در تماس تلفنی اشتون با ظریف مطرح شد

اطمینان دهی 1+5 به ایران در اجرای تعهدات

وزیر امور خارجه کشورمان درباره تماس تلفنی روز چهارشنبه کاترین اشتون با وی گفت: اشتون تماس گرفت که اطمینان بدهد 1+5 نسبت به اجرای تعهداتشان جدی هستند و امیدوارند که بتوانیم کار را به پیش ببریم.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفر یک روزه خود به امارات متحده عربی در حالی که شب گذشته فرودگاه دبی را به مقصد تهران ترک می‌کرد، در جمع خبرنگاران درباره این سفر گفت: سفر خوبی بود و همان طور که بارها اعلام کرده‌ایم برای ما اولویت سیاست خارجی منطقه و روابط با کشورهای منطقه است .
 
وی افزود : برای امنیت و توسعه و گسترش روابط خارجی به صورت کلی کشورهای منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و ما اعتقاد داریم امنیت منطقه برای همه است و امنیت هر کشوری امنیت ما است؛ ماشروع کارمان را در دولت تدبیر و امید با کشورهای منطقه و سفر به عراق آغاز کردیم.
 
ظریف با اشاره به سفرهای هفته گدشته خود به کشورهای منطقه، تصریح کرد: در اولین فرصت به سفر منطقه‌ای آمده ام  تا با کشورهای همسایه  در حاشیه جنوبی خلیج فارس درباره  مشکلات، فرصت‌های مشترک و واقعیت‌هایی که ما را در منطقه به هم نزدیک‌تر کرده است، گفتگو کنیم.
 
وی گفت: احساس کردم در چند رو گذشته  و در سفر به 4 کشور منطقه یک صفحه جدید از روابط با همه کشورهای هم نظر و هم فکر باز شده است، امیدواریم صفحه جدیدی از روابط  را با حسن نیت همکاری و هم فکری شروع کنیم .
 
ظریف ادامه داد: فرصت خوبی داشتم با ایرانیان مقیم امارات و دبی  نیز ملاقات کنم که فرصت ذینفعی بود که یک نیروی فو ق‌العاده‌ای به من داد که کار و وظایفم را  ادامه دهم.
 
وی افزود: ایرانیان هر جا که هستند برای ما عزیزند و باعث افتخار ایران هستند؛ امیدوارم هر جا هستند به ایرانی بودن خود افتخار کنند.
 
ظریف درباره تماس تلفنی امروز کاترین اشتون با وی بیان کرد: خانم اشتون امروز تماس گرفت که اطمینان بدهد 1+5 نسبت به اجرای تعهداتشان جدی هستند و امیدوارند که بتوانیم کار را به پیش ببریم.
 
گفتنی است؛ ظریف در سفر یک روزه خود به امارات علاوه بر دیدار با مقامات این کشور و گفتگو و رایزنی در جمع ایرانیان مقیم این کشور در باشگاه ایرانیان دوبی حضور یافت.
 
ظریف همچنین در ضیافت شام برخی مسئولین نهادهای ایرانی در دوبی نیز حضور یافت و پس از ضیافت شام دوبی را به مقصد تهران ترک گفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر