کد خبر: ۴۶۹۰۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶

دادگاه رژیم آل خلیفه حکم بازداشت دو کودک بحرینی را تا 6 ژانویه 2014 تمدید کرد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، "محسن العلوی" وکیل بحرینی گفت: قاضی حکم بازداشت جهاد السمیع 10 ساله و عبدالله یوسف 13 ساله را تا ششم ژانویه 2014 تمدید کرد. این درحالی است که این دو کودک از 13 روز قبل در بازداشت هستند.

پیش از این، قاضی پرونده، به بهانه ارائه نشدن گزارش متخصص جامعه شناسی، مدت بازداشت این دو کودک را تا 31 دسامبر  تمدید کرده بود.

العلوی خاطرنشان کرد: دلیل تمدید بازداشت این دو کودک،همان دلیل گذشته یعنی آماده نبودن گزارش اجتماعی است.

وی گفت: خانم "نجلاء علی" یکی از وکلای بحرینی با اشاره به  سن و سال این دو کودک و تحصیلشان ، خواستار آزادی  آنان شد اما به وی پاسخ دادند که آنان هفته‌ای دوبار بازجویی می شوند.

جمعیت وفاق این ماجرا را اقدامی شرم آور از سوی رژیم آل‌خلیفه دانست و تأکید کرد: بازجویی  دو کودک در دادستانی کل  بیانگر نامتعادل بودن رژیم بحرین  در زمینه‌های مختلف است که هدف قرار دادن کودکان، زنان و تخریب مساجد و استفاده از نفوذ خود برای انتقام گیری از جمله آنان است؛ اما نقض حقوق کودکان بیش از سایر موارد نمود بیشتری دارد و تاکیدی بر پایین بودن دیدگاه رژیم در برخورد با آنان است.

جمعیت وفاق، تاکید کرد که نقض حقوق کودکان، مستلزم داشتن خوی  وحشیگری شدیدی است .

سازمان عفو بین الملل نیز مقامات بحرینی را به شکنجه و نقض حقوق کودکان متهم کرده است.

این سازمان در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته، ده‌ها کودک در معرض ضرب و شتم و شکنجه در بازداشت قرار گرفتند، و حتی برخی از آنان برای اعتراف به تجاوز تهدید شده‌اند.

عفو بین الملل در گزارشی مختصر در شانزدهم دسامبر اعلام کرد، زندانی کردن کودکا ن و بدرفتاری با آنها و شکنجه کردنشان از مسائل عادی بحرین است.

این سازمان گفت دهها کودک که برخی از انان سیزده ساله هستند به اتهام  شرکت در تظاهرات ضد رژیم بازداشت شدند، که طی دو سال گذشته چشمایشان را می بستند و دراثنای بازداشتشان در معرض ضرب و شتم و شکنجه قرار می گرفتند برخی کودکان نیز برای گرفتن اعتراف به زور، تهدید به تجاوز شده اند .

"سعید بومدوحه" معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال افریقا در سازمان عفو بین الملل گفت: بحرین با بازداشت کودکان زیر سن قانونی و زندانی کردن  آنان، آشکارا به تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر دهن کجی می‌کند .

انتهای پیام/


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر