واکنش کرملین به اظهارات اوباما علیه پوتین

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که اظهارات اخیر اوباما درباره ترامپ و پوتین اظهاراتی ضد روسی بوده و بعید است که روابط شکننده بین مسکو و واشینگتن بهبود یابد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از رویترز، دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز چهارشنبه در واکنش به اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا علیه دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تاکید کرد: اظهارات اوباما در انتقاد از ترامپ، ضد روسی بوده و بعید است که روابط شکننده روسیه و آمریکا در چنین شرایطی بهبود یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد ادامه اظهارات مقامهای آمریکایی درباره روسیه هراسی هستیم. ما تنها می توانیم نسبت به این مساله ابراز تاسف کنیم. این لفاظی ها که در قالب رقابت های انتخاباتی مطرح می شود، بعید است که بتواند به بهبود روابط شکننده روسیه و آمریکا و ایجاد اعتماد متقابل، کمک کند.

باراک اوباما از حضور ترامپ در شبکه تلویزیونی دولتی روسیه "راشا تودی" و همچنین چاپلوسی وی برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به‌شدت انتقاد کرد.

اوباما همچنین در یکی از زننده‌ترین اظهارات خود در مورد رئیس جمهور روسیه، پوتین را با «صدام حسین» مقایسه کرد.

رئیس جمهور آمریکا مصاحبه‌ای را که ترامپ با «لری کینگ» مجری برنامه «پالی تیکینگِ» شبکه راشا تودی انجام داده بود به باد انتقاد گرفت.

اوباما در جمع هواداران «هیلاری کلینتون» در فیلادلفیا مدعی شد: «زمانی که مجری برنامه از ترامپ پرسید که چرا از پوتین خوشش می‌آید او پاسخ داد: او فرد قدرتمندی است و طبق نظرسنجی‌های اخیر توانسته است 82 درصد آرا را به خود اختصاص دهد. خوب، صدام حسین هم 90 درصد آرای یک نظرسنجی را برای خود جمع‌آوری کرده بود. اگر شما بتوانید رسانه‌ها را تحت کنترل خود قرار دهید، آزادی‌های مدنی را از بین ببرید، مخالفان و منتقدان خود را روانه زندان کنید می‌توانید آرای خوبی در نظرسنجی‌ها به‌دست آورید».

اوباما با اشاره به روابط گرم میان پوتین و ترامپ گفت: «او عاشق پوتین است. نامزد جمهوری‌خواهان از کسی تمجید می‌کند که به کشورهای کوچک‌تر حمله‌ور می‌شود، مخالفان خود را به زندان می‌اندازد، رسانه‌های روسیه را کنترل می‌کند و اقتصاد کشورش را به‌سوی رکود پیش می‌برد».

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر