بروجردی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

باید قبل از این‌ها با منافقین چنین برخوردی صورت می‌گرفت / ملت ما از هر کشوری که منافقين را بپذیرد ناراحت خواهد شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تخليه كامل پادگان اشرف گفت: مسئولین ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای بررسی مجموعه اسناد و مدارک و وضعیت اين پادگان با هماهنگی دولت عراق تیمی را اعزام کنند تا ضمن بررسی عمق جنایت آنها در اختیار افکار عمومی جهانیان قرار بدهند.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پی تخلیه کامل پادگان اشرف و بازگرداندن آن به ارتش عراق، به خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران گفت: اتفاقی که در پادگان اشرف افتاد و عکس‌العمل خانواده شهداي عراق که به دست منافقین به شهادت رسیدند، نشان دهنده عمق نفرت ملت عراق جدای از نفرت ملت ایران از این سازمان تروریستی است.
وی افزود:‌ معتقدم مسئولین ذیربط جمهوری اسلامی ایران، با توجه به اینکه 16 هزار شهید ترور داریم که به دست سازمان تروریستی منافقین به شهادت رسیده‌اند، برای بررسی مجموعه اسناد و مدارک و وضعیت این پادگان با هماهنگی دولت عراق تیمی را اعزام کنند تا ضمن بررسی عمق جنایت آنها در اختیار افکار عمومی جهانیان قرار بدهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید با این پیگیری، آمریکا و اروپا به عنوان دولت‌هایی که این سازمان تروریستی را از لیست تروریست‌ها خارج کردند، براساس معیارهای بین‌المللی پاسخگویی افکار عمومی باشند.بروجردی گفت:‌ مجموعه این اسناد و مدارک حائز اهمیت بوده و حق ملت ایران است که در جریان جزئیات فعالیت این سازمان تروریستی قرار بگیرند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس  اظهار داشت: پادگان اشرف یک کانون فساد بود چرا که هم علیه ملت ایران عملیات‌هایی طراحی می‌شد و هم آمریکا از این سازمان استفاده اطلاعاتی می‌کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی کشور عراق به عنوان همسایه ما از دست سازمان تروریستی منافقین رهایی پیدا کند.احمد شوهاني نماينده ايلام نيز در اين رابطه به  باشگاه خبرنگاران، گفت:‌ گروه منافقین همواره بانی ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه بوده‌اند.

وی افزود: گذشته این گروهک که در عراق و ایران باعث برهم زدن امنیت شده‌اند روشن است و هرگز در این دو کشور پایگاه مردمی نداشته‌اند بلکه در کنار رژیم بعثی عراق به جنایات خود ادامه می‌دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:‌ همان‌گونه که این گروهک سابقه روشنی نزد ملت ایران ندارند نزد مردم مسلمان عراق نیز جایگاهی نداشته‌اند.

شوهانی تاکید کرد:‌ گذشته ظالمانه این گروهک باعث شد دولت و ملت عراق نسبت به آنها بدبین باشند و باید قبل از این‌ها با گروهک منافقین چنین برخوردی صورت می‌گرفت.نماینده مردم ایلام با بیان اینکه گروهک منافقین در هیچ جای دنیا جایگاهی ندارد، تصریح کرد: آنها یک گروهک تروریستی و افراطی هستند و ملت ما از هر کشوری که آنها را بپذیرد ناراحت خواهند شد.

وی اضافه کرد: باید از دولت و ملت ایران و کسانی که باعث ریشه‌کن شدن این گروهک شدند، تقدیر و تشکر کرد چرا که باعث شد آرامش به ایران و حتی عراق بازگردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به دستیابی عراقی‌ها به اسناد و مدارکی از پادگان اشرف اشاره کرد و گفت:‌ این کمیسیون پیگیری خواهد کرد تا ایران به اسناد و مدارک به دست‌آمده دسترسی پیدا کند.

شوهانی تاکید کرد:‌ هرچند رابطه گروهک منافقین با نیروهای بعثی عراق مشهود است ولی این اسناد و مدارک می‌تواند به جاسوسی‌هایی که آنها از ایران داشتند دلالت کند و این یک دلیل محکمه‌پسند است.اين در حالي است خبرنگار اعزامی باشگاه خبرنگاران به عراق؛ ساعاتی پیش خبر داد  مختصات جهنمی پادگان اشرف از وجد اعضای گروهک تروریستی منافقین تخلیه شد تا زمین‌های این پادگان نظامی که به واسطه خوش خدمتی‌های این گروهک نفاق به آن‌ها اهدا شده بود دوباره به مردم عراق بازگردانده شود.

با خروج آخرين گروه از عناصر این گروهک از اردوگاه اشرف که تعداد آنها 40 نفر بود، حضور اعضاي اين (گروهك) در داخل اردوگاه اشرف يا همان اردوگاه "عراق جديد" پايان يافت.اردوگاه اشرف دوره حضور عناصر گروهك تروريستي منافقين را بعد از سه دهه پياپي سپري كرد. حضور اين عناصر خصوصا براي اهالي بخش الخاص بسيار دشوار بود زيرا اين گروهک نقشی منفي در پشتيباني مالي و حمايت از گروه‌هاي خشونت‌گرا ايفا كرد، و ديرزماني نيز ابزار دست رژيم سابق در قتل و كشتار عراقي ها و سركوب آنها بود.

خروج نهايي اعضاي این گروهک مناسبت فرخنده‌اي براي همه اهالي بخش الخالص و به طور كلي مردم استان دياله به شمار مي‌رود.

دولت مركزي عراق پيش از اين برای اخراج نهایی همه اعضای گروهک تروریستی منافقین با هماهنگي سازمان ملل بيش از 3 هزار عنصر گروهك تروريستي منافقين را كه در اردوگاه اشرف بودند به اردوگاه کروپر نزديك بغداد منتقل كرده بود.گفتني است؛ اسناد و مدارک پادگان اشرف از فردا در اختیار دولت عراق قرار می‌گیرد. این اسناد همچنین به تدریج در اختیار رسانه‌‌های گروهی ایران و جهان قرار می‌گیرد.در این اسناد مدارک مستندی از همکاری گروهک رجوی و صدام ، خیانت‌‌های این گروهک به ملت عراق، آثار جنایات این گروهک تروریستی در عراق وجود دارد.

تخلیه کامل پادگان نظامی اشرف مهمترین مرحله از فروپاشی این تشکیلات بود که با نابودی کامل به وقوع پیوست.
انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار