کد خبر: ۴۸۶۱۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی:

تولیت مرقد امام خمینی (ره) گفت: در نگاه امام خمینی فقر محترم نیست، بلکه فقرا قابل احترام هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران مستقر در مرقد مطهر امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تولیت مرقد امام خمینی (ره) در بیست و پنجمین سالگرد امام خمین (ره) با بیان اینکه بنده در صدد هستم متناسب با نامگذاری سال امروز به اهداف امام اشاره کنم، گفت یکی از اهداف امام رفع محرومیت از جامعه اسلامی،‌مسلمانان جهان و مردم ایران بود.
 
وی افزود: امام خمینی (ره) در سال‌های آخر عمر، تعبیر فقر و غنا را مورد توجه قرار دادند و در سال‌ آخر فوتشان این موضوع به عنوان یک کلید وا‍ژه قرار گرفت. 
 
وی تاکید کرد: جنگ فقر و غنا سبب می‌شود که جامعه به دو قطب فقیر و غنی تبدیل شود و این موضوع کشور را با مشکلات متعددی روبرو می‌کند.
 
تولیت مرقد امام خمینی (ره) تصریح کرد: در نگاه امام خمینی (ره) فقر محترم نیست، بلکه فقرا محترمند.
 
وی تاکید کرد: تاکید امام خمینی (ره) بر این بود که قواعد اسلامی باید در جامعه شکل و به کار گرفته شود تا جامعه با محرومیت روبرو نشود. به همین جهت در آغازین روزهای انقلاب شاهد بودیم بیشترین نهادها در راستای رفع محرومیت از جامعه شکل گرفت و ما شاهد تشکیل کمیته امام، بنیاد مستضعفین و بنیاد پانزده خرداد بودیم.

سید حسن خمینی با اشاره به اینکه به این سخن امام که باید محرومیت را از سرزمین مقدسمان ریشه کن کنیم، اظهارداشت: این شعار امام نکته مهمی در بطنش دارد و این اتفاق در روزگاری صورت گرفت که نظام اقتصادی و سرمایه داری کاپیتالیستی غرب و سوسیالیستی به اسم باور کردن طبقه کارگری در جهان معروف بودند.

وی افزود: امام(ره) همواره به اندیشه متعالی اسلام و نیروی لایزال الهی و همچنین امید به قدرت خدا و همدلی و همراهی و عزم راسخ مردم اتکا داشتند.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه پیوند ناگسستنی بین راه امام و مردم است، تصریح کرد: شعار "ما می‌توانیم"، متکی به نیروی بازوان و اعتماد به نفس مردم در فضای بیرونی و درونی کشور است و راه امام، راهگشای زندگی مردم است که می‌تواند آن را به خوبی مشاهده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه یکی از شعارهای اساسی در انقلاب رفع محرومیت و استضعاف بود، گفت: امام راحل بارها به مسئولان تاکید داشتند که با محرومان باشید و مویی از کوخ نشینان را به کاخ نشینان نفروشید.

وی افزود: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند سعادت این دنیا در تلاش ما برای رفع محرومیت یکایک افراد در جامعه است که مسئولان باید با جدید در این زمینه پیگیر باشند.

تولید مرقد مطهر امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بر دوش همین مردم بوده است،‌ تصریح کرد: شعار رفع محرومیت و استضعاف یک راه دارد که رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید ویژه داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی اضافه کرد: در طول رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی شاهد توجه ایشان به رفع محرومیت بودیم و باید همواره به این نکته توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه علل متعددی برای رفع محرومیت وجود دارد،‌ تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین امور برای این مسئله، دوری از شعارزندگی و احساسات است، مانند قواعد اقتصادی که محتاج عقلانیت بوده و باید با تدبیر نیروی فکر و اندیشه و به دور از شعارزدگی این مسیر پیموده شود.

تولیت استان امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه هیچگاه نباید این هدف آرمانی ما دچار حاشیه شود، ابراز داشت: ما با هم می‌توانیم به اهداف آرمانی خود برسیم و امام خمینی(ره) نیز جهاد سازندگی را بر همین اساس و برای رفع محرومیت تشکیل دادند و در شعار این نهاد فرموندند که رمز پیروزی اتحاد و همدلی است.

حجت‌آلاسلام و المسلمین سید حسن خمینی اظهارداشت: باید اتحاد و همدلی داشته باشیم و سینه‌ها را از کینه بشوییم تا بتوانیم محرومیت را از جامعه ریشه کن کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه رمز پیروزی ما علت ایجاد حکومت است، گفت: اتکا به خدا و وحدت کلمه از مهمترین رموز پیروزی ما بوده و همه باید به توحید اتکا داشته باشیم.

سید حسن خمینی افزود: همه چیز در این نظام از خدا کمتر هستند، و خدا بالاتر از همه قدرت هاست و اگر اراده کند، ذره این نمی‌تواند در مقابل خداوند، بایستد.

تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره) تصریح کرد: یکی از عواملی که در سال جدید با توجه به نامگذاری آن از سوی مقام معظم رهبری به اقتصاد و فرهنگ توجه به این نکته است که ما باید اقتصاد را با فرهنگ عجین کنیم و این موضوع ریشه در همت مردم و همه اقشار جامعه دارد.
 
وی با بیان اینکه توان مای فراوان اقتصاد مقاومتی را می‌طالبد تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی این است که اولویت اول توزیع برابر در جامعه محقق شود و فرهنگ در ذره ذره وجود در جامعه اعمال شود که این موضوع تنها به دست دولت محقق نمی شود، بلکه به کمک قوه قضائیه و قوه مقننه نیز احتیاج دارد.  
 
تولیت مرقد امام خمینی (ره) اظهار داشت: همت عالی ، عزم ملی را می‌طلبد و عزم ملی محتاج وحدت ملی است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی تصریح کرد: انتظار امام پس از 25 سال از مسئولین و مردم این است که خاک پای محرومین کشور را توتیای چشم خود کنند.  
 
وی اظهار داشت: وحدت ملی تدبیر و عقلانیت برای رفع محرومیت لازم است.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی اظهار داشت: امام گفت؛ این انقلاب ثمره خون شهدایی است که در بهشت زهرا آرامیده‌اند. امروز زیرسایه آنها این درخت تناور جمهوری اسلامی ایران به پیش می‌رود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد به پشت سر نگاه کنیم، جز کینه چیزی‌نمی بینیم، لذا به آینده امیدوار باشیم.
 
 انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر