جوکار در واکنش به اظهارات اخیر اوباما:

رفتار آمریکایی‌ها می‌تواند همه چیز را برهم بزند/ تناقض اظهارات اوباما با روح تفاهم‌ ژنو

عضو کمیسیون امنت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات اخیر باراک‌اوباما گفت: رفتار آمریکایی‌ها می‌تواند همه چیز را برهم بزند.

محمدصالح جوکار درپی اظهارات اخیر رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران گفت: رفتار آمریکایی‌ها می‌تواند همه چیز را برهم بزند.

وی افزود: اظهارات باراک‌اوباما با روح بیانیه ژنو تناقض دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مذاکره ژنو هر چند فرصت‌های بالفعلی را ایجاد کرد ولی تهدیدهای بالقوه‌ای نیز در مورد رفتارهای دوگانه آمریکا در پی دارد.

وی گفت: باید تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان با هوشیاری در دوره‌های بعدی مذاکرات ظاهر شوند.

جوکار افزود: همچنین باید تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای سعی کنند به لحاظ حقوقی عبارات و جملاتی در متن تفاهم‌نامه پایانی بگنجانند تا مواضع جمهوری اسلامی ایران محکم‌تر شود.

نماینده یزد تصریح کرد: در صورتی که بیانیه ژنو بخواهد به توافقنامه نهایی تبدیل شود، باید مجلس شورای اسلامی آن را تصویب کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات برخی شیوخ عرب مبنی بر پیوستن شورای همکاری خلیج فارس در مذاکرات ایران و 1+5 گفت: ما جایگاهی برای حضور آنها در این مذاکرات قائل نیستیم، چرا که موضوع ارتباطی با آنها ندارد.

اضافه می‌شود، باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در نشست سالانه مرکز مطالعات خاورمیانه در واشنگتن، در بخشی از سخنان خود گفته هدف ما از توافق ژنو، عقب‌گرد برنامه هسته‌ای ایران است.

وی همچنین گفته تمام گزینه‌ها همچنان روی میز است و در توافق ژنو رسمیتی برای حق غنی‌سازی ایران قائل نشده‌ایم.

انتهای‌ پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
جعفرپور
۱۷:۱۱ ۱۸ آذر ۱۳۹۲
مشکل آمریکا با ما بحث هسته ای نیست
بحث فلسفه وجودی انقلاب و مبارزه با سلطه گری وقلدری آمریکاست
آخرین اخبار