کد خبر: ۵۸۵۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
کد خبر : ۵۸۵۱۹۲۲

"یوهان فرانکلین" با انتقاد از اقدامات ترامپ نامه ای از طرف مردم آلمان برای آمریکایی ها ارسال کرد.

یک آلمانی: اقدامات ترامپ همانند هیتلر است/ اگر می شد مردم دکمه به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، مردی به نام "یوهان فرانکلین" که در حساب توییتر خود "دونالد ترامپ،" نامزد جمهوری خواه انتخابات آمریکا را با "آدولف هیتلر،" رهبر آلمان نازی مقایسه کرده بود، اعلام کرد از اینکه این بحث را در خصوص انتخابات آمریکا به راه انداخته خرسند است.

این مرد روز جمعه یادداشتی با نام "آمریکایی های عزیز" از طرف مردم آلمان برای آمریکایی ها ارسال کرد و پرسید: اگر آنها به مردی که صدایش را بلند می کند و مخالفانش را به حبس تهدید می کند، رأی دهند چه اتفاقی می افتد؟

این یادداشت با هشتگ مخصوص به خود در مدت چند ساعت در رسانه های اجتماعی منتشر شد. درواقع در این یادداشت "دونالد ترامپ" با "آدولف هیتلر" مقایسه شده بود؛ اما برخی هم از این مقایسه انتقاد کردند و آن را مقایسه ای "فتنه انگیز" خواندند.

یوهان فرانکلین یک شهروند آلمانی است که در شهر سن دیگو در کالیفرنیا کار می کند. وی همچنین گفت: می دانم مقایسه ترامپ با هیتلر اقدام درستی نبود؛ اما من کاری با خود ترامپ نداشتم. مقصود من اقدامات و سخنان او بود. او سعی دارد مردم را پشت سر خود جمع کند. زمانی که در جمع دوستان و همکارانم می خواهم با افرادی که طرفدار ترامپ هستند صحبت کنم، وحشت می کنم. درواقع شباهتهایی میان آنها و آنچه مادربزرگها و پدربزرگهایمان و مردم دیگر درباره آلمان در دهه 1930 می گفتند، وجود دارد.

گفته می شود زمانی که این یادداشت بوسیله یکی از حامیان هیلاری کلینتون منتشر شد، مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

فرانکلین پس از انتشار این یادداشت، در پست دیگری علت این مقایسه را توضیح داد. وی گفت: البته من نمی توانم از جانب کل جمعیت آلمان صحبت کنم. اما این موضوع ما را یاد اتفاقی می اندازد که پیشتر افتاده است. نمی توان ترامپ یا هر کس دیگری را با هیولایی مثل هیتلر مقایسه کرد؛ اما آنها شباهتهای زیادی از نظر بدست آوردن طرفداران خود دارند. زمانی که در گذشته از آلمان خارج می شدم، همیشه از من پرسش می شد مردم آلمان چطور توانستند در دهه 30 و 40 جذب هیتلر شوند؟ چطور مردم شما متوجه نشدند؟ اما این روزها دیگر از این قبیل پرسشها خبری نیست.

وی همچنین گفت: یادداشت "آمریکایی های عزیز" را منتشر کردم زیرا نگران فضای ایجاد شده در رسانه های اجتماعی بودم. اگر در توییتر دکمه ای به نام "مرگ" وجود داشت، مطمئنا همه مردم از آن برای ترامپ استفاده می کردند. می دانم این یادداشت تأثیری بر تعداد حامیان ترامپ ندارد؛ اما دست کم باعث شد مردم درباره آن صحبت کنند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ