کد خبر: ۴۸۶۰۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۷

امروز دوشنبه 12خرداد 1393 هجری شمسی برابر با 4 شعبان سال 1435 هجری قمری و2 ژوئن 2014 میلادی است.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران امروز دوشنبه 12خرداد 1393 هجری شمسی برابر با 4 شعبان سال 1435 هجری قمری و2 ژوئن 2014 میلادی است.

117 سال پیش در چنین روزی ، در مسابقات دو میدانی آمریکا " رکارت" در پرتاب وزنه حد نصاب 11 متر و سه سانتی متر  را به دست آورد و رکورد دار جهان در این ماده شد.

 68 سال پیش در چنین روزی ، مسابقات کشتی پهلوانی تهران با  شرکت پهلوانان زبده ی کشور در ورزشگاه امجدیه  و در حضور 15 هزار تماشاگر برگزار شد.

در مسابقه پایانی عباس حریری و اسماعیل قربانی کشتی گرفتند که عباس حریری توانست در زمان 2 دقیقه و 12 ثانیه با اجرای فن حریف را ضربه فنی کند و قهرمان تهران شود.

 همچنین 69 سال پیش در چنین روزی، به همت موسسه اطلاعات مسابقه دو برای قهرمانی با حضور قهرمانان  ارزنده ی کشور در مواد مختلف برگزار شد.

 در دو 100 متر فوری، در 800 متر محمد شهناز ، در 100 متر هدایت و در 1500 متر محمد چوبنه‌ اول شد. این مسابقه به سرپرستی منوچهر مهران برگزار شد.

 57 سال پیش در چنین روزی مسابقات دو میدانی دو جانبه بین تیم‌های ملی ایران و ترکیه به مناسبت سالگرد تاسیس باشگاه فنر باغچه ترکیه در استانبول برگزار شد.

علی باغبان‌باشی‌ در دو‌های 5 هزار متر و ده هزار متر به ترتیب با زمان‌های 14 دقیقه و 30 ثانیه و 30 دقیقه و 57  ثانیه دو رکورد جدید برایایران به ثبت رساند.

 روح اله رحمانی نیز با پرتاب نیزه به میزان 14 متر و 55 سانتی متر یک رکورد تازه برای ایران کسب کرد.
 
همچنین 57 سال پیش در چنین روزی دریک دیدار دوستانه تیم فوتبال ارتش ماوراء قفقاز در برابر تیم منتخب نیروی هوایی و شاهین قرار گرفته و بانتیجه 2 بر یک تیم منتخب نیروی هوایی و شاهین شکست خورد. این مسابقه در ورزشگاه امجدیه برگزار شد.

54 سال پیش در چنین روزی ، در مسابقه تنیس ویلدرتون و درمسابقه نهایی ویل فایزر از استرالیا توانست حریف قدرتمند خود" راد لیبر" را در 3 دست متوالی با نتیجه 6 بر 4، 9 بر 7 و 7 بر 5 شکست دهد و قهرمان این مسابقه شود.

54 سال پیش در چنین روزی، مسابقه دو میدانی انتخابی تیم تهران برای شرکت درمسابقه قهرمانی ایران به پایان رسید واین افراد به مقام اول رسیدند.

در پرش 3 گام روح اله رحمانی، پرتاب دیسک جلال کشمیری، در پرش ارتفاع پرویز روحانی، در دو 100 متر اکبر باباخان لو، در دو 110 متر با مانع نجم الدین فارابی، در دو 400 متر مجید مرادی، در پرتاب وزنه ابراهیم نورنژاد ودر پرش طول روح اله رحمانی.

40 سال پیش در چنین روزی، در شب هفتم مسابقات وزنه برداری قهرمانی اروپا داوید ریگرد قهرمان جهان در دسته میان سنگین از شوروی توانست با بلندکردن 385 کیلوگرم وزنه درمجموع دوحرکت 2کیلو و 500گرم رکورد جهان را افزایش دهد.

بدین ترتیب او قهرمان اروپا شد. رکورد دار قبلی " نیکولف" از بلغارستان بود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر