می‌کند. در حال حاضر فقط از حشرات به عنوان جاسوس استفاده نمی‌شود، بلکه دانشمندان پیش از این توانسته‌اند حیواناتی چون، موش، کبوتر و حتی کوسه‌ها را به سیستم‌های کنترل از راه دور مجهز کنند.

به گزارش اسکاي‌نيوز، آمریکا و رژيم صهيونيستي روی یک پروژه سری کار می‌کنند که در این پروژه در داخل بدن حشرات، قطعات الکتریکی کار می‌گذارند و این حشرات را تحت کنترل خود قرار می‌دهند و از طریق این حشرات می‌توانند از مکان‌های مختلف جاسوسی کنند.

این قطعات باید زمانی در بدن حشره قرار بگیرند که بدن حشرات از حالت لارو گونه خود، بيرون آمده و در حالت سخت شدن باشد تا قطعات به خوبی به بدن حشره جوش بخورند. از جمله حشراتی که بیش از دیگر حیوانات در این طرح مورد توجه قرار گرفته پروانه است.

دانشمندان درتلاش هستند دستگاه عصبی این حشره را از راه دور قابل کنترل کنند تا بتواند به مسیرهای لازم هدایت شود و با استفاده از دوربین بسیار کوچکی که در پشت آن کار گذاشته شده است تصویرهای مورد نظر از منطقه‌ای را که باید اطلاعات آن جمع آوری شود به صورت دقیق برداشته و به مرکزهای جاسوسی بفرستد. گزارش ایسکانیوز می‌افزاید، ارتش آمریکا همچنین آزمایشگاه‌های ویژه‌ای برای پرورش حشرات و حیوانات مورد نظر ساخته است تا راهکارهای لازم برای کنترل آنان از راه دور را بیازماید.

ايران کدام حيوانات جاسوس را شکار کرده است؟

در اکتبر سال 2008، ايران دو کبوتر را شکار کرد که طبق گزارش‌ها از سايت هسته‌اي نطنز جاسوسي مي‌کردند.

طبق گزارشی که در دیلی‌تلگراف به چاپ رسيد، نیروهای امنیتی ایران موفق شدند دو کبوتر مظنون به جاسوسی را در نزدیکی سایت هسته ای "نطنز" شكار کنند.

بنا بر اين گزارش، یکی از این دو کبوتر در نزدیک یک کارگاه گلاب‌گیری در شهر کاشان به دام افتاده است. تلگراف به نقل از منابع ایرانی مي‌افزايد که حلقه‌های آهنی و سیم‌های نامحسوسی به آن کبوتر متصل بوده‌اند که ظاهرا نقش نگه‌داری وسايل استراق سمع جاسوسی پنهان در لابلای پر این پرندگان را بر عهده داشته است

حدود یک ماه پیش از پیدا شدن این کبوتر، کبوتر دیگری با تجهیزات مشابه نیز در حوالی نطنز به دام افتاده بود.

به گزارش پایگاه خبری مک‌کلاچی Mcclatchy، کبوتر یا کبوترهای شکار شده توسط نیروهای امنیتی ایران حوالی نیروگاه اتمی نطنز، در حال جاسوسي بوده‌اند.

توقيف چهارده سنجاب جاسوس در مناطق مرزي ايران

در سال 2007 نيز 14 سنجاب نيز توسط ايران شکار شدند. به گزارش يديعوت آحارونوت، در سال 2007 فرمانده نيروي انتظامي، خبر توقيف تعدادي سنجاب مجهز به وسايل جاسوسي در مرزهاي كشور را تاييد كرده اما از ارائه توضيحات بيشتر در اين زمينه خود‌داري كرد. گفته مي‌شود اين سنجاب‌ها توسط سرويس‌هاي امنيتي بيگانه به سيستم‌هاي جاسوسي مجهز شده بودند، اما قبل از هرگونه اقدامي با هوشياري ماموران انتظامي توقيف شدند



سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۲
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
میگه مرغی که انجیر میخوره نوکش کج ه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
خدا قوت به همه نیروهای نظامی ایران
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
انشاالله به زودی زود و به یاری خدا و امام زمان (عج) همه ی صهیونیستها رو به درک واصل میکنیم ... ( برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عزیز صلوات )
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
خداقوت دلاوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
خیلی عالی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
تمام قدرت ایران به عنایت امام زمانه !به امید ظهورش
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
دمشون گرم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
درودبرسربازان گمنام همین خداقوت
yazdan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
'*'زنده باد ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
خوب خودشونو رنگ کردن اومدن جاسوسی! ای کلک ها!
وحيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
درود بر ايران وايرانيان
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
واقعا من به ایرانی بودنم افتخار میکنم
جانم فدای ایران
محلاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
این مطالب من را یاد این مثل معروف انداخت:انسان در حال غرق شدن به هر خاروخاشاکی برای نجات یافتن دست می اندازد.
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
ومكرو و مكروالله والله خير والماكرين
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
اگه اونا خودشون رو زرنگ فرض ميكنن, دلاوراي ما زرنگترن و باهوش تر
پاسخ ها
حسن بریجانی
| - |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
این است افتخار افرینی دلاور مردان ما زنده باد خاک پاک ایران زمین
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
واقعا اينه ايران
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
اگه اونا خودشون رو زرنگ فرض ميكنن, دلاوراي ما زرنگترن و باهوش تر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر