کد خبر: ۴۹۱۵۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۳ - ۰۳:۵۱

توجه به نوع، شدت و مدت ورزش آسیب‌ها و عارضه های قلبی را کاهش دهید.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران ، از ورزش و فعالیت‌های بدنی می توان در دوران‌های مختلف زندگی استفاده نمود،از کودکی تا دوره سالمندی.
 
اما ورزش به سن، جنس و وضع سلامتی در افراد بستگی دارد.
 
در دوران کودکی باید ورزش‌هایی انجام شود که در فیزیک بدنی تاثیر نامطلوب نگذارد و بالعکس‌ باعث تصحیح‌ حالات بدن شود بدین منظور نباید کودک به ورزش‌های  قدرتی بپردازد چرا که امکان دارد رشد قوی وی تاثیر و رشد طولی را کاهش دهد در سنین پایین بیشتر روی دویدن جهیدن کار شود تا علاوه بر تخلیه انرژی به طور صحیح موجب سلامتی و نشاط در وی  می‌گردد.
 
 بعد از سن 12 سالگی علاوه بر آموزش ورزش ، باید بازی‌های ورزشی را بدن مسابقه حداکثر تاحد رقابت شروع نمود.
 
 افرادی که در این ورزش های رقابتی شرکت می کنند باید به طور دقیق مراقبت شوند زیرا نوجوانان و جوانان همیشه تمایل دارند از حدود امکاناتشان‌ تجاوز کنند تا بهتر دیده شوند و از آسیب‌هایی که در کیفشان است خبر ندارند.
 
 
 مسابقات ورزشی را می توان از 18 سالگی  آغاز نمود، زیرا در سنین پایین چنانچه باختی داشته باشند موجب دلزدگی و دوری از ورزش می‌شود.
 
در سنین بلوغ، به شرطی که مورد غیر مجازی وجود نداشته باشد می توان انواع ورزش ها را تمرین نمود چون ورزش منظم باعث افزایش وزن، پهنای شانه ها و قدرت‌ عضلانی بیش از آنچه از بلوغ ناشی می شود می گردد.
 
جوان‌ها باید بیشتر روی تحطیم عضلات تمرکز کنند تا در سنین بالاتر به آسانی دچار رخوت و سستی نگردند در سن چهل سالگی به بعد دیگر به ورزش های سخت و سنگین و طولانی پرداخت و از خسته شدن زیاد پرهیز کرد.
 
همچنین از ورزش‌هایی که احتیاج به سرعت دارند  باید ترک شوند چرا که ممکن است به قلب فشار زیادی وارد نمایند.
 
ورزش و حرکت موجب عقب انداختن دوران پسری می باشد و سالمندانی‌ که ورزش می‌کنند از سلامتی، نشاط و امید به زندگی بیشتری برخوردار می‌باشند.
 
یکی از موثرترین روش‌های پیشگیری از اختلالات دوران سالمندی ورزش و فعالیت‌های بدنی است.
 
 شایان ذکر است: که منظور از ورزش در دوران سالمندی، تمرینات ورزشی خسته کننده نیست بلکه حرکات ملایمی است که مناسب سنی آن ها باشد مانند شنا و پیاده روی علایم.
 
بانوان نیز باید ورزش‌هایی را انتخاب کنند که تلاش بدنی ملایمی را در برداشته و از انجام ورزش‌های سنگین مانند کشتی، وزنه برداری، بوکس و از این قبیل ورزش‌ها خود داری کنند.
 
بهترین ورزش ها برای بانوان شامل، پیاده روی در هوای آزاد، اسکی، تنیس، والیبال، بسکتبال، هندبال، اسب سواری ، شنا،‌قایقرانی ، ماهیگیری ، ایروبیک،‌پیلاتس و یوگا می‌باشدباید در نظر داشت که در تمام عصر ورزش را باید با توجه به سن،جنس،وضع جسمانی بدن انتخاب نمود مگر در مواردی که فرد دچار آسیب دیدگی گردد که باید به پزشک متخصص مراجعه کند  و ورزش را کنار نگذارد.
 
 البته همان گونه که ورزش و فعالیت‌های بدنی مفید است اما  افراط در تمرین نیز می‌باشد که از عوارض نا مطلوب آن خستگی، احساس درد در بدن، تغییر در خلق و خوی و ناراحتی‌های قلبی و عروقی قابل ذکرند.
 
 برای شروع  ورزش ابتدا باید خوب بدن را با حرکات کششی و نرمشی گرم نمود بعد از ورزش نیز باید استراحت فعال داشت به طور ناگهانی نباید ورزش را قطع کرد استراحت فعالت شامل دویدن نرم، حرکات کششی و... می‌شود در هنگام ورزش ضربان قلب فرد بالا می‌باشد و قطع ناگهانی ورزش سبب بروز مشکلاتی می‌شود همچنین به علت بالا رفتن اسید لاکسیک در خون موجب خستگی عضلات و گرفتگی یا اسپاسم‌ عضه شود و استراحت فعال و سرد کردن از بروز آسیب‌ها درد در عضلات بدن جلوگیری می‌نماید.
 
 کسانی که ورزش را تازه شروع یا پس از مدتی دوباره به ورزش روی آوردند باید به شدت ،‌مدت، نوع ورزش دقت نمایند چنانچه پس از ده دقیقه هنوز به حالت اولیه بر نگشته و     ضربان قلب وتنفسشان‌نرمان‌نشده نشانگر این است که شدت و مدت آن بالا بوده و باید در مدت و زمان آن تجدید نظر نمود وهر جلسه آنها را افزایش داده چرا که به قلب و دستگاه تنفس فشار زیادی وارد می‌شود
 
البته باید در نظر داشت که حداکثر سه و حداقل 3/1 پس از صرف غذا به ورزش پرداخت زیرا پس از صرف غذا برای هضم و جذب غذا، خون زیادی در دستگاه گوارش وجود خواهد داشت و فعالیت بدنی موجب می شود که این خون ها برای رساندن اکسیژن به عضلات، خونرسانی کمتری به دستگاه گوارش داشته باشند که این موجب اختلال در دستگاه گوارش ،دل درد و بیوست شود.
 
هنگامی که از کربوهیدرات استفاده نمودید می‌توانید پس از1:30 به ورزش بپردازید اما اگر از غذاهایی که دارای پروتئین و چربی است استفاده نمودید حداکثر 3 ساعت باید از زمان صرف آن بگذرد چون ساختمان چربی و پروتئین‌ از کربوهیدرات‌ پیچیده‌تر و در نتیجه زمان بیشتری را  برای هضم وجذاب نیاز دارند نکته دیگری را که می توان اشاره نمود این است که در ورزش های استقامتی بیشتر از غذاهای پر کربوهیدراتی مانند ماکارانی،برنج، سیب‌زمینی و ... استفاده نماید.

این مواد در عضلات و کبد به صورت گلیکوژن ذخیرهع می شود  هنگامی که فرد به ورزش های استقامتی می پردازد ، گلیکوژن موجود در کسب و عضلات به گلوکز تبدیل پس به عنوان منبع انرژی استفاده می گردد.
 
 چنانچه این منبع انرژی پایین و کم باشد عملکرد فرد کاهش در زمان کمتری دچار خستگی می شود بنابر این ورزشکاران استقامتی مانند دونده 800، 1500،1600 متر دوی ماراتن ،ا یروبیک و... باید به رژیم غذایی خود دقت کافی را  داشته باشند تا بهترین عملکرد را از خود داشته و نتیجه ای را که می خواهند به  دست بیاورند.
 
 بزرگترین چالشی که اکثر ورزشکاران با آن درگیرند این است که خواهان عضله بزرگتر و حجیم هستند و به دنبال افزایش کلی عضلات هستند در حالیکه برخی ورزشکاران با پرورش عضلات باریک تر و قوی‌تر سازگاری دارند برخی ورزشکاران برای رسیدن به عضلات بزرگ به دنبال افزایش کلی عضلات هستند در حالیکه برخی ورزشکاران با پرورش عضلات باریک‌تر و قوی‌تر سازگاری دارند برخی ورزشکاران برای رسیدن به عضلات بزرگ و حجیم به مصرف مکمل‌ای غذایی که اکثرشان و تقلبی اثرات سو بریدن می گذارد روی می آورند اما می توان با استفاده از مواد غذایی که عضله ساز  هستند عضله سازی نمود.
 
متداول‌ترین و بهترین توصیه‌های غذایی بدنسازی به شرح ذیل می باشد:
 
پروتئین‌ تخم مرغ یکی از خالص‌ترین شکل‌های پروتئین‌ حیوانی را داراست که حاوی تقریبا تمام اسید‌های ضروری است.
 
تخم مرغ کامل ، ابتدایی ترین و توصیه‌ شده ترین گزینه برای مصرف روزانه پروتئین است.
 
زرده تخم مرغ با بیشترین میزان تراکم ویتامین‌‌ها و مواد معدنی تقویت شده،هر چند مقداری کلسترول دارد، برای تحریک تولید بیشتر هورمون تسترون‌می باشد همان طور که می‌دانید هورمون تسترون‌ ، هورمون مردانه است که باعث افزایش حجم عضله می‌شوند.
 
همچنین سفیده تخم مرغ‌ منبع غنی از پروتئین‌های با ارزش بیولوژیکی بالاست و این تراکم اسید‌ةای آمینه تخم مرغ مشابه باترکیب بندی اسید آمینه موجود در بدن انسان  است.
 
دومین مواد غذایی که ورزشکاران می‌توانند برای عضله سازی استفاده کنند ماهی می‌باشد روغن ماهی، چه به صورت مکمل‌یا چه به صورت ماهی کامل مصرف شود، برای قوی و متناسب ماندن مفاصل مفیدمی‌باشد این روغن‌ها سطح تسترون‌را نیز تقویت می‌کند.
 
 ماهی را به صورت هفتگی مصرف کنید ماهی آزاد و پس از آن ماهی تن یکی از توصیه شده ترین غذاهای عضله ساز است استفاده از سینه مرغ را یکی از بهترین منابع پروتئین‌ حیانی در میان بدنسازان حرفه‌ای قلمداد می باشد این قسمت از گوشت مرغ تقریبا فاقد کربوهیدرات‌ ها و حداقل میزان چربی است.
 
 گوشت قرمز ممکن است حاوی برخی از چربی‌های ناسالم باشد اما وعده‌های اندک هفتگی آن به خاطر تراکم بسیار بالای پروتئین‌های آن همراه با کراتین ،ویتامین ب12 ،‌آهن، روی توصیه می‌شود.
 
 ورزشکاران به بهبودی عضله توجه ای ندارند و باید به این مورد توجه داشته باشند که تا موقعی که نتوانند بر التهاب و تخریب فیبر عضلانی ناشی از تمرین غلبه کنند، بدن نمی‌تواند فیبرهای عضلانی جدید پرورش دهد و اینجاست که ورزشکاران می توانند با استفاده از توت ها این مشکل را حل کنند.

 توت ها با رنگ تیره بهترین منبع آنتی اکسیدان هاست توت ها  برای پیشگیری از بسیاری از انواع بیماری ها لازم است و در طی دوره  تمرین از دچار شدن به بیماری ها پیشگیری می کنند از غذاهای‌ پروتئینی لبنی‌ می توان به ماست و توفو اشاره داشت.

 ماست باعث به حداکثر رساندن تراکتم باکتری‌های مفید در روده می شود که این امر سبب جذب بهتر مواد مغذی و هضم خوب می گردد بر خلاف شیر، ماست، باعث مشکلات معدی نمی‌شود و آن را می توان به طور  روزانه به دلیل وجود پروتئین کازنین مصرف نمود توفو در حقیقت شیر سویا منعقد شده است.

 توفو چربی کمتری نسبت به شیر حیوانی و پروتئین‌های بیشتری در هر وعده دارد.
 
 برای تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهاب داخلی ناشی از تمرینات سنگین، ورزشکاران باید استفاده از روغن زیتون را در رژیم غذایی خود قرار دهند روغن زیتون را می‌توانید به صورت روزانه با ریختن در سالادها و ساندویچ‌ها مصرف کنید.
 
آجیل ها نیز جدای از فیبر غذایی و پروتئین‌ها، حاوی تراکم بالایی از مونووپلی‌ اسیدهای اشباع نشده هستند بسته روزانه تغذیه ای مورد نیاز برای حفظ رشد عضلانی است ، گردو، بادام زمینی، بادام درختی، پسته و حتی بادام هندی منبع عالی ازپتانسیم، منیزیم، ویتامین E و روی هستند که برای  افزایش عضلات لازم و ضروری هستند.
 
ورزشکاران باید از گوجه فرنگی، پرتقال و اسفناج نیز استفاده کنند که این مواد باعث بالا رفتن  تولید سریع تر فیبرهای عضلانی، بهبود سریعتر عضلات آسیب دیده و از اتلاف  استخوان ها و نیز عضلات جلوگیری می کنند.
 
 لازم به ذکر است: که از  کربوهیدرات ها پیچیده برای افزایش وزن عضله استفاده نمایندگندم کامل، برنج قهوه ای، جو و سر، جو وسیب زمینی از کربوهیدرات های پیچیده هستند و این مواد غذایی را به  خصوص ورزشکاران باید در صبح و در طی روز مصرف کنند و در شب به حداقل برسد چرا که باعث افزایش وزن می شوند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۶۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
جالب بود
afshin
|
United States
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
سلام‌من ۳۰ سال سن دارم قبلا رزمی کار کردم ۴ سال آیا میتونم ژیمیناستیک برم و آیا منو قبول میکنن
غلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
همه ورزشها خوبن بجز بوکس،من چند سال رفتم تازه مسابقه شرکت نکردم،اونقدر اسیب تو بوکس زیاده که،مچ دستم،بینی،گردن و فکن در رفت،آیا این ورزشه!؟
پشیمونم رفتم بوکس کاش یه ورزش دیگه مثل پینگ پنگ میرفتم ولی از ورزشهای رزمی زده شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
سلام من۲۳سالمه تاحالا ورزش نکردم دوس دارم ورزش بوکس رو شروع کنم ب نظرتون خوبه لطفا جواب بدبد
ایدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۰و وزنم ۴۹ به نظرتون خوبه که به ورزش تکواندو برم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
سلام من ۱۶ سالمه ۱۶۴ قدمه و ۵۹ کیلو وزن دارم ۶ ساله ک هاپ کیدو (دفاع شخصی) کار میکنم و ب بقیه هم پیشنهاد میدم برن این رشته چون واقعا خوبه
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
بوکس بهترین ورزش برای بیشتر شدن استقامت و قدرته تازه کی گفته خانم ها نمیتونند بوکس کنند الان دختر محمد علی کلی قهرمان بوکس جهانه،ولی راستش بوکس بیشتر برای بدن مردان خوبه چون یکم قوی تر از خانمها هستند
پاسخ ها
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
وقتی مردا تو بوکس کشته میشن میخوای زنا نمیرن!!؟مگه سر چیه؟کوچک ترین ضربه مغز و مختل میکنه و آدم منگ میشه.
سیدولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
سلام من۱۸ساله هستم من صبح ها ورزش میرم ولی هرموقه که ورزش می کنم بعداز چند روز مریض میشوم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
توی بدنت عفونت داری ورزش باعث پخته شدن و حرکت اخلاط میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
سلام من ۱۴سال دارم قد ۱۶۳و ۶۳ام یه مدت ایروبیک رفتم برای کاهش وزنم الان تصمیم گرفتم برم تکواندو مناسبه برام؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
سلام
من۳۷سال سن دارم در نوجوانی وتقریبا تا۲۳_۲۴سالگی ورزشهای رزمی انجام میدادم وتاالان هیچ ورزش وتحرک خاصی ندارم لاغراندام وقدمتوسط دارم ۱۷۲قدو۷۲کیلووزن دوس دارم ورزش کنم اما میترسم آسیب ببینم .شماچه پیشنهادمیدین.
عاطفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
سلام من ۲۰ سالمه خیلی زیمناسنیک دوس دارم میتونم از الان شروع کنم یا ضرر داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
من ۱۳ سالمه و کیک بوکسینگ کار می کنم
ماعده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام من از۶سالگی تا۱۲سالگی دارم نینجا میرم ممنون از سایت تون
محیا
|
Netherlands
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
سلام من ۱۳ سالمه و ۵۴ کیلو هستم و قدمم ۱۶۳ و تا حالا هیچ ورزشی نکردم بنظرتون چ ورزشی برم ک اندامم خوب بشه و قدمم افزایش پبدا کنه؟(چون ورزش نکردم ،و چ ورزشی برم ک سنگین نباشه ولی خوب خوب باشه برام؟)لطفا پاسخگو باشید.
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
سلام من 15 سالمه قدمم 163 وزنمم 63 چه ورزشی خوبه برم؟
(کاراته یا تکواندو)؟
یا بسکتبال؟
لطفا جواب بدین ممنون میشم
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
سلام من 16 سالمه بنظرتون چه ورزشی خوبع برم؟
( کاراته یا تکواندو) خوبه برم؟یا بسکتبال؟
Raha
|
Germany
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
سلام من ۱۵ سال هستم چ ورزشی برای من خوبه؟
ایا ژیمناستیک یا پارکور برایم خوبه؟
رعنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱
سلام من 13 سالمه چه ورزشی رو انتخاب کنم؟
میتونم برم بدنسازی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
تناب بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
سلام من 16سالمه به نظرتون می تونم ژیمناستیک کارکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
برات خیلی بده شاید با این کار ستون عضلات بدنت بشکنن
پیام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
۱۶سال سن دارم ورزش بوکس رو انتخاب کنم خوب هست
هزینه بیشتری میخواهد؟؟؟
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام من ۱۸سالمه قد۱۹۰ دارم و از قدم ناراضیم ودارم بیشتر بلند تر میشم میشه یه ورزشی بگید که دیگع رشد قدی نکنم مرسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
فوتبال قد رو میسوزونه فوتبال بازی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
بسیار عالی
مه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
استفاده کردیم
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام من ۱۸سالمه قد۱۹۰ دارم و از قدم ناراضیم ودارم بیشتر بلند تر میشم میشه یه ورزشی بگید که دیگع رشد قدی نکنم مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
من دوست درم بروم وشوو
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۸۲ و وزنم ۷۴ هستش ۳ سال کشتی کار کردم و مقام هم دارم بدنم کاملا نرم و انعطاف پذیره چون چندسالی ژیمناست بودم عاشق mma و ufc هستم حدود ۱ سال هم بوکس کار کردم زیر نظر بهترین مربی شهرم که به روش بوکس کوبایی کار میکنه همه‌ی فیلمای mma رو میبینم اما به خاطر کنکور یک سالی باید تا سال آینده تمرین نکنم ولی بعد کنکور میخوام کاملا حرفه‌ای کار کنم و هدفمم فقط قهرمانیه به نظر شما این یه سال مشکل آفرینه ؟ اصلا میتونم به آرزوهام برسم؟ لطفا کمکم کنید مرسی
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۸۲ و وزنم ۷۴ هستش ۳ سال کشتی کار کردم و مقام هم دارم بدنم کاملا نرم و انعطاف پذیره چون چندسالی ژیمناست بودم عاشق mma و ufc هستم حدود ۱ سال هم بوکس کار کردم زیر نظر بهترین مربی شهرم که به روش بوکس کوبایی کار میکنه همه‌ی فیلمای mma رو میبینم اما به خاطر کنکور یک سالی باید تا سال آینده تمرین نکنم ولی بعد کنکور میخوام کاملا حرفه‌ای کار کنم و هدفمم فقط قهرمانیه به نظر شما این یه سال مشکل آفرینه ؟ اصلا میتونم به آرزوهام برسم؟ لطفا کمکم کنید مرسی
شاهین
|
United Arab Emirates
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
هر ورزشی را اگر از بچگی بری خوبه،خود من ورزش بوکس را از 8سالگی شروع کردم و الان 18سالمه و از ورزش بوکس راضیم بی نظیره
پاسخ ها
ناجی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
بهتره بوکسو سریع ول کنی چون خیلیا تو بوکس بیماری مغزی و کوری گرفتن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
سلام ب نظرتون21سالگی برای شروع چ ورزشی مناسبه؟والیبال دیره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
سلام من 39 ساله هستم بهترین ورزش برای من چیه ؟ چه رشته های رزمی میتونم کار کنم ؟
میخوام ورزش کنم بیشتر عمر کنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
سلام علیکم ورحمته الله. سن ۹۵سال پینگ پونگ یا تنیس خوووب میبااشد؟
خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
بدنسازی اگه یه مدت بری وبعدش قطعش کنی اضافه وزنت دوبرابرمیشه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
من ۳۹سالم میتونم ورزش بوکس کارکنم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
من 13ساله هستم ورزش تیاریکس خوبه؟
حسین سا می وند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
من 13 سال دارم پینگ پنگ برام خوبه
مدثر
|
Afghanistan
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
سلام. من 12 ساله هستم کدام ورزش برای من لازم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
من ۱۳ سالم است می توانم ژیمناستیک کار بشوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
من ۱۳ سالم است می توانم ژیمناستیک کار بشوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
من ۱۳ سالم است می توانم ژیمناستیک کار بشوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
بسیار عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
منم ورزشکار هستم 15 ساله هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
یاتشکر از سایت خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
ممنون
پارمیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
سلام من یه سوال دارم خواهش میکنم جواب بدین لطفا. من از 5 سالگی اسکیت رو شروع کردم وتا7 سالگی حرفه ای شدم بعدش اسکیت رو ترک کردم بعد وقتی 9 سالم شد رفتم کلاس و حدود 18 جلسه اسکیت و حرفه ای شدم ولی دیگه نرفتم ولی داخل پارکینگ و پارک خیلی تمرین میکردم الان11 سالمه به نظرتون تو این ورزش موفق میشم؟
دینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
من ۱۱ سالم هست ومیخوام برم کلاس تنیس وخیلی علاقه دارم و چند بار بادوستام بازی کردم بردم بنظرتون موفق میشم?
دینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
من ۱۱ سالم هست ومیخوام برم کلاس تنیس وخیلی علاقه دارم و چند بار بادوستام بازی کردم بردم بنظرتون موفق میشم?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
من دخترم میخواد به کلاس تیر اندازی بره ۱۰ سالش هم هست اشکاای نداره
مهدیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
سلام پسرم4 سالشه کاراته ورزش سختی نیس واسش
مهدیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
سلام پسرم4 سالشه کاراته ورزش سختی نیس واسش
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
سلام . 20 سالمه چه ورزشی مناسبه ؟! تا حالا ورزش نکردم مرسی
Mehrsa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
سلام من تازه رفتم تو پونزده سالگی میتونم والیبال رو به قصد قهرمانی شروع کنم؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵
سلام برای کیک بوکس ازچه سنی باید شروع کنیم ممنون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
۱۱ به بالا من خودم کیک بوکسینگ کار می کنم و رازی هستم
nashenan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
سلام من ۱۱ سالمه می تونم تنیس راشروع کنیم و دراین ورزش موفق بشم بتونم مدال کسب کنم?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
سلام دوستان. برای شروع کشتی اگه لاغر باشی بخاطر قدبلندی اشکالی نداره که کشتی کار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
من از 16 سالگی کشتی ازاد را شروع کردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
بسيار عالي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
عالی بود
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر