کد خبر: ۵۱۱۵۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۳
کد خبر : ۵۱۱۵۷۹۲
«علی اوسیوند» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

بازیگر سریال سال‌های ابری گفت: کسانی که تخصص و دانش ندارند و حتی مبانی اولیه را نمی دانند نظرات غیر کارشناسانه می دهند و حرفشان‌ هم قابل قبول تر است و نبض سینما در دست آن‌ها است.

علی اوسیوند بازیگر سریال سال‌های ابری در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران گفت: فهمیدن، دوست داشتن، باور پذیری و پذیرفتن نقش از مهم ترین مسائلی است که باید  در فیلم‌نامه برای بازیگر حرفه‌ای رخ دهد و اگر این اتفاق بیافتد نقش هم با بازیگر همراه می شود و بازیگر برای ایفای آن زور نزده و به بهترین نحو انجام می‌دهد.

وی که نقشش را در سریال "سال‌های ابری" به خوبی ارائه  داد، افزود: فیلمنامه "سالهای ابری" تمام استانداردهای لازم برای ایفای نقش را داشت و  باعث شد این نقش را بپذیرم. سعی کردم تمام جزئیات آن را در فیزیک، کلام و حس خودم بیاورم و یک ضد قهرمان اصلی قصه را بسازم.

اوسیوند بیان کرد: یکی از کارهای مهمی که برای نقش من صورت گرفت این بود که چون کاراکتر از جنوب کشور زمان جنگ و سال‌ها پیش می‌آمد باید لحنی به او می دادیم که مشخص شود چرا و از کجا آمده و به زعم خودش آمده تا حقش را بگیرد. در واقع با آمدن وی در درام ضد قهرمان اصلی آمد که حسین سالار را لرزاند و از آنجا درام شکل گرفت.

این بازیگر در خصوص همکاری با مهدی کرم‌پور گفت: کارگردان باید در وهله اول یک ساحر باشد، تمام گروه را با قدرت زیر نظر بگیرد، با کمک عوامل یک زیر بنای محکم را به وجود آورده و با آن زیر بنا یک بنای خوب را بسازد.

وی افزود: کرم پور کارگردان جوان و کاربلدی است که تجزیه و تحلیل را می‌فهمد و اگر بازیگر حرف منطقی داشته باشد آن را قبول کرده و در کار استفاده می کند. به این خاطر همکاری بسیار خوبی بین او و بازیگران شکل گرفت.

این بازیگر که خود کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس را دارد در مورد حال و هوای سینمای ایران اظهار داشت: سینما، سی‌نما نیست، بی نما است، چون کسانی که تخصص و دانش ندارند و حتی مبانی اولیه را نمی دانند نظرات غیر کارشناسانه می دهند و حرفشان قابل قبول‌تر است و نبض سینما را بدست گرفته‌اند.

وی افزود: دیگر از آثاری چون دیوانه از قفس پرید، پهلوانان نمی میرند، دایره تردید، میهمانی از بهشت، روایت عشق و ... که مخاطبان را به طور جدی جذب کرده بود خبری نیست. و هر آنکس که بهتر می داند و انجام می دهد کنار گذاشته شده است.


انتهای پیام/ اس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر