کد خبر: ۵۳۴۵۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: موضوع کسری خدمت در قانون جدید پیش بینی نشده و متولدین 1373 به بعد مشمول این قانون نمی شوند.

سردار صدرالسادات:تعلق نگرفتن کسری خدمت به متولدین 1373 به بعد /مهلت جدیدی برای واریز مبلغ جریمه غیبت سربازیسردار صدر‌السادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با حضور در باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به آخرین وضعیت خدمت سربازی اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی به عنوان یکی از پلیس‌های تخصصی ناجا دو ماموریت عمده دارد که نخست تأمین سرباز و فراخوان و اعزام مشمولان به خدمت و دیگری رسیدگی به درخواست مشمولان است. 

وی افزود: طبق قانون بعد از آنکه فردی به ۱۸ سال تمام می‌رسد باید به خدمت سربازی اعزام شود و طبق روال مشمول اعزام به خدمت می‌بایست درخواست خود را کتبی به دفاتر پلیس +10 اعلام کنند و این سازمان با توجه به هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح به تناسب نیاز مشمولان را به ارتش، سپاه ، نیروی انتظامی و وزارت دفاع جهت خدمت اعزام می‌کنند ضمن آنکه بخشی از سربازان بنا به نیاز سیستم‌های دولتی و هماهنگی نهاد‌ها و دستگاه‌های دولتی معرفی می‌شود.

این مقام مسئول انتظامی بیان کرد: مشمولانی که بنا به دلایلی از جمله ادامه تحصیل و غیره درخواست معافیت تحصیلی دارند می‌بایست درخواست خود را به این سازمان اعلام می‌کنند و سازمان وظیفه عمومی نقش رسیدگی به درخواست‌ها را دارد برابر آمار در سال گذشته ۳ میلیون درخواست از طریق پلیس ۱۰+ به سازمان وظیفه عمومی ارسال شده و این سازمان به درخواست‌های ارسالی پاسخ داده شده است که بیشتر درخواست‌های در خصوص معافیت‌های پزشکی، کفالت، ایثارگران، تحصیلی،‌ اعتراض به کارت، جریمه مشمولان غایب و غیره است؛ در خصوص درخواست‌های معافیت تحصیلی برابر آمار در سال گذشته ۳۸۰ هزار درخواست رسیدگی شده است. 

به گفته سردار صدر‌السادات بیشترین نیروهای اعزامی به ترتیب ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و وزارت دفاع بوده است. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اذعان کرد: سال گذشته با توجه به مصوبه شورای اسلامی مجلس قرار شد مشمولانی که ۸ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه از معافیت استفاده می‌کنند در همین راستا ۲۸۰ هزار متقاضی ثبت نام کردند که برای تمامی ۲۸۰ هزار تن پیامک اطلاع رسانی ارسال شد و آنان شرایط لازم را داشته‌اند و ۷ هزار تن فاقد شرایط بوده و حدود ۱۲ هزار درخواست در حال بررسی است.

سردار صدر‌السادات بیان کرد: تا کنون ۲۳ هزار میلیارد ریال واریزی از طریق پرداخت جرایم غیبت سربازی داشتیم که تمامی این واریزی‌ها به حساب خزانه دولت واریز شد. 

وی بیان کرد: آخرین مهلت واریز جرایم مشمولان غایب خدمت سربازی ۱۰ مهرماه بود ه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی این مهلت تا پایان هفته تمدید شده است ضمن آنکه مرحله دوم ثبت نام طی یکی-دو ماه آینده آغاز می‌شود؛ محاسبه مبلغ جریمه بر مبنای مدرک تحصیلی و سنوات غیبت فرد است. 

به گفته سردار صدر‌السادات مشمولان غایبی که متاهل هستند ۵ درصد تخفیف و به ازای هر فرزند نیز ۵درصد تخفیف در مبلغ جریمه آن‌‌ها لحاظ می‌شود. 

وی عنوان کرد: خوشبختانه کمبود سرباز نداریم و نیاز نیرو‌های مسلح تامین شده ضمن آنکه قرار بود خدمت سربازی امسال از ۲۱ ماه به ۲۴ ماه افزایش یابد اما با توجه به استقبال مشمولان افزایش خدمت سربازی امسال اتفاق نخواهد افتاد و برای سال‌های آینده بنا به نیاز و شرایط تصمیم‌گیری خواهد شد.

سردار صدر‌السادات با اشاره به اینکه 37 درصد از سربازان فارغ‌التحصیل هستند، افزود: مشمولانی که دارای مدرک زیر دیپلم و دیپلم هستند ،هر ماه و مشمولانی که دارای مدارک دانشگاهی هستند در ابتدای ماه‌های زوج به خدمت سربازی اعزام می‌شوند. 

صدر‌السادات گفت: موضوع سرباز حرفه‌ای صرفا در فضای مجازی مطرح شده و هنوز مفهوم سرباز حرفه‌ای در قانون تبیین نشده است و در حال حاضر مشمولان هنگام ورود به خدمت آموزش‌های لازم را می‌گذرانند.

وی اذعان کرد: در صورتی که اطلاعات مربوط به انجام خدمت سربازان وظیفه در سامانه وظیفه عمومی کامل باشد پس از پایان خدمت ظرف 10 روز تا 1 ماه کارت پایان خدمت آنان صادر خواهد شد، ضمناً مشمولانی که قصد دریافت دفترچه اعزام به خدمت را دارند می‌تواند به سایت وظیفه عمومی مراجعه کنند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ نیست.

*شرایط ابطال معافیت  پزشکی 

سردار صدر السادات در خصوص ابطال معافیت های پزشکی گفت: ابطال معافیت  پزشکی شرایط دشواری داشته و فردی که درخواست ابطال معافیت  پزشکی می کند باید  دلیلی موجه داشته  باشد.

*علت هوشمند شدن کارت های پایان خدمت 

وی در ادامه با اشاره به تمدید کارت‌های پایان خدمت بیان داشت: کارت‌های قدیمی پایان خدمت در حال حاضر اعتباری نداشته و همچنین مهلت تمدید معافیت کارت های قدیمی نیز به پایان رسیده است.

این مقام مسئول در ادامه به علت هوشمند شدن کارت های پایان خدمت اشاره کرد و گفت : تراشه‌ الکترونیکی کارت‌های هوشمند جدید با دستگاه های مخصوص سازمان وظیفه عمومی قابل ملاحظه بوده و در واقع خلاصه ای از پرونده خدمت فرد به شمار می رود. 

وی در ادامه افزود: کارت‌های هوشمند به دلیل دارا بودن ضریب امنیتی بالا، امکان جعل را به حداقل رسانده است.

سردار صدر السادات با اشاره به اینکه قانون جزیمه مشمولان غایب تا پایان  سال جاری تغییر نمی‌کند، گفت: بر اساس آمار سامانه وظیفه عمومی تعداد مشمولان غایب در سطح کشور از ابتدای انقلاب تا کنون بالای 1 میلیون و500 هزار نفر بوده که تاکنون نیز برای تعیین تکلیف مراجعه نکردند. 

*کسری خدمت به  متولدین 1373 به بعد تعلق نمی گیرد 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اذعان کرد: با تصویب قانون جدید به افرادی که پدر آن‌ها 30ماه سابقه خدمت در جبهه های جنگ داشته، افرادی که پدر آن‌ها 24 ماه سابقه  اسارت داشته و همچنین افرادی که پدر آن ها 25درصد جانبازی داشته، تعلق می‌گیرد و در حال حاضر پس از تصویب قانون جدید ، موضوع کسر خدمت پیش بینی نشده است.

وی در ادامه افزود: در حقیقت مدت زمان اجرای کسر خدمت برای افراد مشمول تا سال 1390 قرار گرفت متولدین  قبل از سال 1372 از این قانون استفاده کردند.

*خدمات ویژه برای متاهلین 

سردار صدرالسادات خاطر نشان کرد: سعی براین است که افراد متأهل به  نزدیک ترین مرکز آموزش محل سکونت خود فرد یا همسرش اعزام شوند.کسانی که خارج از کشور ساکن هستند وقتی به سن مشمولین می‌رسند باید برای تعیین وضعیت خدمتشان اقدام کنند . اگر در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند می‌توانند با شرایطی به تحصیل‌شان ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: برای اخذ معافیت تحصیلی مشمولین خارج از کشور می‌توانند از آموزش و پرورش و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از وزارت علوم و وزارت بهداشت اخذ معافیت کنند.اگر شرایط اعزام به خدمت دارند می‌توانند برای اعزام درخواست بدهند  و برای این افراد امتیازاتی در قانون پیش‌بینی نشده است.

وی افزود: اما یک شرایط آسان‌تری برای تردد کسانی که مقیم خارج کشور فراهم شده، کسانی که بیش از 2 سال در خارج از کشور سکونت دارند با توجه به تایید وزارت خارجه، می‌توانند سالی دو بار به مدت 3 ماه به کشور تردد کنند ولی تردد این افراد به معنای تعیین تکلیف خدمت نیست.

سردار صدر السادات افزود: اگر کسی تابعیت ایران را دارد و می‌خواهد در ایران ساکن شود باید وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کند و  اگر با شرایط قانونی از معافیت ها بهره‌مند می‌شوند،‌درخواست معافیت بدهند ولی در هر صورت می‌بایست وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند.

وی اذعان کرد: براساس آنچه که در قانون پیش‌بینی شده، افرادی که می‌خواهند به خدمت اعزام شوند باید ابتدا معاینه پزشکی برای آنها انجام شود، اگر در معاینات تشخیص داده شود که سالم هستند، تعیین تکلیف می‌شوند و به خدمت اعزام می‌شوند، ولی اگر بیماری آنها مشخص شود برای انجام معاینات تخصصی بیشتر پزشکی به یکی از بیمارستان‌های تخصصی سازمان وظیفه عمومی معرفی و پس از انجام معاینات تخصصی از سوی کمسیون پزشکی سازمان تعیین و تکلیف می‌‌شوند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۸۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
ما هم زحمت کشیدیم فقط یک پسر دارم 24ماه هم جبهه بودیم لطفا حق ما را بدهید
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
ما هم زحمت کشیدیم فقط یک پسر دارم 24ماه هم جبهه بودیم لطفا حق ما را بدهید
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
با سلام برادر من کسری خدمت بعلت بسیجی به مدت دو ماه و پانزده روز تعلق گرفته ست.ابعد از صدور گواهی متوجه شدند میزان بسیجی در دانشگاه محاسبه نشده ست.لطفا بفرمایید امکان اصلاح وجود دارد؟ مسیله استخدام ایشون هست خیلی ضروری ست لطفا راهنمایی بفرمایید
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
با سلام برادر من کسری خدمت بعلت بسیجی به مدت دو ماه و پانزده روز تعلق گرفته ست.ابعد از صدور گواهی متوجه شدند میزان بسیجی در دانشگاه محاسبه نشده ست.لطفا بفرمایید امکان اصلاح وجود دارد؟ مسیله استخدام ایشون هست خیلی ضروری ست لطفا راهنمایی بفرمایید
اسما عیل مختاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سلام چرابه متولدین ۷۳ کسری خدمت تعلق نمیگیرد مگر ما درجنگ نبودیم چرا خدا را خوش نمی اید که قبل ۷۳ تعلق بگیرد وبه متولدین ۷۳ نگیرد ما هم برای این کشور زحمت کشیدیم یا به هیچ کس نمیدادید یا که به همه بدید خواهش میکنم رسید گی کنید خدارا خوش نمیاید
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
یا به هیچ سنی کسری ندن یا به همه رده سنی بدن
سید حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
بی عدالتی تا کجاااااااااااااااااااااااآ اخه چرا باید متولد 73 به بعد مشمول کسری خدمت ایثارگری نشه؟من متولد 75 ام اما نمیشه
سید حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
بی عدالتی تا کجاااااااااااااااااااااااآ اخه چرا باید متولد 73 به بعد مشمول کسری خدمت ایثارگری نشه؟من متولد 75 ام اما نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
خطاب به قانون گذاران آیا متولدین 73 به این طرف بچه های این مرز و بوم نیستند آخه این چه قانونی که شماها به مرحله اجرا میگذارید یک بوم دو هواست اخه چقدر بی عدالتی من از شما می خواهم یک کمی تامل کنید و ببینید آیا این عدالت است
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
آخه این چه قانونی هستش منی که 24ماه در منطقه جنگی خدمت کردم 3ماه هم در سال 61 که 16سال بیش نداشتم از طریق بسیج جبهه بودم ومجروح شدم وجانباز صددرصد هستم چونکه پسرم متولد 73 هست شاملش هیچی نه کسری خدمت ونه معافیت بشود آن کسی که قانون وصل میکنی یک کمی فکر ببین این درسته اون دنیا چه جور می خواهید جواب بدهید ما نمی گذریم
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
سلام من متولد ۷۳ هستم پنج ماه خدمتم دوره تکمیلی رفتم آموزشم رفتم شانسی ندارم پس چرا پدرم ۲۴ ماه جبهه منطقه دابرج ۱۰ اعزام بودم کسری چرا باید تعلق نگیره به من تک فرزندم هستم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
آخه چ وعضعشه من بابام ۲۴ماه جبهه داره چرا نباید کسری بهم بخوره متولده ۷۶هستم. شعورشو در اوردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
سلام
حق فرزندان ایثار گران متولدین ۷۳ به بعد از کی باید گرفت؟...........................................
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
من متولد ۷۴هستم و به من کسری خدمت تعلق نمیگیرد
ابوالفضل
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
امیدوارم پسر ی سردار متولد 73به بالا بشه که شامل ما هم شاااااید بشه این طرح
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
طور که میشه افرادی ک قبل متولد ۷۳میتونن از کسری استفاده بکنن .ولی افرادی که متولد ۷۳به بالا هستن نمیتونن کسری داشته باشن.بنظر شما این درسته؟؟
یا باید برای همه باشه یا هیچ کس
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
خرید خدمت برای همه اجرا بشه....تشکر سردار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
سلام من متولد 73اول دی 96 به خدمت اعزام شدم
پدر 24 ماه در جبهه بوده چرا کسری خدمت بهم تعلق نمیگیره
باتشکر .والله این ناعادلانه است
عبدالصمد حسن زاده عرب
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
بیست و دو ماه خدمت دارم در جبهه به پسرم کسری تعلق میگیرد یا خیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
این چه قانون است تاسال۷۲کسرمی خوره و ولی۷۳ به بالا نه. مگه ما برای بعثی ها خدمت جبهه بودیم. چه دلیلی دارید بااین قانون!
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
سلام من سرباز ۹ماه خدمت هستم متولد ۷۸هستم پدرم ۲۸ماه تو جنگ بوده میخام بدونم ایا بمن سرباز کثری میخوره یا ن واگه نخوره خدا وکیلی ظلمـه خودتون قضاوت کنین که این همه برای ملت جنگیده اما هیچی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
وای پس تکلیف ما چی
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
سلام من سرباز ۹ماه خدمت هستم متولد ۷۸هستم پدرم ۲۸ماه تو جنگ بوده میخام بدونم ایا بمن سرباز کثری میخوره یا ن واگه نخوره خدا وکیلی ظلمـه خودتون قضاوت کنین که این همه برای ملت جنگیده اما هیچی
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
مگه اونیکه ۱۵ ماه تو جبهه بوده سختی نکشیده،،فقط همون ۲۸ ماهه ها خیلی سختی کشیدن،،،باید ماهی ۱۵ روز بدید ولی همرو بدید،،یا اینکه هیچکیو ندید،،،و از همه مهمتر چه فرقی بین منه متولد ۷۳ با متولد ۷۲ وجود داره،،،خدا وکیلی چه فرقی داره،،تو رو قران این قانون تون رو درست کنید،،،من متولد۷۳ هستم و ۹ ماه بابام ایثارگری داره،،،چرا باید من کسری گیرم نیاد
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
سلام خدمت دوستان
پسر عموم متولد 76 هست و توانست 15 ماه کسری (ایثارگری پدر) بگیره همین الان سرباز هست داره تموم میکنه این ماه
رضا سپهوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
سلام خسته نباشید سرباز وضیفه 10ماه خدمتم پدرم دارای 24ماه ایثارگری است ومتولد1376هستم آیا به من تعلق می گیرد
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
ای خدا حالا ما چیکار کنیم
مظفردرگاهی قلی بیگلو
|
Netherlands
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
۲۵ ماه جبهه دارم یه پسر دارم متولد۷۴ ایا این عدالت هست کسرخدمت به ماتعلق نگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
پدرم 25 ماه جبهه ای داره بخاطر 3 ماه بهم تعلق نمیگیره
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
برای منه سرباز ی روزم ی روزه پدر من نرفته دنبال جبهش خودشون کارت دادن شیش ماه در صورتی که 14 ماه جبهه بوده.
حداقل بگید هر ماه ایثارگری 15 روز یا تعداد روز معینی شامل میشه.
ن اینکه من تو سربازی ام میگن برو سر خدمتت کسری خبری نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
منی که متولد 74هستم بابام 28ماه جبهه داره و تک فرزندم چرا باید نتونم استفاده کنم
از مسئولین محترم خواهشم مندم رسیدگی کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
چطوری میشه از این قانون استفاده کرد ؟
محمد
|
United States
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
لام من متولد ۱۳۷۵هستم کسری ازطریق جبهه پدر شامل من میشه؟
رضا حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
ایا من متولد 1377هستم کسری خدمت میگیرم
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
سلام من متولد ۷۶هستم پدرم ۲۸ماه جبهه در دوران سربازی داره و۸ماه رسمی در سپاه جبهه داره بعد خودشو باز خرید کرده میخواستم بگم تک پسر هم هستم آیا کسری بمن میدن یا نه وخداییش حقمه چون هیچ امتیازی از این دولت تا حالا به منو خانوادم داده نشده این کسری هم بدن جبران۳سال جنگیدن بی مواجه و حقوق پدر من نمیشه
علی
|
Germany
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
سلام من پدرم حدود شیش ماه جبهه داره ومن 19/11اعزامم میخام ببینم کسری به منم میخوره
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
سلام،پدر من درسال ۶۸تا۷۰تومنطقه جنگی بعداز اتمام جنگ خدمت کرده،آیا میشه کسری گرفت یانه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
فرق متولد ٧٤ با ٧٢ چيه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
سلام من متولد 73هستم واول مردادماه باید برم خدمت
ایا کسر خدمت از بابت جبهه پدرم شامل من میشه
باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
من دانشجو هستم ترم ۷ پدرم ۲۴ سابقه دارد
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
فرق متولد ٧٤ با ٧٢ چيه؟
سبحان رمضانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
سلام من متولد1376هستم ایا کسر خدمت شامل من میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
سلام من پدرم 22ماه جبهه بوده است این کسری به من تعلق میگیره من متولد77هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
سلام من پدرم 22ماه جبهه بوده است این کسری به من تعلق میگیره من متولد77هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
خدا کمک کنه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
سلام من متولد ۷۳ هستم میخوام سربازی م رو بخرم میتونم ؟؟؟؟
چنگیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
اخه چرا شامل من نمیشه اخه چرا ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
باسلام..من بعدازاینکه خدمتم تمام شد،نتیجه ای ازکسری بسیج به من ندادن...وموقعی که کارت پایان خدمتم اومدکسری بسیج روروی پروندم زدن...من 1395/7/1خدمتم تمام شداماتوکارت برام 1395/1/18زدن...پیگیرش شدم کسی جواب نداد...لطفاراهنمایی کنید...باتشکر
نوید
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
سلام ببخشید من در حال خدمت هستم متولد ۷۳ هستم آیا این ابلاغیه جدید شاملم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
من پدرم ایثارگره 18ماه منطقه بوده منم متولد 1373 ام من خدمتمو رفتم 1سال معافیت موقت گرفتم و بعد از 1سال نرفتم الان تکلیف چیه این کسریه خدمت شامل حاله ماهم میشه یا ن
ناششناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
پسزم متولد 74 است و دوتا خواهر دوقلو داره آیا میتواند خدمت سربازیشو بخره
ناشناس
|
France
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
این قانونو تصویب کنید من هنوز یازده ماه خدمت دارم
Babak
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
سلام من متولد 72ام اما غیبت دارم ایا کسری بهم تعلق میگیرد
Babak
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
سلام من متولد 72ام اما غیبت دارم ایا کسری بهم تعلق میگیرد
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
این یعنی واقعا اخر نامردیه منی که متولد 74هستم بابام 28ماه جبهه داره و تک فرزندم چرا باید نتونم استفاده کنم
از مسئولین محترم خواهشم مندم رسیدگی کنن
بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
سلام
طرح فقط شامل متولدين ٧٢به پايين ميشه

لطفا رسيدگي كنيد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
سلام بنده ٧٣ هستم ایا کسری جانبازی پدر به بنده تعلق میگیرد؟
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
سلام من غیبت کردم وحدود یک ماه دیر رفتم خدمت نزدیک سه سال سابقه بسیج دارم ایا بهم تعلق میگیرد حواهشا جواب بدید
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
سلام من غیبت کردم وحدود یک ماه دیر رفتم خدمت نزدیک سه سال سابقه بسیج دارم ایا بهم تعلق میگیرد حواهشا جواب بدید
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
Mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
نبوووووووووووووووووودخیلی مونده ولی میگذره سرباز وقتی مرد میشه که کسری نیاره اضافم بکشه میگذره یا علی موفق باشید.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
سلام ببخشین دروسته میگن که تو سال ۹۶ کسری خدمت تا ۷۴ هستش من سربازم سردار اومده بود میگفت تا ۷۴ تصویب شده مونده فقط بخش نامه بزنن اگه اینتوریه لطفا ج بدین بدونیم
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
سلام من متولد ۱۳۶۹هستم و من سال هشتادو نه رفتم خدمت و ده ماه خدمت کرد و امدم مشغول به تحصیل شدم الان هم ارشد فارغ التحصبل شدم پدرم هم یازده ماهو نه روز ایثارگری داره این قانون جدید که به ازای هر ماه حضور در جبهه ی ماه کسر خدمت درسته؟؟؟
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
سلام من متولد سه فروردین هفتاد و سه هستم و پدرم 26ماه در منطقه جنگی خدمت کرده حود بنده هم از سن 13سالگی کار کردم و خرج تحصیلم و لباس و غیره ام رو تا الان که لیسانسه علوم قضایی هستم رو در اوردم در شهری خارج از محل سکونتمون،چرا باید به من که این همه سختی کشیدم تو زندگیم به خاطر این که متولد 73هستم کسری تعلق نگیره مگر پدر من با همون شرایط به کشورش خدمت نکرده و حق پسر بزرگش نیست به نظرتون چند ماه کسری بهش تعلق بگیره تا بتونه سریع تر وارد بازار کار بشه پدر من دوسال داووطلب در جبهه حضور داشته و به این کشور و مرز و بوم خدمت کرده بدون هیچ منتی که حتی نه در شرکته دولتی ایی از کارت ایثار گریش استفاده کرده و نه در هیچ کجای دیگه ایی،یک جواب روشن به بنده بدید لطفا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
سلام


من 8ماه اززندگیم عقب افتادم.هفته ای سه شب دارم پست میدم.بااینکه مادرم مریضه و تنهاست و باید کنارش باشم.
متاهل هم هستم.
لطفا رسیدگی کنین.
صیاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۹
سلام بنده ازسال هشتادوشش تاحالابسیجی فعا دارم درحال حاضر مشغول بخدمت در ماه شانزده هستم امابعلت اینکه جزاستان دیگری دفترچه اعزام گرفتم می گویندبسیجی بهت تعلق نمیگیرد لطفاراهنمایی کنید همچنین بخشنامه داریم
صیاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۹
سلام بنده ازسال هشتادوشش تاحالابسیجی فعال دارم درحال حاضرمشغول به خدمت هستم فقط بخاطراینکه جزاستان دیگری دفترچه خدمت پذیرش کردم حالابسیجی به ماتعلق نگرفت گناه ماچی هست
مظفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
بابا من 24 سابقه حضوردرجنگ رو دارد من متولد 74 هستم به من کسری تعلق میگیرد
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
فقط میشه بگید چرا ؟؟؟
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
سلام یه سوال از دوستان
ببخشید تاریخ انقضا جبهه پدر بنده مگه تا سال 72 بود؟؟ که من متولد74 نمیتونم از کسریش استفاده کنم ؟؟؟؟
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
الان دقیقا به چه متولدهایی تعلق میگیره خرید سربازی
reza
|
United States
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
سلام.من متولد ۷۶ هستم پدرم ۲۴ماه جبه داره چرا باید کسر خدمت شامل بقیه ی متولدین نشه مگه ما چه گناهی کردیم متولدین ۷۲ با ماچه فرقی دارن تازه به ازای ۱۰ تا سرباز یکیشون پدرش جبه داره و کسر خدمت براش حساب میشه لطفاً خواهش مندم یه فکری برای بقیه متولدین بکنید
همه مشکل دارن یه فکری براشون بکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
خواهشمندم رسیدگی کنید باتشکر
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
سلام. این قانون کسر خدمت ایثار گران چی شد؟؟
کلی ادم منتظر تعیین تکلیف هستند!!
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
60 تا دیگه نبودددددددددددددددددددددددد
soruosh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
برای مردم متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
سلام من متولد 1372 هستم میتونم کارتمو بخرم یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
من متولد ٧٢ هستم و با وجود بخشش رهبري باز كسري جبهه پدرمو بهم ندادن ميگن چون قبلا سنوات داشتين بهـت كسري تعلق نميگيره الان بايد من چيكار كنم؟؟
آروین سعیدپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
با سلام جناب آقای سردار من متولد ۷۵ هستم تک فرزند هستم پدرم ۲۴ ماه خدمت ب جمهوری اسلامی داره آیا چرا باید کسری خدمت به ما جوانان شامل نشود یک ذره قانون و عدالت حرکت کنید انساف داشته باشید.
پاسخ ها
رضا فردب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
داداش انصاف
محمد
|
Netherlands
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
ایا من متولد ۷۳ هستم بابام بسیجی داره الان هم سربازم کسری تعلق میگیره؟
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
ای بابا
Hamed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
من متولد 78هستم و پدرم 84ماه جبهه بوده یعنی یه روز هم کسر نمیشه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
رسیدگی کنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
سلام. این قانون یک بام و دو هوا می باشد هرکس در هز سالی و در هر مقطعي در زمان جنگ خدمت کرده باید به حقش برسد حالا فرزند ایشان متولد هر سالی می خواهد باشد این چه قانون مسخر ه ای می باشد یک نفر تاریخ 72/12/30 متولد شده از کسری خدمت استفاده کند و یک نفر تاریخ 73/01/01 یعنی با یک دقیقه تاخیر در تولد از این حق محروم باشد. این قانون مسخره در اسرع وقت اصلاح کنید تا حقی از کسی ضایع نشود.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
سلام. این قانون یک بام و دو هوا می باشد هرکس در هز سالی و در هر مقطعي در زمان جنگ خدمت کرده باید به حقش برسد حالا فرزند ایشان متولد هر سالی می خواهد باشد این چه قانون مسخر ه ای می باشد یک نفر تاریخ 72/12/30 متولد شده از کسری خدمت استفاده کند و یک نفر تاریخ 73/01/01 یعنی با یک دقیقه تاخیر در تولد از این حق محروم باشد. این قانون مسخره در اسرع وقت اصلاح کنید تا حقی از کسی ضایع نشود.
احمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
سلام تو رو خدا زود تر قانون برنامه ششم رو اجرایی کنین تا تکلیف ما هم مشخص شه کلی جوان چشم انتظار این قانون جدیده من یه سربازم ک پدرم در دوران جنگ سرباز بوده و درجنگ واسش مشکلاتی پیش اومده و ۲ سال ۵ ماه از ۸ سال دفاع مقدس از ارزش های انقلاب دفاع کرده و همینطور عموم من متولد فروردین ۷۳ هستم و پسر عموم متولد اسفند ۷۲ ک پدرش ۸ ماه سابقه جبهش از پدر من کمتره ما با هم اومدیم سربازی الان پسر عموم بهش کسری تعلق گرفته و داره ترخیص میشه اما من به خاطر ۴۰ روز دیر تر ب دنیا اومدم بهم هیچ امتیازی از جبهه پدر تعلق نمیگیره در صورتی ک پدر من از عموم ۸ ماه بیشتر خدمت کرده اونوقت شما به ۳۰ ماه خدمت جبهه معافی میدین اما به ۲۸ ماه و اندی جبهه هیچ کسری خدمت هم نمیدین اگه متولد ۷۳ باشیم بعد طرف متولد ۷۲ هس پدرش ۸ ماه جبهه بوده بهش کسری تعلق میگیره این نا عادلانس این درست نیس تو رو خدا شرایط سنی رو بردارین ادم دیگه با این جور دو دوتا چهار تایی ک میکنه دیگه هیچ روحیه ای نمیمونه واسه خدمت ما فرزندان ایثارگر هیچ فرقی با هم نداریم چ متولدین ۷۲ و چه به بعد
ارمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
سلام
حق فرزندان ایثار گران متولدین ۷۳ به بعد از کی باید گرفت؟...........................................
ناشناس
|
France
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
سلام من متولد 1373 هستم ماچه گناهی کردیم که کسری خدمت به ما تعلق نمیگیره
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
با سلام
اقا ما بچمون عزیزه برامون چرا باید منکه کسری منطقه برا بچم گرفتم نتونم استفاده کنم مگه من منطقه نبودم پس چرا برا هم پایه های خودم که زود بچه دار شدن کسری خدمت تعلق میگیره لطفا یکی رسیدگی کنه ما هم وظیفمونو نسبت به کشور انجام دادیم الان هم موقع پاداشش هست اونوقت نباید تعلق بگیره؟؟؟؟؟ لطفا تجدید نظر کنید متولدین ۷۳ به بعد هم تعلق بگیره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
یعنی نمیدونم چی بگم متولدین72کسرخدمت بگیرن 73نگیره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
سلام.من تو بدترین دوران جنگ تو گرمای خوزستان دو سال تو جبهه ها بودم بخاطر همین دیر ازدواج کردم ،چرا الان پسر من متولد هفتادو پنج شده نباید بتونم کسر خدمت بگیرم ،
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ما سختی نکشیدیم ،مگه ما برای این مملکت جونمونو کف دستمون نذاشتیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
سلام.من تو بدترین دوران جنگ تو گرمای خوزستان دو سال تو جبهه ها بودم بخاطر همین دیر ازدواج کردم ،چرا الان پسر من متولد هفتادو پنج شده نباید بتونم کسر خدمت بگیرم ،
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ما سختی نکشیدیم ،مگه ما برای این مملکت جونمونو کف دستمون نذاشتیم
زانیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
سلام کثری خدمت به چند برادر تعلق می گیرد؟
《برادرم ازش استفاده کرده کلا.》
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر