کد خبر: ۵۷۰۰۳۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶

سحر و جادو از اموری است که از نظر قرآن كريم و احاديث واقعيت دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انجام کارهای ماوراء طبیعه مانند سحر و جادوگری، فالگیری و دعانویسی همیشه در طول تاریخ برای مردم دارای جذابیت بوده و هست.

سحر و جادو از اموری است که از نظر قرآن كريم و احاديث واقعيت دارد. آیات 102 سوره بقره و 4 سوره فلق و برخی روایات به این موضوع صحه می‌گذارند و خداوند می‌فرماید: «مردم سحرهايی را فرا می گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدايی مي افكند.»

در این گزارش حد و حدود شرعی کارهایی مانند سحر و جادو، فالگیری و دعانویسی را از منظر شرع و مراجع عظام تقلید بررسی می‌کنیم.

آیت‌الله خامنه ای: 
سؤال: آیا یاد گرفتن سحر و عمل به آن جایز است؟ و آیا احضار ارواح و ملائکه و جن جایز است؟
جواب: علم سحر و يادگرفتن آن حرام است مگر آنکه به منظور غرض عقلايى و مشروع باشد وامّا احضار ارواح و ملائکه و جن، برحسب اختلاف موارد و وسائل و اغراض، احکام مختلفى دارد.

سؤال: مراجعه مؤمنین به بعضی از کسانی که از طریق تسخیر ارواح و جن اقدام به معالجه می‏‌کنند، با توجه به اینکه یقین دارند که آنها فقط کار خیر انجام می‌‏دهند چه حکمی دارد؟
جواب: اين کار فى‏نفسه اشکال ندارد، مشروط بر اينکه از راههايى که شرعاً حلال هستند، اقدام شود.

سؤال: آیا فالگیری از طریق سنگریزه و کسب درآمد با آن جایز است؟
جواب: اخبار به کذب جايز نيست.

سؤال: آیا آموختن علم جفر و رمل و زیج‏ها و علوم دیگری که از امور غیبی خبر می‌‏دهند، جایز است؟
جواب: آنچه از اين علوم در حال حاضر نزد مردم است، غالباً تا اين حد که موجب يقين و اطمينان به کشف امور غيبى و خبردادن از آنها شوند، قابل اعتماد نيستند، ولى آموختن علومى مانند جفر و رمل به‌طور صحيح اشکال ندارد به شرطى که مفسده‌‏اى بر آنها مترتّب نشود.

سؤال: آیا پرداخت و دریافت پول در قبال نوشتن دعا جایز است؟
جواب: دريافت يا پرداخت مبلغی به عنوان اجرت نوشتن دعاهای وارده اشکال ندارد.

سؤال: دعاهایی که نویسندگان آنها ادعا می‏کنند که در کتابهای قدیمی دعا نقل شده‏‌اند، چه حکمی دارند؟ و آیا این ادعیه از نظر شرعی معتبر هستند؟ مراجعه به آنها چه حکمی دارد؟
جواب: اگر دعاها از ائمه اطهار(ع) نقل و روايت شده باشند و يا مضامين آنها حق باشد، تبرّک جستن به آنها اشکال ندارد. همانگونه که تبرّک جستن به دعاهای مشکوک به اين اميد که از معصوم(ع) باشند، اشکال ندارد.

سؤال: یادگرفتن و یاددادن و دیدن شعبده و اقدام به بازیهایی که همراه با تردستی هستند، چه حکمی دارد؟
جواب: یاددادن و یادگرفتن شعبده‌ای که از انواع سحر باشد، حرام است، ولی بازیهایی که همراه با سرعت حرکت و تردستی هستند و از انواع سحر محسوب نمی ‏شوند، اشکال ندارد.

آیت‌الله سیستانی:
پرسش: سحر و جادو چه حکمی دارد ؟
پاسخ: سحر و جادو از محرمات ومعاصی کبیره است و جایز نیست.

پرسش: ایا مراجعه به دعا نویس اشکال دارد؟ نظر شما در مورد سحر و جادو چیست؟
پاسخ: مراجعه به دعا نویس اشکال ندارد ولی سحر وجادو جایز نیست.

پرسش: آیا جادو وجود دارد وکسی که عنوان می کند با جادو و جادوگری می تواند حال یکی را پریشان کند واقعیت دارد؟
پاسخ: سحر وجادو چنانکه از قرآن کریم بدست می آید اثر دارد (فیتعلمون منهما مایفرقون بین المرء وزوجه) والبته دعاهائی هم برای ابطال جادو و سحر هم هست ولی اکثر کسانی که ادعای سحر و جادو دارند دروغ می گویند و با ترفندهائی مردم را فریب می دهند و گاهی در اثر تلقین شخصی را مریض و بیمار می کنند و او گمان می کند جادو شده است.

پرسش: کف و یا فال فنجان بین ، پیشگویی هایی می کند و می گوید که برای شخص در حال و آینده چه پیش خواهد آمد ؟ آیا چنین کاری جایز است به ویژه اگر صاحب فنجان به آنچه گفته می شود ترتیب اثر بدهد؟
پاسخ: چنان پیشگوی هایی اعتبار ندارد و او هم نباید به طور جزم و یقین ، سخنی بگوید هم چنانکه دیگران هم در مواردی که وجود حجّت شرعی و عقلی لازم است ، نباید بر آن پیشگویی ها ، اثر بار کنند .

آیت‌الله مکارم شیرازی:
پرسش : مراجعه به فالگیرها و جادوگران براى معالجه چه حکمى دارد، در حالى که گاه امراض سختى را معالجه مى کنند؟
پاسخ : رجوع به آنها حرام است.

پرسش : آیا درست است که می گویند در مورد حرمت سحر استعمال آن است نه یادگیری آن؟ آیا مطلقاً حرام است؟
پاسخ : طبق فتوای همه فقهای اسلام یاد گرفتن و انجام اعمال سحر و جادوگری حرام است.

پرسش : برخی از اشخاص از طریق فالگیرى با جامع الدّعوات یا دوازده برج، از آینده و گذشته و مرض مراجعین خبر مى دهند و دعاى محبّت ما بین دخترها و پسرها و زوج ها و براى دیوانه ها و جنّ زده ها مى نویسند و پول هاى زیادى دریافت مى کنند؛ دریافت پول از این طریق چه حکمی دارد؟
پاسخ : پول گرفتن در برابر این کارها جایز نیست.

پرسش : اگر فال قهوه براى کار مشروعى انجام شود، چه حکمى دارد؟ مثلا از این طریق گمشده اى را پیدا نموده، یا گره اى را باز کند. در این صورت پول حاصل از آن چه حکمى خواهد داشت؟
پاسخ : فال قهوه و امثال آن از خرافات است، و شرعاً اعتبارى ندارد، و گرفتن پول در مقابل آن جایز نیست.

پرسش : آیا اسلام جهت ابطال سحر دستور العمل و راه کار واقعی که واقعا سحر را باطل کند دارد؟ چرا که با توجه به اوضاع جامعه مراجعه به افراد در این زمینه با باج خواهی آنها همراه است.
پاسخ : هر چند سحر و جادو به تصدیق قرآن مجید حقیقت دارد، ولى غالب آنچه را مردم سحر و جادو مى دانند اوهام و خیالاتى بیش نیست. براى رفع آن هر روز پنج مرتبه آیه الکرسى را بخوانید و به خود و اطرافیانتان بدمید و هر روز هر چند به به مقدارى صدقه بدهید و بر خدا توکّل کنید.

پرسش: شخصى، که زندگى عادى خود را مى گذرانده، ناگهان دچار مشکلات عدیده مى گردد! یکباره افسردگى، ناراحتى هاى عصبى، کم خوابى و بى حوصلگى، نظم زندگى اش را از هم مى پاشد! با مراجعه به چند پزشک متخصّص اعصاب و روان، نه تنها هیچ گرهى از کار او گشوده نمى شود، بلکه روز به روز حالش بدتر مى شود، تا بالاخره از مراجعه به پزشک نا امید، و به یک ساحر معروف مراجعه مى کند. وى پس از سعى و تلاش زیاد، مى گوید: «کسى تو را سحر کرده، شاید به زودى عمرت به سر آید!» ساحر معروف، با همدستى یک ساحر دیگر، چند عدد تعویذ و دعا را کشف مى کند، که اسم آن شخص روى آن نوشته شده، و همراه با اشیاى عجیب همچون فولاد، سوزن، استخوان و مانند آن، در یک جا قاب شده بود. ساحر با این که با آن شخص آشنا نیست، اسم کسى که این کارها را کرده به او مى گوید، او هم به یقین رسیده که عامل این سرگردانى و بدبختى همان شخص است. حال با توجّه به این که تمام زندگى وى از هم پاشیده (البتّه بعد از پیدا شدن و پاره شدن کاغذهاى مذکور حالش بهتر شده است) و اگر کمک ساحران نبود تا چند روز دیگر رشته زندگى اش از هم پاشیده مى شد. عامل این بدبختى ها و رنجهاى وى چه تاوانى باید بپردازد؟
پاسخ : قول ساحران اعتبارى ندارد، به آن اعتنا نکنید. دستورى به شما مى دهم، اگر عمل کنید حال شما ان شاء اللّه خوب خواهد شد: نمازها، مخصوصاً نماز صبح را اوّل وقت بخوانید، و بعد از نماز صبح دست راست را روى سینه بگذراید، و هفتاد مرتبه «یا فتّاح» بگویید. سپس 110 مرتبه صلوات بفرستید. در هر شبانه روز پنج مرتبه آیه الکرسى بخوانید، و به خود بدمید. و هر وقت گرفتار ناراحتى فکرى شدید، ذکر «لا حول و لا قوّه الاّ باللّه» را بگوئید. این برنامه را تا چهل روز ادامه دهید، ان شاء اللّه مشکل شما برطرف خواهد شد.انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
سلام برا منم همش دعا میکنن طوری که بعضی اوقات بدون دلیل مریض میشم تموم کارام گره میوفته تورو خدا بگین چطور باطل کنم ؟
محرمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
سلام مدت زیادیست که بتظرم جادو شده ایم از لحاظ اقتصادی کارهای پدرم بهم ریخته و من و خواهر و مادرم از چشم پدرم افتاده ایم.هر خواستگاری که واسم میاد چند جلسه که میگذره جوابشون منفی میشه به طور مرتب لکه ها و مایع هایی درب منزلمون میبینیم که به راحتی پاک نمیشه و چنر روز پیش یک لکه دیدیم که شکل یک عروسک بود وقتی به پدرم گفتیم و چون شک به یکی از اقوام پدرم داریم و فهمیدیم که پدرم بشون گفته چنر روز خونه نبودیم حالا که اومدیم در دو گوشه از سالنمون قطره هایی شبیه آب خونی دیدیم و یکی از این محلها هم قطره هس هم خط کشیده شده خواهش میکنم کمک کنید یه راهکار بدین بخدا خیلی دعا میخونیم ولی هیچکدوم از کارامون درست نمیشه
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
سلام من با نامزدم دچار مشکل میشیم و هی نسبت به من سرد و گرم میشه میددنم زنی تو زندگیشه و براش دعا میگیره من نمیخوام مراجعه کنم به دعا نویس برای باطل کردنش میشه بهم بگین چجوری دعاشو باطل کنم از راه دور چون با نامزدم قهریم. خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
منم همين مشكل و دارم
خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
سلام چطوری طلسم دل سیاهی رو باطل کنیم
تبسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
سلام چطوری طلسم دل سیاهی عشقمو باطل کنم یکی برامون مانع درس کرده ازم دورش کرده
دختر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
سلام من چند وقته نامزدم یروزه باهام سرد شد الانم میگه خیلی دوست دارم ولی ی چیزی باعث میشه ازت فاصله بگیرم انگار طلسم شدم، منم همین فکرو میکنم توروخدا کمکم کنین چکار کنم ماخیلی همو دوست دازیم.
مهناز
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
تورو خداکمکم کنین مدتیه سحر شدیم هم خودم هم خونوادم شوهرم کم محلی میکنه پسرم تمایلی به درس نداره خودم مریض شدم یک کودکمبیماره حرف نمیزنه کمکم کنین از این وضع دربیام راهکار بدین ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
سلام تو رو خدا یکی بگه من چیکار کنم..ب هر چیزی میخام نمیرسم این اخریا هم نامزدم خیبی یهویی ازم سرد شد هم خودش و هم خانوادش.ـتو رو خدا بگید چیکار کنم ک دوباره برگردن.. از بس بدبیاری داشتم تو زندگیم دیگ نمیدوتم چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
درسته سحر و جادو وجود داره ولی قدرتی بزرگتر از قدرت خدا نیتش اینو همیشه همه فراموش میکنن

جن و جنگیر بازی الکی نیستا گفته باشم !
وقتی میرین پیش جنگیر راه جن رو تو خونه ی خودتون باز میکنین راهی که هرگز نمیتونید ببندینش و کار شماها نیست
این کارا عاقبت خوبی نداره دارم میبینم که میگم
درسته سحر و جادو هست ولی خدا میتونه کمکتون کنه فقط . بعدشم قدرتتون انقدر بالا باشه و امیدتون به خدا انقدر زیاد باشه که سحر نشید
همیشه هم در حال ذکر و صلوات باشید اگر سحر شدید هر چی میخاید به من بگید
فقط ادمای مثل من گناهکار میتونن سحر بشن
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
سلام برام دعا کنید
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
سلام برام دعا کنید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
فقط باید توکل به خدا کنید سحر وجادو خرافات است
Mohamadreza Bayat
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
سلام
مدتی است که دست بهرکاری می زنم اولش خوب پیش میره ولی آخرش به مشگل می خوره
منی تونم خوب حرف را بزنم و مطلبم رابرسانم ،حافظه یادگیریم کم شده خوابم هم خوب نیست ،قرض زیاد دارم به هرکس هم پول میدم برنمی گرداند باسختی باید پس بگیرم تشکر می کنم کمکم کنید
مریم
|
Germany
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
سلام. اعتقاد و توکلتون بخدا باسن. من نزدیک یکسال دچار مشکلاتی در زندگی زناشوییم شدم . هم خودم اخلاقم بد شده بود و هم همسرم بطور ناگهانی سرد شد و هرکاری میکردم میگفت هیچ علاقه ای بهت ندارم . تاقبلش خیلی خوب بود ولی یهو اینطوری شدو دیگه هر کار میکردم فایده نداشت درنهایت خواستم برم پیش دعا نویس ک لحطه اخر پشیمون سدم و گفتم مشکلاتت بخاطر خطاها و گناها و از یاد بردن خداست . دعا نویس هیچکاری برات نمیکنه. تصمیم گرفتم نماز اول وقت بخونم عیبت نکنم در یک کلام سعی کردم گناهامو کنار بذارمو دوباره اعتماد کنم بخدا . نمیگم پاک شدم .اصلا. ولی تلاشمو میکردم. شبا سه رکعت اخر نماز شب و هم میخوندم. و با وجود سرسختی و بی احترامی های شوهرم همچنان بش محبت میکردم و بابت اشتباهام ازش عذر خواهی میکردم و در ضمن اشتباهات اون رو هم محترمانه گوشزد میکردم.در نهایت بعد سه ماه بطور ناگهانی همسرم گف بیا همه چیزو فراموش کنیمو دوباره زندگیمونو بسازیم. دوستای من اول و اخرررر فقط خدااا. دعانویس و این چیزا رو ول کنید . فقط بخدا نزدیک شین و گناه نکنین.والسلام
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام اگر امکان دارد من را راهنمایی کنید که اگر یک فردی جادو شود چگونه خود را نجات دهد
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
من وشوهرم همیدگرخیلی دوست داشتیم الان جدا شدیم یه دخترخوشکل هم دارم نمیتونم بدون اون زندگی کنم رفتم دعا نویس گفت جادو کردن تورا خدا کمکم کنید شوهرم برگردونه خ
ونه ام ممنون
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
بایدتویه ظرم ادرارکنی وفت قطره بریزی توی آب بطری بدی همسرت بخوره یه ماه طول میکشه ولی تاثیرداره بهت قول میدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
سلام عالی بودن ممنون خداخیرتون بده
Nili
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
با سلام
من سوالی پرسیدم اما کسی پاسخگو نبود
Nili
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
سلام حدودا بیست و چند. سال پیش مامانم با پدر و خالش پیش یکی از رمال های معروف میرن .مادر من به عنوان همراه خالش میره.زمانی که میرن به پدر بزرگم میگه که چند سال دیگه میمری و به مادرم هم نگاه میکنه و میگه شما هم بعد فوت پدرت چند سال بعد میمری.که مادر من میگه این چه حرفیه من نمیخوام چیزی بدونم اما اون میگه و اینم میگه پولی هم ازت نمیخوام.حتی بهش گفت با موی گربه سحرو جادوت کردن بیا باز کنم برات اما نرفت.پدر بزرگم چند سال بعد واقعا فوت شد در اثر خونریزی داخلی.مادر من هم بیشتر ترسید الان شانزده ساله پدر بزرگم فوت شده و بعد این همه سال مامانمو به خاطر اعصابش بردم روان پزشک بعد چند دقیقه دکتر صدام زد ازم پرسید میدونی مشکل مادرت توی اینهمه سال چی بوده که تازه فهمیدم تو تمومه این سال ها هر روز و هر شب به مرگش فکر میکرده.من تموم روز گریه کردم که چرا مامانم اینهمه سال ب ما نگفت دردشو.سوالی که دارم اینه که رمال ها تاریخ مرگو میتونن بگن؟؟؟من میترسم !!!مامانم میگه وقتی پدر. بزرگت مرد بیشتر ترسیدم که منم پس میمیرم.تورو خدا یکی کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
بسم الله الرحمن الرحیم حرز امام جواد را از فردی که مؤمن است و خودش حرز را مینویسد بگیرید و به بازوی راست خود ببندید و همیشه به بازویتان باشد به اذن خدا تا آخر عمر حتی یک سحر یا چشم زخم برای شما اثر نخواهد داشت
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
سلام من وقتی 17یا 18 ساله بودم کنار کانال اب زلالی نشسته بودم ماه رمضان بود.دیدم یه پلاستیک مشکوک که پر بود از برگه a4 توی ابه...با چوب گرفتمش ... اون موقع نمیدونستم چی هستن ولی الان متوجه شدم اشکال و اعداد و حروف ساحرها و جادوگراست...بینشون دوتا دوهزارتومنی دیدم... پول را برداشتم و بقیه را انداختم توی اب... از زمانی که متوجه شدم ذهنم را مشغول کرده..اگه کسی میتونه کمکم کنه که ایا شرعا کار بدی انجام دادم؟هم از تبعات همون جادو و جمبل ها توی زندگی
Matin
|
Afghanistan
|
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
سلام میشه یه کمکی برایم کنید خیلی د مشکل دچار هستم آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
سلام واقعا دعاوجادو وجود داره منو شوهرم عاشق هم بودیم ولی یهو ازم سرد شد و باگریه بهم میگف من دوست دارم چرا ازت بدم میاد والان حدوده یکساله منو بچه رو گذاشت رف پیش خانوادش میگ طلاق یهویی و بدون دلیل فقط از من بدش اومده.ب خاطر بچه گاهی میاد ومیره خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
من به سحر وجادو اعتقاد ندارم فقط خداوند میتونه مشکلات را حل کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
خدا مشکل همه رو حل کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
جالب بود تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
سلام واقعا دعاوجادو وجود داره منو شوهرم عاشق هم بودیم ولی یهو ازم سرد شد و باگریه بهم میگف من دوست دارم چرا ازت بدم میاد والان حدوده یکساله منو بچه رو گذاشت رف پیش خانوادش میگ طلاق یهویی و بدون دلیل فقط از من بدش اومده.ب خاطر بچه گاهی میاد ومیره خواهش میکنم کمکم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
باید به خدا توکل کرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
نمیدونم واقعا حقیقت داره یا نه، ولی الان چند وقتیه که در زندگیم دچار مشکل شدم جوری که هیچکس فکر شو نمیکنه واقعا چرا اینجوری شد؟
مهرناز
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
من چند سال هست که طلسم شدم ونمیتوانم ازدواج کنم خواستگار دارم ولی به هر دلیلی بهم میخوره ،احساس میکنم ی نیروی در بدنم هست نمیذاره ، به ازدواج فکر کنم و به طرفش برم ،خواهش میکنم کمکم کنید ازاین وضع خلاص بشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
قابل حل شدنه ان شاالله
توکل فقط خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
من به سحر وجادو اعتقاد ندارم
و
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
برای پیدا کردن سحر سوره تکویر را تو خونه با معنی بخونید اگه با خلوص نیت باشه خداوند متعال سحر رو نمایان میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
منم اعتقادی به این امور نداشتم ولی تاثیرشو عملا دیدم
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
من به سحر وجادو اعتقاد ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
مطالب خیلی خوبی بود مخصوصا راهکار برطرف کردن سحر ممنونم سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
مطالب خیلی خوبی بود مخصوصا راهکار برطرف کردن سحر ممنونم سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
من ازشوهرم جداشودم الان به خاطر دخترم دوست دارم برم سرزندگیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
براتون دعا میکنم . خدا کمکتون کنه
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
من هر وقت احساس خوشحالی می کنم از یه موضوعی که فکر می کنم مقدمه ی یه خبر خوبه..
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
من هر وقت احساس خوشحالی می کنم از یه موضوعی که فکر می کنم مقدمه ی یه خبر خوبه...
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
من هر وقت احساس خوشحالی می کنم از یه موضوعی که فکر می کنم مقدمه ی یه خبر خوبه...
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
من هر وقت احساس خوشحالی می کنم از یه موضوعی که فکر می کنم مقدمه ی یه خبر خوبه...
آسمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
من هر وقت احساس خوشحالی می کنم از یه موضوعی که فکر می کنم مقدمه ی یه خبر خوبه...
King Feather
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
آدم و فرزندانش اشرف مخلوقاتن تا وقتی که به خودت اعتقاد داری و ایمان قلبی به خدا هیچ چیز نمیتونه آدمو از راه به در کنه یا تو زندگیش گره بندازه. اینو تجربه کردم به همین دلیل میگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
خیلی بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
خدا کمک کنه
ناشناس
|
Afghanistan
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
سلام کسی که پول میته به کسی تا کسی را جادو کند جایز است
prancess
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
ممنون
ناشناس
|
Afghanistan
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
بلی واقعیت داره خداوند خودش تباه کنه کسی را که ای کارها را انجام میدهد لعنت خدا بر سرشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
سلام دوستان سحر وجادو حقیقت داره ما هم مدت زیادیه گرفتار سحر وجادو شدیم مریضی ومشکلات زیادی تو زندگیمون هست میدونیم کار چه کسانی هست ولی نمیدونیم چطور باطلش کنیم بیشتر راه ها را امتحان کردیم ولی موقت بوده اگه کسی فرد مومنی میشناسه بتونه ما را نجات بده لطفا بگه ویا اینکه یه راهکار بده ممنون میشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
فقط باید به خدا توکل کرد
Asdf
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
چگونه بفهمیم کی مارو طلسم کرده گن الان چند وقته که همش در حال بدبیاری هستم انواع و اقسام میریضی هارو گرفتم برام دعا کنید
Asdf
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
چگونه بفهمیم کی مارو طلسم کرده گن الان چند وقته که همش در حال بدبیاری هستم انواع و اقسام میریضی هارو گرفتم برام دعا کنید
پاسخ ها
لیلی
| United Arab Emirates |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
لطفا کمکم کنین طلسم شدم هم خودم هم بچهام شوهرم طرفم نمیاد ایرادگیرشده به خاطر خداوایمه کمکم کنین نه پدر دارم نه مادر به کمکتون نیاز دارم لطفا
علی اصغر
|
United States
|
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵
من خودم دچار سحر و جادو شدم و کل خانواده ام مامان و بابام همش استرس دارن و عصبین لطفا راهنمایی کنید من رو خیلی زندگیم داغونه کارمون بسته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
من چهارماهمیشه دلم اززنده گی شکسته همش پریشانم توی فکرغصه ام دلم میخاد همش گریه بکنم خوابندارم چیزهای عجیب توخواب میبینم لطفا به خاطر خداکمکم کنید
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
سحر و جادو واقعا وجود داره مطمین باشید چون اجنه و ملاعکه واقعا وجود دارن و من با چشم خودم دیدم و از روی تجربه حرف میزنم ولی چاره داره برای باطل کردن ایت الکرسی رو 5 بار بر اب بخوانید و با اب پاش به خودتون و زندگیتون بپاشید همه چیز باطل میشه
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
خدالعنت کنه انسانهای بی ایمان روکه دست به همچین کارهایی میزنن من خودم قبلاگرفتارسحریه آدم حسود شدم اول اعتقادنداشتم ولی بالاخره مجبورشدم پیش دعانویس برم وباطلش کنم وقتی که متوجه بی اثرشدن سحرش شدحالارفته یه سحردیگه کرده دیگه واقعاخسته شدم خوشمم نمیادبرم پیش رمال فقط آرزومیکنم یاانسان بسه ودست ازاین کاراش برداره یازودترشرش کم بشه وبره به جهنم به سزای اعمالش برسه
لیدا
|
Netherlands
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
تنها چیزی که سحر و جادو رو باطل میکنه انرژی درونه که باید قوی بشه،که اونم منشا ش خداست و ذکر های مخصوصش،ایمانتون رو قوی کنید،یا حق
پاسخ ها
لاله
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
دقیقا همینکه میگید هست
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
ایا سوره ای از قران است ک با خوندن او سحر و جادو باطل شود؟
Narges
|
Finland
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
خداوند کسانی که با سحر و جادو باعث خراب کردن زندگی دیگران میشوند را به عذاب گرفتار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
میگم سحری نیست ما بتونیم حقوق عقب افتاده پنج ماهمون رو بگیریم
لطفا اطلاع رسانی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
من اعتقاد دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
سلام خاستم بگم اگه آدم توکلش به خدا باشد هیچ چیز روی آن اثر ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
سحر و جادو حقیقت دارد . میگن حتی پیامبر رو هم می خواستن با سحر و جادو متوقف کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
سلام.وجودسحروجادوکاملاصحیح است.امااراده قوی برای زندگی هرسحری راباطل میکند.درضمن مراجعه به رمال وامثالهم نمک به زخم پاشیدن است .باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
مطالب خیلی خوبی بود مخصوصا راهکار برطرف کردن سحر ممنونم سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
منم اعتقادی به این امور نداشتم ولی تاثیرشو عملا دیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
خیلی جالب بودممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
انشاالله اون جونورایی که مردم رو سحر و جادو میکنند هم تو این دنیا هم تو اخرت به سزای اعمالشون برسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
حقیقت داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
حقیقت داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
خوب بود مرسی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
خوب بود مرسی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
با يه صلوات محكم همه سحر و جادوهاي فرضي باطل ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
بنده این مطلب را نخواندم ولی دعا و جادو دروغ است منبع درآمد افراد تن پرور و خبیث است..
دعا ها ولی در مفتایح و ذکر ها خوب است... آرامش می آورند...
و بشر وقتی آرامش دارد، در کارش هم موفق است
بله عقلا تاکید می کنم که سحر و جادو دروغ است، جادوگران اما شگردهایی به کار می ببندند تا از صد تیر یکی به هدف بخورد مثل خوراندن معجون هایی که بر اعصاب و روان فرد تاثیر منفی می گذارد. یا راهکار هایی فیزیکی که پرداختن به آنها در حوصله این فضا نمی گنجند تازه نظرم را تایید نکنید هم آب در هاون کوبیدم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
حرف شما درست اما همش هم دروغ نیست. این ثابت شده که عده ای با ترفند هایی عقلی کارهایی میکنن که غیر عقلی به نظر بیاد؛ اما سحر و جادو هم تا حدودی حقیقت داره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
چیزایی که من در مورد سحر جادو و احضار و....میدونم وتجربه کردم اگه لااقل کمی در موردشون میدونستی شبا دیگه نمیتونستی بخوابی چه برسه در موردش اینطور راحت حرف بزنی...ممنون میشم وقتی در مورد چیزی نمیدونی اظهار نظر نکنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
وقتی قرآن صراحتا تصریح میکنه تو قبول نداری
بله شاید خیلیها ادعای جادوگری کنند ولی هدفشون کلاهبرداری باشه ولی هست
اگه قرار باشه به امور غیبی اعتقاد نداشته باشی پس به بهشت و جهنم هم نمیشه باور داشت
لطفا به خودت زحمت بده یه خواندنی داشته باش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
سحر و جادو در قرآن آمده و كاملا حقيقت داره ولی كار هر كس نيست اكثرا مدعيان شياد هستند و برخی هم با ارتباط با جن ها كارهايی انجام ميدن كه عواقب بدی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
من خودم قربانی سحر وجادو شدم وهمه درها به رویم بسته شد دعا نویس گفت از دست من کاری ساخته نیست سحر قوی روی تو اعمال کردن فقط باید منتظر مرگ باشی.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
ظاهرا انتهای متن رو نخوندی...
یه سر به انتهای متن بزن جوابتو میگیری ...
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
سلام دوست عزیز
لطفا پیشنهاد ایت الله مکارم در احرین متن گزارش را بخوانید
ما هم براتون دعا میکنیم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
سوره جن را هرشب بخوان.
بصورت مدام، بدون اینکه حتی یک روز بینش وقفه بندازی.
پیاده روی اربعین شرکت کن ، در راه افرادی هستن به اذن خدا که بدون اینکه متوجه بشی مشکلتو حل میکنن. اما هیچوقت سوره جن رو رها نکن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
خدا لعنت کنه هرکس این کارها میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
چی بگم
والا
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر