اجرای نمایش "معمای مطربان پریشان" ویژه عکاسان و خبرنگاران

نمایش "معمای مطربان پریشان"، به نویسندگی یاسین حجازی و کارگردانی کوروش زارعی، که از جمعه، 22 آذرماه، در تالار اندیشه حوزه هنری به صحنه می رود، نخستین اجرای خود را به عکاسان و اصحاب رسانه اختصاص داد.

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران به نقل از ایران تئاتر، کوروش زارعیدر خصوص ساختار و تولید نمایش مذهبی "معمای مطربان پریشان" توضیح داد: ما همیشه در اجرای نمایش هایمان یک شیوه آرکائیک و کلاسیک داریم، اما این بار در نمایشمان نگاه و زاویه دید متفاوتی به وقایع کربلا داشته‌ایم.  ما این نمایش را به دلیل وجود گروهی نوازنده، با فضای کمدی شروع کرده‌ایم و پس از مشاهده کمی طنز موقعیت، در یک سوم پایانی نمایش وارد فضای تراژیک کربلا می‌شویم.

زارعی همچنین افزود: برای تولید این اثر نمایشی، که کاری از دفتر نمایش بچه‌های مسجد است، 45 روز تمرین کردیم. این دفتر به تازگی در دل حوزه هنری شکل گرفته تا محلی باشد برای حضور و فعالیت علاقه‌مندان به تئاترهای ارزشی و دینی.

در خلاصه داستان نمایش "معمای مطربان پریشان" آمده است: یزید جشن بزرگی برای ورود اسرا ترتیب داده و از بهترین مطربان شهر دمشق و شام دعوت کرده تا در این مجلس به پایکوبی بپردازند. در این مراسم ناگهان سر بر نیزه امام حسین (ع)، سوره کهف می خواند و مجلس به هم می خورد و این، آغاز ماجراست.

سیروس همتی، امیر کربلایی زاده، مجید امیری، سید وحید میریونسی، علیرضا عمرانی ناظم، سید محمدمهدی هاشمی دانا، زین العابدین تقی پور، امیر لطفعلی، رضا طهماسبی و رضا حجارزاده در این نمایش ایفای نقش می کنند. عوامل فنی نمایش نیز عبارت اند از: طراح حرکات موزون: بهزاد جاودان فرد، مدیر تولید: عطار، طراح صحنه: فرزاد مافی، طراح لباس: سارا قلی زاده، طراح نور: ایوب خانی، موسیقی: مهدی شکارچی، مجری طرح: حمیدرضا افضلی، طراح پوستر و بروشور: هادی محبی و مدیر روابط عمومی: سعید شیخ الاسلام.

گفتنی است، نمایش "معمای مطربان پریشان" تا 12 دی ماه هر روز غیر از شنبه ها ساعت 18 در تالار اندیشه حوزه هنری به صحنه می‌رود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها: تئاتر ، نمایش ، عکاس ، خبرنگار
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار