کد خبر: ۵۵۲۳۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۱

عزرائیل به چه معناست؟ کیست؟ چگونه جان می‌گیرد و چگونه جان می‌دهد؟

حضرت عزرائیل چگونه می‌میرد؟/ انسان‌هایی که لیاقت دیدار فرشته مرگ را ندارندبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزرائیل یا ملک الموت، واژه‌هایی که شنیدن نامشان به خودی خود انسان را به یاد خداوند، لحظه‌ مرگ و حضور فرشته الهی بر بالین میت می‌اندازد و القا کننده روزی است که فرد دیگر نمی‌تواند به دارایی‌، فرزندان و اصل و نسب خود تکیه کرده و از اندوخته‌ دنیوی خود بهره‌ای ببرد. واژه‌ عزرائیل در ذهن هر فرد القا کننده قطع ارتباط با دنیای مادی و تحمل درد و رنج جان دادن و قبض روح برای گذر از سرای دنیا به سوی جهان آخرت است.

در روایات از رسول خدا(ص) نقل شده است که «ما مِنْ بَیْت اِلاّ وَ مَلَكُ الْمَوْتِ یَقِفُ عَلى بابِه كُلَّ یَوْم خَمْسَ مَرّات» یعنی هیچ خانه اى نیست مگر این كه فرشته مرگ بر در آن خانه در شبانه روز پنج بار مى آید و همچنین می‌فرمایند «سوگند به آن کسی که جان من در دست اوست اگر اهل خانه مکان او را ببینند و صدایش را بشنوند دست از مرده‌ی خود برداشته و بر حال خودشان گریه می‌کنند.» (بحار، ج 74، ص 188)

در ادامه این روایت ملک الموت می‌گوید: وای بر شما چرا شیون و ناله سر می‌دهید؟ به خدا سوگند رزقتان از بین نرفته و اجلتان نزدیک نگردید و به نزد او نیامده و روحش را نگرفتم مگر آنکه مامور به آن شدم، درباره شما نیز بر من حق و وظیفه است که نزدتان برگردم تا احدی از شما باقی نماند.

فرشته مرگ بر بالین همه انسان‌ها حاضر نمی‌شود

 حجت‌الاسلام و المسلمین علی سرلک، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ‌فرشته مرگ اظهار داشت: خداوند متعال افعالش را از طریق اصحاب خود انجام می‌دهد و در میان واسطه‌های حضرت حق، عزرائیل واسطه مرگ و حیات است.

وی افزود: آنچه ما به عنوان مرگ می‌شناسیم به نوعی اصل تولد است و در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده است «الناسِ نیامٌ فَإذا مَاتُوا اَنتَبَهُوا» یعنی مردم خوابند هنگامی که

می‌میرند

 بیدار می‌شوند. پس هنگامی که حضرت عزرائیل جان فرد را می‌گیرد وجود او از قبل از مرگ بیشتر شده و از محدودیت‌ها نجات می‌یابد.

سرلک عنوان کرد: در واقع ملک الموت پیغام دوست و حبیب را می‌آورد و جایگاه ویژه‌ای در نزد پیامبران و اولیا الهی دارد.

سرلک در این خصوص گفت: حضرت عزرائیل یا ملک الموت، پادشاه مرگ بوده و محصور هستند و فرشتگانی در اختیار دارند که مامور قبض روح انسانها هستند، لذا تمام افراد لیاقت دیدار شخص عزرائیل را نداشته و ایشان فقط بر پیامبران و اولیای‌ الهی وارد می‌شوند.
وی افزود: حضرت عزرائیل در هنگام قبض روح پیامبر اکرم(ص)، حضرت سیدالشهدا(ع) و حضرت فاطمه(س) اجازه خواستند و با اجازه از خودشان روح آنها را از بدن جدا ساختند.

واژه «عزرائیل» به چه معناست؟
 
افراد اندکی در دنیا وجود دارند که در طول حیات خود آنقدر مطمئن زندگی کرده‌اند که نه تنها از به پایان رسیدن عمر خود نمی‌ترسند بلکه حتی هراسی از حضور حضرت عزرائیل، شب اول قبر و روز رستاخیز نیز ندارند.

حجت الاسلام و السلمین سرلک در رابطه با نحوه ورود عزرائیل بر افراد گفت: ورود عزرائیل بر افراد به میزان اعمال، رفتار و تقوای آنها و نحوه زندگی در دنیا بستگی دارد.

وی افزود: هر فرد هنگام قبض روح  به زندانی در آخرت همراه با عذاب الهی یا به ضیافت الهی خواهد رفت، پس به میزان این شرایط رفتار عزرائیل و یا فرشتگان مامور قبض روح با افراد متغیر خواهد بود.

این کارشناس مسائل مذهبی در رابطه با معنای نام عزرائیل عنوان کرد: عزرائیل یک واژه عبری و سریانی است به نام بنده خدا و عبد خدا و این به این معنی است که در کار خدا تخلف نکرده و امر خدا را به درستی و بدون کم و کاست انجام می‌دهد.

تفاوت اجل مسمی و اجل معلق

انسان موجودی فانی است و برای هر فرد پایانی در نظر گرفته شده که با رسیدن زمان مرگ باید دست از اموال و امیال دنیایی خود کشیده و توشه آخرت بر دوش به دیدار حق بشتابد اما در برخی روایات از جابه‌جایی زمان مرگ در افراد صحبت شده است.

سرلک در رابطه با زمان مرگ و انواع اجل گفت: دو نوع اجل وجود دارد، یکی را اجل مسمی می نامند که غیر قابل تخلف و جابه‌جایی بوده و دیگری اجل معلق است.

وی افزود: خداوند در رابطه با اجل مسمی می‌فرماید: «اذا جاءَ اَجَلَهُم لا یَستَاخرونَ ساعةَ و لا یَستَقدِمون» به این معنی که اجل پیش و پس نمی‌شود و در اجل مسمی تخلفی روی نخواهد داد.

این کارشناس امور مذهبی در زمینه اجل معلق عنوان کرد: اجل معلق اجلی است که بنابر شرایط پیرامونی فرد قابل تغییر، قابل تاخیر و یا تقدم است.

وی با بیان اینکه قطع صله‌رحم و یا بی‌حرمتی به پدر و مادر از عمر افراد کم می‌کند، افزود: قطع صله رحم با دوستان و بستگان و بی‌حرمتی به پدر و مادر می تواند به میزان 5 تا 20 سال می‌تواند از عمر فرد کم کند و در مقابل افرادی نیز بوده‌اند که با انجام صله‌رحم، محبت به پدر و مادر و خویشان، صدقه دادن، رفع حوائج اشخاص و یاد خدا و مرگ با وجود رسیدن زمان مرگ چند سالی به عمرشان اضافه شده است.

عزرائیل چگونه خواهد مُرد؟
 
برای بسیاری از افراد شاید این سوال مطرح باشد که فرشته‌ای که پیام‌آور مرگ و پایان زندگی در دنیا است نیز روزی خواهد مرد؟ اگر تنها وجود خداوند متعال است که ابدی و ازلی است پس فرشتگان الهی نیز باید پایانی داشته باشند اما این پایان برای عزرائیل چگونه خواهد بود؟

حجت‌الاسلام و المسلمین سرلک خاطرنشان کرد: بنابر روایتی که از امام سجاد(ع) آمده است ایشان می‌فرمایند «هنگامی که اسرافیل در صور می‌دمد مرگ تمام موجودات را در کام خود فرو برده و سکوتی مرگبار عالم هستی را فرا می‌گیرد سپس خداوند به عزرائیل می‌فرماید: ای عزرائیل چه کسانی باقی مانده‌اند؟ فرشته مرگ می‌گوید: "انتَ الحی الذی لا یموت" شما که هیچ گاه نمی‌میری و جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و من.»

خداوند به عزرائیل دستور می‌دهد که روح آن سه فرشته‌ مقرب درگاهش را قبض کند. سپس خداوند می‌فرماید: چه کسی مانده است؟ عزرائیل جواب می‌دهد: بنده ضعیف و مسکین تو عزرائیل، در این هنگام از طرف خدا خطاب می‌رسد بمیر ای ملک الموت. عزرائیل صیحه‌ای می‌زند که اگر این صیحه را مردم پیش از مرگ می‌شنیدند در اثر آن می‌مردند. وقتی تلخی مرگ در کامش پدیدار می‌شود، می‌گوید: اگر می‌دانستم جان کندن این مقدار سخت و تلخ است همانا در این باره با مومنین مدارا می‌کردم.

وی افزود: در این هنگام خداوند خطاب می‌‌کند ای دنیا کجایند پادشاهان و فرزندانشان؟ کجایند ستمگران و فرزندانشان؟ کجایند ثروت اندوزانی که حقوق واجب خود را ادا نکردند؟ امروز پادشاهی عالم از آن کیست؟ هیچ کس پاسخ نمی‌گوید، آن گاه خداوند خود می‌فرماید «اللهُ الواحدُ القهار» که پادشاهی از آن خداوند یگانه و قهار است.

در پایان باید گفت اگر هر فرد در دنیا توشه‌ نیک و پسندیده‌ای برای آخرت آماده و در جهت درست و طبق دستورات دین و احادیث اولیا و اوصیای الهی عمل کند، بدون نگرانی از حضور ملک الموت و نحوه قبض روح به استقبال مرگ رفته و به جای نگرانی از عذاب الهی خود را برای رفتن به یک ضیافت الهی آماده می‌کند. چه بسا فرشته مرگ با رویی گشاده و با آغوشی باز به استقبالمان آمده و بدون هراس همراهی‌اش کنیم.


گزارش از عطیه حاجی
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۶
در انتظار بررسی: ۰
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
من خیلی سال پیش شاید ده پونزده سال پیش توی خواب که بودم یه شخص مشکی پوش اومد دستمو گرفت. روحم از بدنم جدا شد و محیط اتاقو دیدم. هی گفتم یا ارحم الراحمین یا ارحم اراحمین. تا اینکه روحم به بدنم برگشت. تا الان فکر میکردم ابلیس بوده که مشکی پوش بوده. اما الان شکل عزرائیلو سرچ کردم دیدم دقیقا همون شکلیه که تو خواب دیدم. مشکی پوش. یه بار دیگه هم یه فامیلمون که مرده بودو تو خواب دیده بودم، بهش گفتم عزرائیل چه شکلیه؟ گفت خیلی بزرگه و یه شخص خیلی بزرگ مثل غول با قد خیلی بلند را دیدم. الان دیدم یه نفر دیگه هم همینو نوشته بود. معلومه این چیزایی که مینویسن و این عکسا حقیقت داره. و عزرائیل چند شکل داره و برای هرکسی به یه شکل دیده میشه. اینکه چرا من مشکی دیدمش نمیدونم؟ اتفاقا اون زمان خیلی مومن و پاک بودم. شیطانو چندین بار تو خواب به رنگ سفید دیدم. برام عجیبه که چرا شیطان سفید بود عزرائیل سیاه. کسی میدونه؟
توبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
من عزراییل رو تو خواب دیدم اومد جونم رو گرفت که کل بدنم یخ زد که از ترس بازبان اشاره قسمش دادم به خدا بهم گفت برگرد فقط نماز بخون وکارهایی نیک بکن چند صباحی بیشتر زنده نیستی اونقدر بزرگ بود که بلندی قدش از اسمون رد کرده بود
ک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
کی گفته عزراییل حانش میگیره خبر مت‌چون تو دنیای مادیم جانمون‌گرغته میشع میریم سرای اون دنیا عزاراییل خودس سرای اخرت هیت تجرد قبض روح براچی یچیرای میگید جان یعنی نفس روح اخع خودش روح تجرد خندم میگیره روز قیامت چیش بگیره خودش هست فرشته مامور مگه جانش بگیرن بره‌کجا مگع لعد قیامت اخرتی ک بره خب اون سرجاش نکانش همونجا
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
خدایا شکرت که هستی
Maszeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
خداوجود داره خیلی هم مهربونه خیلی هم بخشندس مخلوق خودشم خیلی دوست داره
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
خدایا من ارزو دارم عزراییل در خواب به من سلام کند من تشنه سلام عزراییل در خواب هستم
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
خدایا من ارزو دارم خواب ببینم که عزراییل به من سلام کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
همه مابایدخوب بشیم
ایت ا... بهجت قدسن سرن سال ها پیش فرمودن
ظهور رو درک میکنیم پس خود رواصلاح کنیم
محمدحسین عبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
ساده سلام امیدوارم خوب باشید شماها حتما ایت ا...بهجت ره میشناسید ایشون 9 سال پیش بشارت اقارو دادن پس هرکس باید خود رااصلاح کند
مهدی نوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.پرودگارا ای زیباترین زیبایان ای بهترین دوست گنهکاریم و روسیاه که به خودمان بد کردیم اگر نبخشی روسیاهم ب جلال و جبروتت قسم به حق پنج تن آل عبا پدر و مادرم و خانوادم همه مومنین و مومنات رو ببخش و بیامرز و از فضل و کرمت همه را با مقربان درگاهت محشور بفرما این بنده حقیر و ضعیفت رو هم ببخش و بیامرز
مهدی نوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.پرودگارا ای زیباترین زیبایان ای بهترین دوست گنهکاریم و روسیاه که به خودمان بد کردیم اگر نبخشی روسیاهم ب جلال و جبروتت قسم به حق پنج تن آل عبا پدر و مادرم و خانوادم همه مومنین و مومنات رو ببخش و بیامرز و از فضل و کرمت همه را با مقربان درگاهت محشور بفرما این بنده حقیر و ضعیفت رو هم ببخش و بیامرز
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶
انسان ها تنها به دنیا آمده و تنها می میرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
خداوندبخشنده ومهربان وآمرزنده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
خدا خیلی مهربان تر از این حرفاس
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
سلام.خسته نباشین به نظرمن خدارحیم ترازاین قضاوتهاست
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۴
عجب
Zahra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
من شنیدم که حضرت عزرائیل زیبایی منحصر به فردی داره جوری که نمیشه باور کرد ولی توی همه ی عکس ها اون رو سیاه با یک تبر نشون میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
خداوند را شرمنده ام مارا ببخش درسته خطا کردیم گناه کردیم اما به رحمتت نیازمندیم
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
عالی بود .اشکم جاری شد
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
به لطف خدای مهربان همانطوریکه مادر فرزند شیرخواره را در آغوش می فشارد دوست دارم مرگ را بعداز پایان عمرم در آغوش گرمم بفشارم...انشاالله.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
توبه کنید.....توبه....خدا توبه کنندگان را دوست دارد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
توبه کنید.....توبه....خدا توبه کنندگان را دوست دارد
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
من یجای دیگه خوندم که وقتی حضرت ملک الموت خواست جون پیامبر رو بگیره و ازش اجازه خواست پیامبر قسم خورد که اولین و اخرین نفریه که ملک الموت ازش اجازه خواسته ولی اینجا گفتید که امام حسین و حظرت فاطمه هم به ملک الموت اجازه دادن بالاخره کدوم درسته
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶
ای کاش مردم از اخلاص حضرت ازراعیل باخبر بودند و برای او و دیگر رسولان الله که از نوع فرشته اند احترام بیشتری قاعل میشدند و در تصویرها حضرت عزراعیل را زشت نشان نمیدادند. جانم بفدای خدایت ای حسین (ع) جانم بفدای تو ای حسین(ع) که حضرت عزراعیل هم عاشقت است
کاسپین
|
Denmark
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
وای چه وحشتناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
عالى بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
ممنون عالی بود آدم رو به فکر فرو می برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
عالی ممنونم
بازهم این مطالب را بزارید
محمدازکرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۴
واقعاعالی بودبه خدای احدوواحدقسم همش راسته بخداکه من خیلی تکان خوردم خیلی رومن تاثیرکذاشت فقط ی چیزی متوجه نشدم عزاییل ک جون اون سه تافرشته رومیگیره بعدازاینکه خداوندمتعال بهش دستورمیده بمیرپس کی عزراییل روقبض روح میکنه
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
با تشکر از شما؛فقط یه سوال،مگه فرشته ها بدن دارن که قبض. روح بشن؛واینکه مگه ارواح انسانها حیات ندارند که سکوت عالم را فرا میگیرد؛چون میدانیم که معنی مرگ ساکت شدن و نابودی بدن مادی است و بس
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
سلام واقعا عالی بود مرسی
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
سلام واقعا عالی بود مرسی
سودابه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
سلام ممنون چه مطالب جالبی بودند
وقتی خواندم یاد خدا کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
مسئولین درنظرداشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
خدا جونم به سال 1395برسيمً به هر چي ارزو كنم ارامش كنم خدا مرسي كه هستي♥️♥️♥️
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۹
بعد از اینکه رمانهای استخوانهای دوست داشتنی و نینا رو خوندم نظرم درباره مرگ عوض شد
حقیقتش ترسم از دنیای بعد از مرگه
اینکه عذابه موقتی الان . تو اون دنیا ابدی بشه
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
یا الله یا ارحم الراحمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
یا لطیف ارحم عبدک الظعیف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
سلام خدمت دوستان شما را به خدا دعا کنید تمام بدیهایم را بدهم وبعد از دنیا بروم من هم بنده رو سیاه هستم وجلوی خداوند شرمنده وسر افگنده ام فقط دعا کنید بتوانم همه بدیهایم را بدهم وبا خیال راحت بروم ممنونم خدا همه بندگانش را ببخشد وبیامرزد وبه من هم کمک کند تا بتوانم تمام بدیهایم را بدهم وحلالیت بطلبم برایم دعا کنید دخترم بیمار بپد مجبور به قرض شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
ممنون جالب بود
خدایا عاقبت امر همه ما را ختم بخیر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
عزرائیل عزیز و محترم درود خدای پاک و قهار بر تو باد؛ درسته که ما گناهکاریم ولی یادت باشد که خدا ما رو آفریده و ما بنده های خدا هستیم و خلیفه الله هستیم. بر ما مدارا کن که ما در برابر خدا هیچ هیچ هستیم. خدایا بر مایی که ضعیف هستیم در برابر آن همه قدرت بی انتهای تو که از قدرت تخیل ما هم فراتر هست رحم کن و جان ما را آرام و آسان بگیر. الهی به داده و نداده ات شکرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
بسیار عالی. خدا همه رفتگان از جمله مرحوم طبسی رو رحمت کند.
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
یا ارحمن الراحمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
انشاالله موقع مرگ آقا سیدالشهدا و پیامبران به استقبالمان بیایند ومارا شفاعت کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
سلام ممنون:-)عالی بود
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
متشکر؛خیلی عالی بود ایشالا که همیشه به فکر مرگ،قبر وقیامت وخداباشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
لطفاً اون عکس یک نفر با یک داس رو از خبرتون حذف کنید اون تصور غربی ها از حضرت عزرائیله.
از شما بعید بود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
مطالب سایتتون در این زمینه عالیه.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
سلام بسیار مطلب پرباری بود تا الان نمیدونستم و واقعا لرزه بر اندامم افتاد.
خدایا تا ما رو نبخشیدی و نیامریزدی از این دنیا مبر.الهی امین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
ای خدای مهربون
با داغدارانِ حسین مدارا کن
ما قلبمون سوخته از غمِ حسین و خواهر پریشان خاطرشه
با عزاداران دلشکسته مدارا کن آن لحظه که با چشمانی اشکبار بر تو وارد میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
همه ما به مرگ می اندیشیم ولی کیست که کمی پند بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
سلام
با این وجود که یک روز همه فرشتگان هم از دنیا میرن و سکوت مرگلار عالم رو فرا میگیره، پس زندگی ما هم در آخرت ابدی نخواهد بود ، درسته؟!
اگه قرار باشه تنها خدا بمونه و بس ، پس ما در اون دنیا جاودان زندگی نمیکنیم پس، درسته؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
خدای مهربان پدرم را ببخش وبیامرز ومارامورد رحمت ومغفرت خود قرار ده مادلخوش به مهربانی توایم یا رحمان و یا رحیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
wow kheyli khob bood vaghean tasir gozar bood mer30 bacheha bashga
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
خداوند مهربان و عادل است من ب لطف خداوند در برابر بندهاش ایمان دارم من خودم دین را قبول ندارم و میدانم خداوند با عدل انصاف میپزیرد دلیل. این ک دین راقبول ندارم خدایا من ب عطای تو ایمان دارم ک هیچکس ب اندازی تو بندهای هرچند خطا کار را دوست ندارد و ب دوروغ های افرادی بی سواد و افراطی ایمان ندارم الهی ک شرمندات نباشم التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
ای کاش بفهمند بعضیها خدایی بالای سر دارند...خیلی جالب و ماندگار درذهن بود ممنون کیف کردم بخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
خیلی خوب بود انشاالله خدا به ما رحم کند چون اوارحم راحمین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
اللهم ارزقنا توفیق شهاده فی سبیلک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام و خسته نباشید واسه این مطلبتون .
اما من از عکسی که شما گذاشته اید شکایت دارم زیبا ترین فرشته فرشته مرگ یا همون حضرت عزرائیله، پس چرا یک عکس سیاه گذاشتین؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
من عاشقتم خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
تصویر بدی گذاشته اید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
بابدببینیم وظیفمون را دربرابر خداوندوامام زمان ونائبشان انجام میدهیم یاخیر؟ وظیفه مردان ماوقاروغیرت-جوانان ماتوبه وانابه-وزنان ماججاب وعفت است.......(برگرفته ازدعای امام زمان -مفاتیح الجنان)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
عالی بود .اشکم جاری شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام
التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
متن خوبی بود.همیشه از این نوع متن ها بزارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
حضرت عزرائیل ملک مقرب الهی است ما که نباید طبق افکار هالیوودی از ایشان تصویر بذاریم ما مسلمانیم لطفا دیگه از این گونه تصاویر استفاده نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
خوشابه حال شهدا.خداوندشهادت نصیب مابفرماید.روح مرحوم کافی شاد.درچندمنبرراجع به برزخ وقیامت سخنرانی جذاب وکاملی داشت. شیعه امیدش به شفاعت اولیا وانبیا وشهداست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
مطلب اموزنده ای بود متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
حقيقتا تكان خوردم .
اول سوره حج رو دقيق بخونيد تا وحشت قيامت رو بهتر بدونيد
افسوس كه دائم فراموش مي كنيم و شيطان بر ما مسلط شده چون خودمون گوش بحرفش داديم نه اينكه او قوي باشه چون انسان قوي تر از شيطان هست والا خدا كسي كه ما توان مقابله بر او نداشته باشيم رو بر ما مسلط نمي كند .ما تبعيت كرديم كه حالا احساس ضعف مي كنيم.بترسيم از مرگهاي ناگهاني از پر حرفيها از قضاوتها و حمايتها و تخريبهاي بي دليل از تهمتها از بي حيائيها و بي غيرتي ها و ربا خوردن و...
اللهم اجعل عاقبت امورنا خيرا.آمين يا رب العالمين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
اونور این خبرا نیست همش قشنگیه همش مهربونیه خداس همش برکته..ایت الله بهجت میگه گناه کارو نیکو کار از رفتن به سرای اخرت خوشحال تر از بودن تو دنیا هستن..فقط حق والناس میمونه..ای کاش همه ی ادما تو همین دنیا همدیگه رو ببخشنو حلال کنن..یا حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام
احسنت خیلی جالب بود این مطالب بیشتر بذارید!
یه پیشنهاد هم دارم اگه میتونید کتاب هم معرفی کنید
کتاب های مذهبی و روانشناسی و ...
باتشکر از سایت خوبتون
حق نگهدارتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
باشد تا بعضی ها تامل کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
حضرت عزرائیل به راحتی جان ما آدمها را میگیرد اما من شنیدم که وقتی خداوند جان عزرائیل را میگیرد عزرائیل از خداوند مهربان خواهد خواست که خدایا یه کم آرومتر جانم را بگیر اگر من میدانستم که جان دادن اینقدر سخت است به آنها کمی مهلت میدادم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
مرگ واقعا برای من که توشه خوبی ندارم ترسناکه خدابه دادم برسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۹
منم
خدا به دادم برسه
خیلی میترسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
با سلام، بسیار آموزنده است و موجب عدم غفلت انسان از معاد می شود. لطفا اینگونه موضوعات را ادامه دهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
مطلب بسیارعالی بود فقط خداوند متعال در هنگام جان دادن به ما رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
فدای حضرت عزرائیل (ع)بشم
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
عالی بود بیشتر مطالب بنویییدلطفا بگویید چرا در دنیا بعضی ثروتمند ودر رفاهی وبعضی فقیر بیچاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
خیلی ممنونم از مطلب عالی و آموزندتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
خیلی ممنونم از مطلب عالی و آموزندتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
پناه به خداند یگانه وبخشنده و مهربان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
استغفرالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
بد نیست یک سریال خیلی خوب توسط آقای مجیدی از این موضوع ساخته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
مخلصیم حاجی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
از شماسپاسگذار هستم ،دنبال آخرت هم هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
خدایا عاقبت ما را ختم به خیر کن الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
به جناب سقراط قبل از خوردن جام شوکران گفتند ایا از مرگ نمی هراسی ` فرمود خیر چون زندگی زیباست ومرگ هم جزو زندگیست پس بنابراین باید مرگ هم زیبا باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
عکسی که گذاشتین درشأن حضرت عزائیل نمی باشد
فرشته مقرب خداوند برهرکسی فرودنمی آید
سعادت میخواهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام وای جی سی ای ها دمتون گرم عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سپاس. متن خوبی بود. خداوند همه انسان ها رو قرین رحمت خودش کنه انشاالله. آمین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
يك سوال دارم...
وقتي خضرت عزرائيل قبض روح ميشوند خداوند مي فرمايد: كيست پادشاه و.... و در نهايت مي فرمايد: الله الواحد القهار.
آيا خداوند صحبت ميكند؟ صوت دارد و زبان دارد؟ يا خداوند با واسطه كه همان اوليا خود هستند اينكار را ميكند؟ وآيا در آن زمان پاياني اين اوليا هنوز زنده اند كه به اذن خداوند اين جمله "الله الواحد... " را بفرمايند؟!! ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
عالی بود مرسی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
سلام.خیلی.عالی و اموزنده و عبرت اموز بود.که هیچ کسی به جز توشه که در دنیا جمع میکنه چیزه دیگی رو با خود نمیبره پس چه بهتر که مهربان باشیم و مهربانی رو گسترش دهیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
ممنون عالی بود آدم رو به فکر فرو می برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
فبای الا ربکما تکذبان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
خدایا شهادت میدهم که محمد ص بنده وفرستاده توست برای راهنمایی بشریت و همچنین مولای متقیان حضرت علی ع بنده وحجت تو بدازرسول گرامی اسلام است وتویگانه خالق همه هستی که وجود دارد وتنها تویی روزی دهنده بی منت برتمام خلق کرده هایت وقران کتاب اسمانی ازسوی توست برای راگشایی انسانها ومرگ حقست وسوال درقبرحقست خدایا پس تورا قسم بربهترینرسولانت و بهترین بندگانت عاقبت مارا ختم بخیرکن و توراقسم ب این روزعزیزو گرامی فرج مولایمان امام زمان را جهت یاری ونجات مابندگان گنهکارهرچه زودترنزدیک کن که ظلم ظالمان بیداد میکنه امین
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر