کد خبر: ۴۸۶۰۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۱

خبرگزاری شین‌هوا در گزارشی نوشت: ایران و کامبوج به دنبال فرصت هایی برای تقویت و گسترش مناسبات دوجانبه و همکاری در زمینه هایی هستند که به نفع دو کشور و ملتهای آنهاست.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، "هور نامهونگ" وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر کامبوج روز دوشنبه با "حسین الوندی بهینه" سفیر ایران در هانوی دیدار کرد. 

در این دیدار راه های گسترش مناسبات دو کشور در زمینه های اقتصادی ، تجارت و سرمایه گذاری ، گردشگری و آموزش مورد بحث قرار گرفت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه کامبوج گفت دو طرف در این دیدار توافق کردند مقامات بلندپایه و صاحبان صنایع دو کشور به منظور تقویت مناسبات و همکاری های دوجانبه در زمینه های سیاسی و اقتصادی به کرات با یکدیگر دیدار کنند.

وی افزود در حال حاضر دو کشور در زمینه های تجارت ، سرمایه گذاری و گردشگری مناسبات چندان گسترده ای ندارند و سفیر ایران متعهد به ترغیب سرمایه گذاران این کشور برای سفر به کامبوج و سرمایه گذاری در این کشور شده است. 

سفیر ایران همچنین اعلام کرد کشورش تصمیم گرفته است به تعدادی از مقامات کامبوج برای مطالعه در زمینه های نفت و گاز در ایران کمک هزینه تحصیلی بدهد. 
الوندی بهینه در همین حال اعلام کرد ایران خواهان پیوستن به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا و حمایت کامبوج از این کشور است. 

"هور نامهونگ" نیز در این دیدار اعلام کرد کامبوج از پیوستن ایران به این پیمان استقبال و حمایت می کند و از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای سفر به کامبوج در فرصتی مناسب دعوت به عمل آورد. 

ایران و کامبوج سال 1992 مناسبات دیپلماتیک برقرار کردند. 

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر