کد خبر: ۴۸۶۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۰

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب برای گذر از تابستان و به ویژه پاییز سال جاری بدون دغدغه گفت: مصرف آب از نیمه فروردین‌ماه تا آخر اردیبهشت‌ماه نه تنها کاهش نیافت بلکه 2.4 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، محمد پرورش  با اشاره به بالا‌بودن سرانه آب در تهران مصرف 320 لیتر به ازای هر نفر در شبانه‌روز یا سرانه 240 لیتر به ازای هر نفر را منطقی ندانست و گفت: در صورتی مشکل برای تامین آب تهران با توجه به افزایش مصرف پیش نمی‌آید که مردم مصرف را مدیریت کنند.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که 75 میلیون مترمکعب کمبود آب برای تهران از طریق مدیریت تولید و ایجاد چاه‌های جدید، مدیریت شبکه و مدیریت مصرف جبران می‌شود، گفت: 25 میلیون مترمکعب آب از طریق مدیریت تولید و چاه‌ها تامین می‌شود؛ 20 میلیون مترمکعب آب از طریق مدیریت شبکه به دست خواهد آمد و 30 میلیون مترمکعب نیز باید مردم در بخش مصرف صرفه‌جویی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در تابستان سال گذشته به دلیل افزایش بی‌رویه مصرف آب و پاسخ‌گو نبودن شبکه تهران با چالش مواجه شده و پاییز نیز به دلیل محدودیت منابع آبی و عدم صرفه‌جویی در مصرف توسط مردم شرکت آب و فاضلاب ناچار به مدیریت فشار آب در شرق تهران شد.

پیش‌بینی می‌شود در سال جاری با توجه مردم به شرایط موجود از طریق مدیریت مصرف تامین آب بدون دغدغه صورت گیرد، اما در صورتی که الگوی مصرف اصلاح نشود و مصرف آب شرب به صورت بی‌رویه در بخش‌های گوناگون صورت گیرد، شرکت آب و فاضلاب ناچار به اعمال افت فشار آب خواهد بود که در پی آن بخشی از مشترکین دچار زحمت می‌شوند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر