با حضور سینماگران زن ایرانی؛

چهارمین دوره "جشنواره بین‌المللی فیلم زنان - هرات" در کابل آغاز شد

چهارمین دوره "جشنواره بین‌المللی فیلم زنان - هرات" با حضور فیملسازانی از ایران، هند، آمریکا، ایرلند و ایتالیا در کابل آغاز شد.

چهارمین دوره به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، چهارمین دوره "جشنواره بین‌المللی فیلم زنان - هرات" با حضور فیملسازانی از ایران، هند، آمریکا، ایرلند و ایتالیا روز چهاشنبه 28 میزان/مهر در کابل آغاز شد.

در این جشنواره که برای ۴ روز ادامه دارد، ۲۰۰ فیلم از ۲۰ کشور جهان با موضوع زن به رقابت گذاشته شده است.

در جشنواره امسال که در باغ بابر در کابل برگزار شده، رخشان بنی‌ اعتماد کارگردان، مهناز افشار بازیگر به عنوان مهمانان ویژه و فاطمه معتمد آریا، بازیگر به عنوان عضو هیات داوران شرکت دارد.

داوران جشنواره امسال از کشورهای هند، ایرلند، آمریکا، ایران و افغانستان حضور دارند و منتخبی از فیلم‌ها از کشورهای مختلف از جمله افغانستان، هند، میانمار، ترکیه ، فرانسه، مصر، ایتالیا، بریتانیا، بلژیک، ایران، روسیه، آمریکا، لبنان، ویتنام، چین، بنگلادش، قزاقستان، آلمان، پرتگال و کوریای جنوبی به رقابت می‏پردازند.

به گفته برگزارکنندگان، در جشنواره امسال علاوه بر تقدیر از فیلم‌ها، کارگردان‌ها و عوامل فیلم‌هایی که هیأت داوران برمی‏‌گزینند، یک تندیس ویژه برای منتخب مردمی در زمینه فعال حقوق زنان نیز اهدا خواهد شد.

"جشنواره بین‌المللی فیلم زنان - هرات" در سال ۱۳۹۱ راه اندازی شد و اولین جشنواره فیلم زنان در منطقه است که در سه دور گذشته خود میزبان حدود ۱۰۰۰ فیلم از کشورهای مختلف جهان بوده است.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار