کد خبر: ۴۸۶۰۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۷

کمیته نشست هم اندیشی رئیس و نایب رئیس کمیته ملی المپیک با نواب رئیس فدراسیون ها با محوریت بررسی مشکلات ورزش بانوان عصر روز گذشته در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛  بعد از اتمام برگزاری نشست های تخصصی با مجموعه فدراسیون های اعزامی به بازی های پیش رو( المپیک نوجوانان نانجینگ، بازیهای آسیایی اینچئون و بازیهای ساحلی پوکت) عصر روز گذشته کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک به همراه رباب شهریان نایب رئیس کمیته و معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و محمد علی شجاعی خزانه دار کمیته ملی المپیک در نشستی صمیمی با نواب رئیس بانوان فدراسیون های ورزشی که در محل کمیته ملی المپیک برگزار شدبه بررسی مشکلات و چالش های موجود در عرصه ورزش بانوان پرداختند.

در ابتدای این نشست تعدادی از نواب رئیس فدراسیون ها با طرح برخی از مشکلات از جمله عدم اعزام تیم های بانوان به رویدادهای بین المللی، عدم موافقت برخی فدراسیون های بین المللی با حضور ورزشکاران با پوشش اسلامی به ارائه پشنهاداتی همچون برپایی کلاس های بین المللی برای آموزش داروان و مربیان زن، برگزاری رویدادهای بین المللی و چند رشته ای برای بانوان، تاسیس کمپ تمرینی بانوان، طراحی و گرفتن تائیدیه لباس برای بسکتبال بانوان و تخصیص بودجه بیشتر به ورزش زنان پرداختند.

در ادامه نشست، شهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک با تشریح وضعیت ورزش بانوان و اشاره به نگاه حمایتی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به ورزش بانوان اظهار داشت:

یکی از معضلاتی که امروز در ورزش قهرمانی زنان وجود دارد بحث مربیان خارجی در کنار تیم های ملی است، بانوان ما در بحث قهرمانی چه از لحاظ اعزام ها و چه از لحاظ نیروی فنی متخصص متفاوت از آقایان هستند. این موضوع به خصوص در حال حاضر که بانوان ما در بحث قهرمانی پیشرفت چشمگیری داشته اند و در برخی رشته مثل تکواندو و تیراندازی و قایقرانی جایگاه های آسیایی به دست آورده اند بیشتر نمود پیدا می کند.

وی در ادامه با تاکید بر توانمندی بانوان ایران در بحث مربیگری و داوری گفت: هیچ کجای دنیا توانمندی بانوان ایرانی را ندارند و این هم بواسطه اجرای مستقل آن ها در بحث مدیریتی است اما با تمام این اوصاف و با توجه به فقط دانش علمی، حضور مربیان خارجی زن آشنا به علم روز بر اساس اولویت رشته های ورزشی قهرمانی ضرورت دارد.

شهریان در ادامه صحبت هایش با اشاره به کمیسیون های مختلف در کمیته ملی المپیک که به عنوان اتاق فکر این تشکیلات عمل می کنند اظهار داشت: خوشبختانه با تایید رئیس کمیته و اعضای هیات اجرایی قول حمایت از بانوان مبنی بر حضور حداقل دو نفر از بانوان در کمیسیون های مختلف این کمیته را گرفته ایم که گامی بزرگ در راه توجه به تخصص و تعهد مدیران زن کشورمان می باشد. به دنبال تصویب همین مصوبه در وزارت ورزش نیز هستیم تا انشاءالله بتوانیم زمینه فعالیت هر چه بیشتر آنان را فراهم سازیم.

نائب رئیس کمیته ملی المپیک استفاده از بورس های خارجی برای بانوان را مقوله ای دانست که تا کنون به آن توجهی نشده است، بورس هایی که برای داوری و مربیگری ارائه شده معمولاً برای آقایان استفاده شده، باتوجه به مربیگری و داوری بسیاری از بانوان ما در سطوح بین المللی این توقع وجود دارد که نگاه حمایتی تری به بانوان در این خصوص معطوف شود .

شهریان در بخش دیگری از صحبت هایش به اهمیت حضور زنان در کرسی های بین المللی اشاره کرد و افزود: بانوان ایرانی نشان دادندکه هر کجابه عنوان نماینده جمهوری اسلامی حضور داشتند خوش درخشیدند و قطعاً معرفی بانون ما برای کسب کرسی های بین المللی با کمک و حمایت کمیته ملی المپیک نتایج خوبی برای ورزش کشور به همراه خواهد داشت .

شهریان در خاتمه با تاکید بر انعکاس فعالیت های بانوان در سطح دنیا به عنوان یکی از اولویت های اصلی IOC گفت: بانوان ما پتانسیل های بسیار دارند و ما در راستای اولویت های کمیته بین المللی المپیک به دنبال انعکاس آن ها هستیم .

انتهای پیام/
 
 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی