کد خبر: ۵۸۴۲۳۱۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
کد خبر : ۵۸۴۲۳۱۹
گروه : سیاسی » مجلس
عباسی در مخالفت با دانش‌آشتیانی:

یک نماینده مخالف وزیر آموزش و پرورش گفت: هشت هزار میلیارد تومان در صندوق از پول اموال بیت المال و فرهنگیان عزیز کجا رفته است.

8 هزار میلیارد تومان صندوق فرهنگیان کجا رفته است؟به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله عباسی نماینده مردم املش و رودسر در صحن علنی امروز  در مخالفت با دانش آشتیانی، وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش گفت: سوالم از آقای روحانی این است که چرا باز هم طبق معمول مشکلات کشور را گردن دولت قبل می گذارید؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: آقای رئیس جمهور درباره مسائل مربوط به ذخیره فرهنگیان توضیح شما کافی نبوده ما هم نمی‌گوییم اختلاس ما میگوییم 8 هزار میلیارد در صندوق ذخیره فرهنگیان از پول اموال بیت‌المال فرهنگیان کسانی که به سختی امرار معاش می‌کنند کجا رفته است چه کسانی این مطالبات را پرداخت نکردند؟ حتما کمیته تحقیق و تفحص شفاف سازی خواهد کرد.

نماینده رودسر و املش تاکید کرد: مشکلات اصلی مردم کشور ما اقتصادی است،فانی، وزیر آموزش و پرورش استیضاح شد انتظار این بود که دولت به کمک فانی می‌آمد و این 4 هزار میلیارد را در همان موقع قول می‌دادند و شاید مانند مجلس هفتم که ما بودیم پا در میانی شد و رهبری توصیه کردند و صلاح ندانستند که فانی استیضاح بشود و بنابراین ما هم قبول کردیم و در ارتباط با این موضوع هم ما انتظار داشتیم که مشکلات حل می‌شد و صورت مسئله پاک نمی‌ شد.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم که اگر قرار بود جابجایی در وزارت آموزش و پرورش انجام شود از میان خود فرهنگیان انتخاب شود از خیل عظیم  دانشگاهیان و نخبگان کشور استفاده می‌شد که من فکر می‌کنم عدم استفاده از قشر فرهنگیان نوعی بی‌احترامی به این قشر است. درباره رشته تحصیلی آشتیانی سنخیتی با آموزش و پرورش وجود ندارد و فقط می‌توانند در ارتباط با نوسازی مدارس همکاری داشته باشند، تخصص و تجربه ایشان ارتباطی با وزارتخانه ندارد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات عنوان کرد: مجتمع مفید هم از جنس مدارس غیرانتفاعی است که تافته جدا بافته‌ی مجتمع‌های آموزشی کشور است. برنامه‌های آشتیانی در شأن فرهنگیان و نهاد مقدس آموزش و پرورش نیست. کجای این برنامه‌ها در 9 ماه اجرا می شود و فقط یکی دو مورد از آنها با مسئله آموزش و پرورش ارتباط دارد، مثلا راه اندازی و برگزاری دوره‌های آموزش سیستم پوندستوری برای مدرسان که همین را در صفحه 14 بیان کرده‌اند این فرد یک فرد مسیحی و لاییک است که ازدواج کلیسا را قبول ندارد و فردی است که از نظر سیاسی به فراماسون نئوصوفی اعتقاد دارد که در کتاب خاطرات دخترش بیان شده و این را ارتباط بدهید به یونسکو و یونیسف در 2030 و ببینید که ارتباط این دو چیست در 2030 یکپارچه‌سازی و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در آن وجود دارد که این با اعتقادات اجتماعی و مذهبی ما جور در نمی‌آید.

عباسی گفت: در ارتباط با تحول بنیادین آموزش و پرورش چه کاری می‌شود کرد با توجه به مطالعه صفحات ارائه شده از سوی شما چه کاری می‌تواند انجام شود. تحول بنیادینی که شما به آموزش و پرورش گفته‌اید که مجلس تصویب کرده و سند حاکمیت نظام است می‌خواهید وارد محتوا بشوید. در نه ماه نمی‌شود این کارها را کرد درباره اصلاح تقویت منابع انسانی و بحث مطالبات بازنشستگان باید به طور کامل پرداخته شود برای ساماندهی معلمان حق‌التدریسی برنامه‌ای ارائه نشده است.

وی تصریح کرد: چند سال است که دانشگاه فرهنگیان بلاتکلیف است و باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود. در بخش منابع مالی توسعه تقویت مدارس غیردولتی را آورده‌اید بحث ما مشکلات مدارس غیردولتی نیست مشکلات ما مدارس دولتی است ما کلاس بدون معلم داریم که مدارس با معلمان کم تجربه و غیرمعلم اداره می‌شود توازن و تعادل جنسیت در خود شهر تهران بهم خورده است و کلاس‌های دختران را باید ملعمان زن اداره کنند و در مدارس پسران معلمان مرد این‌ها مسائلی است که نمی‌توانیم گردن دولت قبل بیاندازیم. سهمی از مدارس دولتی در برنامه‌های ارائه شده از سوی شما نمی‌بینیم در برنامه‌ریزی درسی و تغییر کتب درسی در این 9 ماه نمی‌توانید کاری انجام دهید در حال حاضر باید چه کاری انجام دهید.

انتهای پیام/لینک دانلود

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
خاوری کجاست.رحیمی کجاست. بقایی کجاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
8سال کسی را رییس جمهور کردیم وبا شعارهای صلی علی محمد یاور رهبر آمد ودسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی پشتیبانی کردیم چه اتفاقی افتاد که امروز تمام مشکلات را از چشم او می بینیم در طول 8سال ریاست جمهوری چرا هیچ کس نبود انتقادی پیشنهادی اعتراضی اعتصابی بکند چرا وقتی دوره ریاست جمهوری تمام می شود ما می فهمیم که یارو نه دسته گل محمدی بوده ونه یاور رهبر به نظر شما جای تعجب نیست
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر