کد خبر: ۵۹۰۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۵
جابری انصاری در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه سوریه:

حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه امروز با فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.

پایان نبرد حلب نتیجه مقاومت ملت سوریه و هم پیمانان آن در برابر تروریسم بودبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که جهت شرکت در دور جدید نشست های کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه در دمشق بسر می برد امروز با فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات روابط و همکاری های دو کشور و آخرین تحولات بحران سوریه و تحرکات سیاسی - دیپلماتیک مرتبط با آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از پایان نبرد حلب، این موفقیت را با توجه به وضعیت حلب و مداخله بازیگران متعدد منطقه ای و بین المللی در بحران سوریه، یک تحول مهم و نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه و هم پیمانان آن در برابر تروریسم دانست.

جابری انصاری با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو، این نشست را یک اقدام مثبت و رو به جلو دانست که می بایست با دقت، پیگیری و زمینه های لازم برای بهره گیری از همکاریهای منطقه ای و بین المللی در جهت حل سیاسی بحران سوریه فراهم شود.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه همچنین اضافه کرد در کنار موفقیت های میدانی در رویاروئی با تروریسم، می بایست ابعاد انسانی و سیاسی بحران سوریه نیز مورد توجه و اهتمام قرار گرفته و اقدامات لازم در خصوص آن انجام شود.

فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار بر اهمیت روابط متمایز ایران و سوریه تاکید و اظهار داشت روابط دو کشور از مرحله راهبردی فراتر رفته و به رابطه ای سرنوشت ساز تبدیل شده است.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه پایان نبرد حلب را یک موفقیت تاریخی برای سوریه و هم پیمانان آن دانست و از حمایتهای همه جانبه و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه تشکر کرد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر