کد خبر: ۵۷۵۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
مشهد؛

رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران گفت: 45میلیون دلار گل و گیاه زینتی سالانه از ایران به کشورهای دنیا صادر می شود.

صادرات 45 میلیون دلاری گل وگیاه زینتیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر پژمان آزادی در کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: از مجموع 18 میلیارد دلار صادرات سالانه واقعی غیرنفتی ایران، 7 میلیارد دلار آن مربوط به حوزه کشاورزی، 3 میلیارد دلار گیاهان باغی و 45 میلیون دلار مربوط به صادرات گل و گیاهان زینتی است.

وی اظهار داشت: رشته گل و گیاهان زینتی در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشدودکترا،در 10 دانشگاه کشور تدریس می شود و انجمن علمی گل و گیاهان زینتی به منظور گسترش فعالیتها و حمایت از تولید، آموزش و تحقیق با 15 عضو هیات موسس شامل اساتید، پژوهشگران و فعالان صنعت گل و گیاهان زینتی از سال 90 فعالیت خود را آغاز کرده است .

دکتر آزادی گفت: مطالعات برای تولید چمن ملی که آب بسیار کم مصرف می کند در حال انجام است و افراد زیادی به ویژه سازمان پارکهای شهرداری اصفهان در این زمینه کار می کنند که همکاری پژوهشگران دانشگاه فردوسی و شهرداری مشهد در این طرح را طلب می کند.

رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران افزود: 4سالن حراج گل و گیاه در کشور در حال ساخت است و سال آینده نخستین سالن حراج مکانیزه گل و گیاه زینتی ایران آغازمی شود که می تواند در گردش بازار داخلی، صادرات و قطع واسطه ها از بازار گل و گیاه موثر باشد.

نخستین کنگره بین المللی و دومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران با همکاری انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران، دانشگاه فردوسی، پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری و جهاد دانشگاهی مشهد تا چهارم شهریور در حال برگزار ی است.

انتهای پیام//ف.ض

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر