کد خبر: ۵۱۵۹۶۴۳
گروه : اجتماعی
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱
کد خبر : ۵۱۵۹۶۴۳
گروه : اجتماعی
صفحات اجتماعی روزنامه‌ها در قاب باشگاه خبرنگاران:

در صفحات اجتماعی امروز روزنامه‌های کشور، موضوع‌های تا نظارت 730 اکیپ بازرسی بر اغذیه فروشی‌ها و دریافت توریست کارت‌ها، 5 برابر حقوق ماهانه پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه جامعه اطلاعاتی باشگاه خبرنگاران،  روزنامه ایران، آرمان، جوان، وطن امروز، جام جم و مردم سالاری در صفحات اجتماعی امروز خود به مطالبی همچون مهمترین رویداد‌های سال 93 از سقوط آنتونف تا اسید پاشی، بدرقه سال 93 با مدارس نیمه تمام و... اشاره کردند که در ادامه نگاهی کوتاه به آن خواهیم داشت.

روزنامه وطن امروز

 افزایش سوانح رانندگی در بزرگراه‌ها و جاده‌های کشور، وقوع حوادث و بحران‌های طبیعی، سقوط‌ هواپیماها و تصادفات جاده‌ای، مرگ بیماران بر اثر بیماری‌های مختلف به ویژه سرطان و آلاینده‌های محیط زیست و... از مهمترین رویداد‌هایی است که در سال 93 به وقوع پیوست.

روزنامه وطن امروز در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع‌های مهمترین رویداد‌های سال 93، از سقوط آنتونف تا اسیدپاشی، می‌پردازد.

در این گزارش آمده است؛ در سال 93 حوادث بسیار تلخی از جمله سقوط هواپیمای آنتونف در تهران، تصادفات مرگبار رانندگی و فداکاری ناتمام یک معلم، وقوع حوادث ناگواری که در آن‌ها عده‌ای از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند، به وقوع پیوست.

در ادامه موضوع‌های مهمترین حوادث سال 93، تصادف 18 خودروی سبک و سنگین، خوش شانسی 113 مسافر هوایی، توفان تهران با 5 کشته، سقوط آنتونف و مرگ 39 مسافر با 48 سرنشین در مسیر، کشف زاغه مهمات در خیابان فاطمی، تصادف مرگبار دانش آموزان، شهادت 7 مقام ارشد نیروی انتظامی، فداکاری ناتمام یک معلم، تصادف در بزرگراه اصفهان – کاشان بررسی می‌شود.

همچنین روزنامه وطن امروز در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع توضیحات دانشگاه‌ آزاد و پاسخ روابط عمومی دانشگاه آزاد، می‌پردازد.

روزنامه ایران

*نظارت 730 اکیپ بازرسی بر اغذیه فروشی‌ها

روزنامه ایران در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع نظارت 730 اکیپ بازرسی بر اغذیه فروشی‌ها می‌پردازد.

این روزنامه در این باره آورده است؛ طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند ماه تا 15 فروردین هر سال به مدت 44 روز با حضور بازرسان بهداشت از ساعت 8 تا 20 در ساعات اداری، غیر اداری و روزهای تعطیل در سراسر کشور اجرا می‌شود.

در ادامه بررسی موضوع‌های طرح بسیج سلامت نوروزی، نظارت بر مراکز و اماکن حساس مانند هتل‌ها، متل‌ها، مهمان پذیر، مسافر‌خانه‌ها، اماکن اقامتی و بین راهی، اماکن تفریحی،‌ بوستان‌ها، رستوران‌ها، کترینگ‌ها، فست فود‌ها، اغذیه فروشی‌ها، آرایشگاه‌‌های مردانه و زنانه،‌ قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها، نظارت 730 اکیپ بازرسی با حضور 1077 بازرس در هر روز در اغذیه فروشی‌ها و... صورت می‌گیرد.

همچنین روزنامه ایران در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع‌های افزایش 150 تا 300 هزار تومانی حقوق معلمان، تصمیم شورای عالی امنیت ملی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها و ممنوع شدن پیش ثبت نام مدارس، می‌پردازد.

روزنامه آرمان

*دریافت توریست کارت، 5 برابر حقوق ماهانه

روزنامه آرمان در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع دریافت توریست کارت، 5 برابر حقوق ماهانه می‌پردازد.

در این روزنامه آمده است؛ همه کسانی که در کشور زندگی می‌کنند و شغل دولتی یا خصوصی دارند، تا سقف 5 برابر حقوق ماهانه خود یا با ارائه گردش مالی حساب‌هایشان می‌توانند توریست کارت دریافت کنند.

در ادامه موضوع‌های استفاده از توریست کارت‌ در شبکه خدمات گردشگری کشور، مشکلات نرم افزار در توریست‌ کارت‌ها، افزایش قیمت توریست‌ کارت در کشورهای دیگر و... بررسی می‌شود.

همچنین روزنامه آرمان در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع چهارشنبه سوری قربانی گرفت،‌ می‌پردازد.

روزنامه جام جم

*بدرقه سال 93 با مدارس نیمه تمام

روزنامه جام جم در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع بدرقه سال 93 با مدارس نیمه تمام می‌پردازد.

در این گزارش آمده است؛ از 6 هزار و 800 مدرسه نیمه کاره‌ای که مجلس مجوز تکمیل‌شان را به خیران داده بود، هزار و 500 مدرسه به اتمام رسید و 5 هزار و 300 مدرسه بر زمین مانده است.

در ادامه نیز موضوع‌های تکمیل هزار و 500 مدرسه، نیمه تمام ماندن 5 هزار و 300 مدرسه، تکمیل مدارس در سال 94، مشکلات هزاران دانش آموزان کشور، نبود مدارس استاندارد، لزوم احداث مدارس در کشور و... بررسی می‌شود.

همچنین روزنامه جام جم در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع‌های شرایط دشوار بر قویینگ زهری و تکمیل مدارس در سال 94 می‌پردازد.

روزنامه جوان

*پیش ثبت نام در مدارس، کاسبی جدید در نظام تعلیم و تربیت!

در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع پیش ثبت نام در مدارس، کاسبی جدید در نظام تعلیم و تربیت، می‌پردازد.

در این گزارش آمده است؛ برخی از مدارس میان والدین دانش آموزان دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و به همین دلیل آن‌ها برای ثبت نام فرزندان‌شان در آن مدارس با یکدیگر رقابت می‌کنند و برخی از مدارس نیز به دلیل آمار بسیار ثب نام دانش آموزان برای بازاریابی و بازار گرمی اقدام به کسب درآمد بیشتر می‌کنند.

در ادامه بررسی موضوع‌های رقابت والدین دانش آموزان برای ثبت نام آن‌ها در مدارس و سوء استفاده برخی مسئولان مدارس، بازاریابی و بازار گرمی مدارس برای جذب دانش آموزان، نبود نظارت و وجود نظارت غیر کارشناسانه و غیر مسئولانه بر عملکرد مدارس، ممنوع شدن پیش ثبت نام در مدارس و... صورت می‌گیرد.

همچنین روزنامه جوان در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع تهران این فرآیند غیر رسمی، غیر قانونی و غیر قابل قبول است و پیش ثبت نام برای تراز دخل و خرج مدرسه، می‌پردازد.

روزنامه مردم سالاری

*به بهانه سالم سازی، انگشت اتهام را به سمت زنان نشانه نروید

روزنامه مردم سالاری در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع به بهانه سالم سازی، انگشت اتهام را به سمت زنان نشانه نروید، می‌پردازد.

این روزنامه در این باره آورده است؛ نگرانی‌هایی در زمینه وضعیت اشتغال زنان زندانی و اسکان آنان پس از آزاد شدن وجود دارد که لازم است برنامه ریزی‌های مناسب در این زمینه انجام شود. برخی از خانواده‌های زنان زندانی، آنان را ترد می‌کنند، به همین دلیل این زنان پس از آزادی با مشکل اسکان مواجه هستند.

در ادامه موضوع‌های وضعیت زنان در ایران، سند تامین امنیت زنان در خشونت، اسید پاشی بر دختران، وضعیت زنان زندانی، اشتغال زنان زندانی، بازگشت 20 درصد زنان زندانی به زندان‌ها در فصل زمستان و... بررسی می‌شود.

همچنین روزنامه مردم سالاری در صفحه اجتماعی امروز خود به موضوع مشکلات زنان سرپرست خانوار و دریافت یارانه این بانوان، بیمه زنان خانه دار و لزوم سالم سازی محیط پاک کار می‌پردازد.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر