کد خبر: ۵۹۰۷۹۱۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
همدان؛

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: آموزش و دانش افزایی بهترین کار برای مصون سازی و توانمندی دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی است.

آگاه سازی دانش آموزان راهی برای کاهش آسیب های اجتماعیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛عبداله جعفری افزود: آموزش و پرورش استان با اجرای برنامه های متنوع از جمله طرح های دانش آموزی و کارهای آموزشی اهتمام ویژه ای در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته است.

وی گفت: در این راه با آموزش های استاندارد و مورد تایید نظام آموزشی و پرورشی در طول سال تحصیلی گذشته 67 هزار دانش آموز در قالب طرح های رشد مدار توسط مربیان مجرب آموزش و بافراگیری مهارت های لازم توانمندی بیشتری را به دست آوردند.

جعفری افزود: تلاش ما این است از تمام ظرفیت های موجود جهت شناسایی تهدید ها وفراهم نمودن فرصت ها برای ارتقای سطح سلامت رفتاری وروانی دانش آموزان بهره بگیریم.

وی گفت: سال گذشته با اجرای طرح آموزش والدین با 3موضوع مهارت های زندگی، سبک های فرزند پروری و روش های پیشگیری اولیه از اعتیاد موفق به برگزاری 298 کارگاه آموزشی و  آموزش 39 هزار نفر از اولیا در سطح استان شده ایم.

معاون تربیت بدنی وسلامت با اشاره به برگزاری 114 کارگاه و دوره آموزشی ضمن خدمت 5هزار و740 همکارفرهنگی،  خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم از ظرفیت های بالای معلمی و نقش تربیتی ایشان به ویژه مدیران ، مشاورین مدارس ومربیان پرورشی در کاهش خظرپذیری فرزندان خود در مدارس بهره بگیریم.

جعفری گفت: توزیع 23هزار و 500 جلد مجله پیشگیری نوین، تهیه و توزیع 4هزارپوسترهای مرتبط، برگزاری نمایشگاه های سیار، تهیه 163هزار بسته و کتابچه‌ی آموزشی در این زمینه و برگزاری جشنواره نوجوان سالم از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان در این زمینه است.

انتهای پیام/ک
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر