کد خبر: ۵۱۵۳۸۸۹
گروه : سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۵
پرونده‌های مطبوعاتی در اسفند ماه 93/

دادگاه مطبوعات در اسفند ماه سال گذشته پرونده‌های روزنامه اعتماد، سایت تابناک، هفته نامه ستاره صبح، سایت ناطقان و... را مورد رسیدگی قرار داد.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، دادگاه رسیدگی به پرونده روزنامه اعتماد و سایت تابناک، هفته نامه ستاره صبح، سایت ناطقان در شعبه 76 و 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی، قاضی محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

پرونده روزنامه اعتماد با شکایت پزشکی قانونی و به اتهام نشر مطالب خلاف واقع از طریق نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی تشکیل شده بود که هیات منصفه مطبوعات، متهم را مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات ندانست.

همچنین در دادگاه به پرونده مدیرمسئول کنونی سایت تابناک با شکایت منوچهر متکی وزیر امور خارجه پیشین کشورمان و به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و توهین رسیدگی شد که در ارتباط با اتهام توهین، هیات منصفه مطبوعات، متهم را مجرم نشناخت اما در مورد نشر مطالب خلاف واقع، وی را مجرم شناخت اما مستحق تخفیف در مجازات دانست.

پرونده محمدجواد بربریان مدیرمسوول وقت سایت تابناک با شکایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به اتهام نشر مطالب خلاف واقع نیز رسیدگی شد که هیات منصفه مطبوعات متهم را در عناوین اتهامی مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات دانست.
 
پرونده مدیر مسئول وقت سایت تابناک با شکایت سعید مرتضوی دادستان سابق تهران به اتهام انتشار غیر مجاز جریان رسیدگی و تحقیقات قضایی و شکایت روح الله شمقدری به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر تشکیل شده بود که هیات منصفه مطبوعات متهم را در ارتباط با شکایت مرتضوی مجرم نشناخت و رسیدگی به شکایت شمقدری نیز به جلسه آتی موکول شد.
 
اعضاء هِیات منصفه دادگاه مطبوعات پرونده هفته‌نامه ستاره صبح را نیز به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مورد بررسی قرار دادند که این هفته‌نامه نیز مجرم شناخته نشد و در نهایت پرونده سایت ناطقان پس از بررسی مختومه شد. 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر