مدیر پژوهشی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی استان ایلام در سومین جشنواره‌ی نوآوری و شکوفایی زاگرس در دانشگاه ایلام بستری مناسب برای جذب واحدهای فناور در این زمینه است.

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران مهندس حیدر مفتاحی‌زاده ، اظهار کرد: با توجه به اینکه در حاشیه‌ی سومین جشنواره‌ی نوآوری و شکوفایی زاگرس در دانشگاه ایلام نمایشگاه‌های مختلفی با موضوعات گوناگون نوآورانه اجرا شد، مرکز رشد جهاددانشگاهی واحد استان نیز با حضور در این نمایشگاه زمینه‌ی جذب واحدهای فناور را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز نخستین مرکز رشد تخصصی در حوزه کشاورزی در استان ایلام است، مهمترین موضوع مرکز را ایجاد روحیه کارآفرینی در بین فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی دانست و گفت: برای این مرکز برنامه 5 ساله تدوین شده است و 85 واحد فن‌آور و شرکت دانش بنیان در آن مستقر و از حمایت‌های مرکز برخوردار و برای خود فرصت‌آفرینی خواهند کرد.

مفتاحی‌زاده در تشریح خدمات این مرکز به واحدهای فناور گفت: هر فرد دارای ایده که حتی غیردانشگاهی باشد می‌تواند از حمایت‌های جهاددانشگاهی به عنوان متولی مرکز برخوردار شود.

وی امکانات آزمایشگاهی تخصصی و تحقیقاتی، امکانات آموزشی تخصصی و تحقیقاتی درون مرکز و کارگاه‌های آموزشی متنوع را از جمله این خدمات عنوان کرد و گفت: واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند برای آگاهی از نیازمندی‌های علمی خود و اطلاع یافتن از آنها از این زیرساخت مهم بهره‌مند شوند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: ایلام ، نمایشگاه ، زاگرس
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.