کد خبر: ۵۹۶۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷

امشب در آيين اختتاميه سی و پنجمين جشنواره تئاتر فجر، برگزيدگان اين رويداد هنری در بخش های مختلف معرفی شدند.

سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر برگزيدگان خود را شناختبه گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امشب در آيين اختتاميه سی و پنجمين جشنواره تئاتر فجر برگزيدگان اين رويداد هنری در بخش های مختلف معرفی شدند.

در ادامه اين گزارش ضمن معرفی هيات داوران هر بخش و كانديداها، برگزيدگان و تقديری ها  مشخص شده اند.


مسابقه بین الملل سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
 
هیات داوران بخش مسابقه بین الملل متشکل از فرهاد مهندس­‌پور- مسعود دلخواه - تئودور اسپیریتو- گونگ سئوک- ناتاشا ون وستندو.


 - طراحی گریم و ماسک

کاندیداها:
«ماریا حاجیها» برای طراحی گریم نمایش «کابوس حضرت اشرف»
«سارا اسکندری» برای طراحی گریم نمایش «رویای نیمه شب تابستان» (برگزيده)
«سهیلا باجلان» برای طراحی و ساخت ماسک نمایش «خوشبختی­های کوچک سوسک شدن»
«کامران خلج» برای طراحی و ساخت ماسک نمایش «مستأجر»
«ماریتا گولومهوا» برای طراحی ماسک نمایش «من، سیزیف» (تقدير)
 
 
- موسیقی

کاندیداها:
«بهرنگ عباسپور» برای موسیقی نمایش «رویای نیمه شب تابستان»
«فرشاد فزونی» برای موسیقی نمایش «خوشبختی­های کوچک سوسک شدن» (برگزيده)
«هانا کامکار» برای موسیقی نمایش «نامه­های عاشقانه از خاورمیانه»
 
 
- طراحی لباس

کاندیداها:
«شیما میرحمیدی» برای طراحی لباس نمایش «رویای نیمه شب تابستان» (برگزيده)
«جوانا جاسکوروکا» برای طراحی لباس نمایش «همسرایی یتیمان»
«فرزانه عاقلی» برای طراحی لباس نمایش «خوشبختی­های کوچک سوسک شدن»
 
 
- طراحی صدا

کاندیداها:
«فرشاد فزونی» برای طراحی صدا نمایش «جاودانگی»
«بامداد افشار» برای طراحی صدا نمایش «دیابولیک رومئو و ژولیت»
«لیزاوربلن» برای طراحی صدا نمایش «یک» (برگزيده)
 
 
- طراحی صحنه

کاندیداها:
«ستاره امینیان» و «اولیور فرانز» برای طراحی صحنه نمایش «مستأجر»
«سیامک احصایی» برای طراحی صحنه نمایش «خانه ابری»
«امیرحسین دوانی» برای طراحی صحنه نمایش «صور اسرافیل» (برگزيده)
«جوانا جاسکوروکا» برای طراحی صحنه نمایش «همسرایی یتیمان»
«مصطفی کوشکی» برای طراحی صحنه نمایش «رویای نیمه شب تابستان» (تقدير)
 
- بازیگری مرد

کاندیداها:
«مرتضی اسماعیل کاشی» برای بازی در نمایش «مستأجر»
«کاظم سیاحی» برای بازی در نمایش «صور اسرافیل»
«پارسا پیروزفر» برای بازی در نمایش «ماتریوشکا» (برگزيده)
«علیرضا کی­منش» برای بازی در نمایش «رویای نیمه شب تابستان» (تقدير)
«صادق ملکی» برای بازی در نمایش­های «رویای نیمه شب تابستان» و «کابوس حضرت اشرف»
 
 
- بازیگری زن

کاندیداها:
«نگار عابدی» برای بازی در نمایش «یرما»
«فاطمه نقوی» برای بازی در نمایش­های «صور اسرافیل» و «دیابولیک رومئو و ژولیت» (برگزيده)
«مریم نیک آیین» برای بازی در نمایش «جی»
«نانا بوتخوزی» برای بازی در نمایش «در اعماق» (تقدير)
«مارین ون هولک» برای بازی در نمایش «از زیرزمین تا پشت بام»
 
 
- نمایشنامه نویسی

کاندیداها:
«سیاوش پاکراه» برای نگارش نمایشنامه «صور اسرافیل» (تقدير)
«حسین پاکدل» برای نگارش نمایشنامه «کابوس حضرت اشرف» (برگزيده)
«نادر برهانی مرند» و «فرهاد امینی» برای نگارش نمایشنامه «خوشبختی­های کوچک سوسک شدن»
«باقر سروش» برای نگارش نمایشنامه «رویای نیمه شب تابستان»
«ستاره امینیان» برای نگارش نمایشنامه «مستأجر»
 
 
- کارگردانی

کاندیداها:
«دیوید دوایشویلی» برای کارگردانی نمایش «در اعماق»
«سیامک احصایی» و «حمید پورآذری» برای کارگردانی نمایش «خانه ابری»
«عامر مسافر آستانه» برای کارگردانی نمایش «صور اسرافیل» (تقدير)
«جرزی زون» برای کارگردانی نمایش «همسرایی یتیمان» (برگزيده)
«مصطفی کوشکی» برای کارگردانی نمایش «رویای شب نیمه تابستان»


*******

مسابقه مرور جشنواره تئاتر فجر

هیات داوران بخش مسابقه مرور این دوره از جشنواره متشکل از حسین مسافر آستانه، سهراب سلیمی، رضا حداد، نادر برهانی مرند و رضا مهدی‌زاده.
 
  
- طراحی گریم
 
کاندیداها:
 
«تینا بخشی» برای طراحی گریم نمایش «چیدا»
«مجید ادراکی» برای طراحی گریم نمایش «مرگ آنجل‌ها» (برگزيده)
«مرتضی غلامی» برای طراحی گریم نمایش «آکواریوم کانگورو»
 
 
- موسیقی
 
کاندیداها:
 
گروه موسیقی نمایش «آکواریوم کانگورو»
«احسان آنالویی» برای موسیقی نمایش «چیدا» (برگزيده)
«عنایت‌الله خادم بشیری» برای موسیقی نمایش «ناسور»
«هادی عامل» و«امیر صدیقیان» برای موسیقی نمایش «افسانه ببر»
 
 
- طراحی لباس
 
کاندیداها:
 
«سمانه احمدی مطلق» برای طراحی لباس نمایش «چیدا» (برگزيده)
 «مژگان عیوضی» برای طراحی لباس نمایش «ناسور»
 «پریندخت عابدین‌نژاد» برای طراحی لباس نمایش «مهراوه عشق»
 «محبوبه هادی» برای طراحی لباس نمایش «افراسیاب»
 
- طراحی نور
 
کاندیداها:
 
«رضا حیدری» برای طراحی نور نمایش «ناسور»
«علی قربانی فرد» برای طراحی نور نمایش «افراسیاب» (برگزيده)
«امیر امیدی راد» برای طراحی نور نمایش «قاقمان»
«محسن اردشیر» برای طراحی نور نمایش «مرگ آنجل‌ها»


- طراحی صحنه
 
کاندیداها:
 
«سعید حسنلو» برای طراحی صحنه نمایش «پرسه‌های موازی»
«سینا ییلاق بیگی» برای طراحی صحنه نمایش «ناسور»
«روح الله امامی» برای طراحی صحنه نمایش «زمستان بود» (تقدير)
«مرتضی نجفی» برای طراحی صحنه نمایش «قاقمان» (برگزيده)
«روح الله امامی» برای طراحی صحنه نمایش «چیدا»
 
 
- بازیگری مرد
 
کاندیداها:
 
«امین ابراهیمی» برای بازی در نمایش «زمستان بود»
«علی پوراحمدیان» برای بازی در نمایش «زمستان بود»
«سعید زندی» برای بازی در نمایش «گاهی»
«احمد نقره» برای بازی در نمایش «چریکه چیای هالوز»
«هدایت هاشمی» برای بازی در نمایش «افسانه ببر» (برگزيده)
«اصغر همت» برای بازی در نمایش «پرتره مرد ریخته» (برنده جايزه ويژه)
«علیرضا آراء» برای بازی در نمایش «ناسور»
عرفان احمدي زاده برگزيده نوجوان
 
 
 - بازیگری زن
 
کاندیداها:
 
«الهام شعبانی» برای بازی در نمایش «خواب زمستانی» (تقدير)
«منیره آلاداغی» برای بازی در نمایش «بازگشت در چهارشنبه آخر سال»
«نسیم ادبی» برای بازی در نمایش «ناسور» (برگزيده)
«ندا قاسمی» برای بازی در نمایش «گاهی»
«رویا میرعلمی» برای بازی در نمایش «ناسور»
«الهام نامی» برای بازی در نمایش «پرسه‌های موازی» (تقدير)
 

- نمایشنامه نویسی
 
کاندیداها:
 
«رئوف دشتی» برای نگارش نمایشنامه «بازگشت در چهارشنبه آخر سال»
«خیرالله تقیانی‌پور» برای نگارش نمایشنامه «ناسور» 
«امین ابراهیمی» برای نگارش نمایشنامه «زمستان بود» 
«پیام لاریان» برای نگارش نمایشنامه «پرسه‌های موازی»  (تقدير)
«باقر سروش» برای نگارش نمایشنامه «پستو» (تقدير)
 
 
 - کارگردانی
 
کاندیداها:
 
«رضا حسینی» برای کارگردانی نمایش «بازگشت در چهارشنبه آخر سال»
«افسانه زمانی» برای کارگردانی نمایش «ناسور»
«احسان ملکی» برای کارگردانی نمایش «چیدا»
«پیام لاریان» برای کارگردانی نمایش «پرسه­ های موازی» (تقدير)
«امین ابراهیمی» برای کارگردانی نمایش «زمستان بود»(تقدير)


******

بخش مسابقه محیطی، تعاملی، آلترناتیو و دیگر گونه های تئاتر بیرونی

هیات داوران بخش مسابقه محیطی، تعاملی، آلترناتیو و دیگر گونه‌های تئاتر بیرونی متشکل از محمدحسین ناصربخت، شهرام کرمی، آزاده گنجه، عقیل تقی‌زاده و حسین عاطفی.
 
  
 
تئاتر محیطی

طراحی فضا و فضاسازی
 
کاندیداها:
 
«سیما شیبانی» برای نمایش «پرواز عمود کبوتر دریایی دودی»
«حسین توازنی‌زاده» برای نمایش «پروانه»
«سعید بهنام» و «نسیم ریاضی» و «نسرین فرشباف» برای نمایش «برگرد مرا ببین» (برگزيده)
 
 
بازیگری زن
 
کاندیداها:
 
«تینا یونس‌تبار»، «پرستو قربانی» و «آبان حسین‌آبادی» برای نمایش «پروانه» (برگزيده)
 «مارال عبادی» و «نیلوفر ندایی» برای نمایش «برگرد مرا ببین» (تقدير)
 «بیتا معیریان» برای نمایش «خرده ریز»
 
 
بازیگری مرد
 
کاندیداها:
 
«احسان بیات‌فر» برای نمایش «خرده ریز»
 
«مرتضی ضرابی» برای نمایش «خرده ریز» (تقدير)
 
«بانی‌پال شومون» برای نمایش «برگرد مرا ببین» (برگزيده)
 
 
 
کارگردانی
 
کاندیداها:
 
«سعید بهنام خانیکی» و «نسیم ریاضی» و «شیرین فرشباف» برای کارگردانی نمایش «برگرد مرا ببین» (برگزيده)
«سارا کریمیان اقبال» برای کارگردانی نمایش «خرده ریز»
«حسین توازنی‌زاده» برای کارگردانی نمایش «پروانه»
 
 
 
تئاتر خیابانی
 
موسیقی
 
کاندیداها:
 
«احمد جعفری» برای نمایش خیابانی «مستند پخش نشده میرزا» (برگزيده)
«علی سینا رضانیا» برای نمایش «فیش» (تقدير)
«نوید لاهیجی»، «هامون نقیبی»، «علی حاج صادقی»، «ماهان خوش طبع» و «سینا رمضان‌زاده» برای نمایش «از بس که جان ندارد»
«رامین عبداللهی» و «مهیار قنبری» برای نمایش «چهار طبقه»
 

طراحی فضا و فضاسازی
 
کاندیداها:
 
«مسعود براهیمی» و «جلال کاشانی» برای نمایش «زیرزمین» (برگزيده)
«امیر امینی» برای نمایش «از بس که جان ندارد»
«علی محمد رادمنش» برای نمایش «اَرَتَ»
 
 

بازیگری زن
 
کاندیداها:
 
«رستا رضوی» برای نمایش «فیش» (برگزيده)
«دلارام ترکی» برای نمایش «زیرزمین» (تقدير)

«مارال ایزدبخش» برای نمایش «هرچی سنگه مال پای لنگه»
 
بازیگری مرد
 
کاندیداها:
 
«مهدی ضیائیان‌پور» برای بازی در نمایش‌های «مستند پخش نشده میرزا» و «چهار طبقه» (تقدير)
«احمد صمیمی» برای نمایش «مستند پخش نشده میرزا»
«فرامرز قلیچ خانی» برای نمایش «فیش» (برگزيده)
«محمدهادی عطایی» برای نمایش «چهار طبقه» (تقدير)
«پیمان صفرزاده» برای نمایش «زیرزمین»
«امین چاه شوری» برای نمایش «هرچی سنگه مال پای لنگه» (تقدير)
 
 
کارگردانی
 
کاندیداها:
 
«محمدهادی عطایی» برای نمایش «چهار طبقه» (تقدير)
«مسعود براهیمی» برای نمایش «زیرزمین» (برگزيده)
«ابوالفضل طبسی» برای نمایش «بزم و رزم»(جايزه ويژه داوران)


******

بخش مسابقه جوانان جشنواره تئاتر فجر

هیات داوران بخش مسابقه جوان این جشنواره مرکب از شهرام زرگر، آرش دادگر و محمدامیر یاراحمدی.
 
 
- طراحی گریم
 
کاندیداها:
 
«ثمین سالک» برای طراحی گریم نمایش «دوازده»
«سمیه ارقبایی» برای طرای گریم نمایش «یتیم خانه فونیکس» (برگزيده)
«سوگل بهرام‌پور» برای طراحی گریم نمایش «چرخه سودایی»
 
 
- طراحی لباس
 
کاندیداها:
 
«زری کریمی» برای طراحی لباس نمایش «حسن کچل و چهل گیس»
«سیامک دورانی» برای طراحی لباس نمایش «یتیم خانه فونیکس» (برگزيده)
«فائزه کاظمی» برای طراحی لباس نمایش «چرخه سودایی»
 
 
 - طراحی نور
 
کاندیداها:
 
«شهاب مهربان‌پور» برای طراحی نور نمایش «لوسیا» (برگزيده)
«عبدالحمید امراللهی» برای طراحی نور نمایش «دا»
«مجید سیادت» برای طراحی نور نمایش «مرثیه‌ای برای سین گاف»
 
 
 
- طراحی صحنه
 
کاندیداها:
 
«فرشید جعفری» و «محمدرضا رادمند» برای طراحی صحنه نمایش «آشپزخانه»
«سیاوش عالی‌پور» برای طراحی صحنه نمایش «سرگذشت نا به هنگام زنی که مدام می‌خندید» (تقدير)
«داود مورگان» برای طراحی صحنه نمایش «یتیم خانه فونیکس» (برگزيده)
«داریوش پیرو» برای طراحی صحنه نمایش «نگاهمان می‌کنند»
 

- بازیگری مرد
 
کاندیداها:
 
«محمدرضا خادمی» برای بازی در نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم»
«محمدرضا صولتی» برای بازی در نمایش‌های «اکسیژن» و «یتیم خانه فونیکس» (تقدير)
«حسین پورکریمی» برای بازی در نمایش «چهل گیس و حسن کچل» (برگزيده)
«کاظم سیاحی» برای بازی در نمایش «هاروی»
«مسعود کرامتی» برای بازی در نمایش‌های «هاروی» و «نگاهمان می‌کنند» (تقدير)
 
 
 
- بازیگری زن
 
کاندیداها:
 
«ساناز موسوی» برای بازی در نمایش «سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می‌خندید» (تقدير)
«ندا محمدی» برای بازی در نمایش «یتیم خانه فونیکس»
 «پانته‌آ مرزبانیان» برای بازی در نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» (برگزيده)
«دُنا تارُفی» برای بازی در نمایش «دال»
«شیدا خلیق» برای بازی در نمای «نگاهمان می‌کنند» (تقدير)
 
- نمایشنامه نویسی
 
کاندیداها:
 
«سیاوش عالی‌پور» برای نگارش نمایشنامه «سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می‌خندید»
«محمدرضا طاهری» و سرکار خانم «فاطمه رضایی» برای نگارش نمایشنامه «دا» (برگزيده)
«نغمه ثمینی» برای نگارش نمایشنامه «نگاهمان می‌کنند»
«ابوالفضل حاجی‌علی‌خانی» برای نگارش نمایشنامه «خوب، بد، زشت»
«مهسا غفوریان» و جناب آقای «مهدی ضیاء چمنی» برای نگارش نمایشنامه «اکسیژن» (تقدير)
 
 
- کارگردانی
 
کاندیداها:
 
«سیاوش عالی‌پور» برای کارگردانی نمایش «سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می‌خندید»
«رسول کاهانی» برای کارگردانی نمایش «اسکورسیزی»
«شکوفه طاهری» برای کارگردانی نمایش «کابوس شب نیمه تابستان» (تقدير)
«محمد نیازی» برای کارگردانی نمایش «یتیم خانه فونیکس»
«افشین زمانی» برای کارگردانی نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» (برگزيده)


بخش تئاتر موضوعی:

 
تقدیر از ابوالفضل طبسی برای نمایش بزم و رزم
تقدیر از نمایش املت با گوجه ی ایرانی با موضوع اقتصاد مقاومتی
تقدیر از نمایش بازگشت با بهره مندی مضامین قرآنی
تفدیر از هزار سال و یک روز برآمده از جشنواره تئاتر رضوی
تقدیر از نمایش مهراوه ی عشق برای بهره مندی از جلوه های زندگی اولیا و پیامبران
 


انتهاي پيام/





کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر