کد خبر: ۵۹۹۸۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
مشهد؛

مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق گفت : پارک علم و فناوری خراسان در احراز صلاحیت دانش بنیانی شرکتها نقش اصلی و مهمی را ایفا کرده است .

نقش پارک علم و فناوری در احراز صلاحیت دانش بنیانی شرکتهابه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید مهدی مدنی ، با بیان مطلب افزود :  این پشتیبانی ها باعث شده بتوانیم هم کمک ها و تسهیلات مالی دریافت کنیم و هم از کمک های معنوی برخوردار باشیم که این مهم باعث شده است از نظر نوع خدمات و محصولات به عنوان یک شرکت برگزیده ارزیابی شویم .

مهندس مدنی گفت : حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان که فلسفه وجودی پارک های علم و فناوری است در پارک خراسان به خوبی شکل گرفته است ، هر چند در کل کشور انتظار بیشتری از مجموعه های این چنینی می رود اما پارک علم و فناوری خراسان بسیار موفق بوده است.

مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق خاطرنشان کرد : این شرکت در مسیر توسعه خودش با طراحی و ساخت پایانه راه دور ( PKS RTU 513 ) ، موفق به احراز صلاحیت به عنوان شرکت دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ابتدای سال 93 شد که ساخت این تجهیز بر اساس تکنولوژی روز دنیا و متناسب با نیاز های کشور صورت گرفته و توانسته نیازهای متعددی را از صنعت برق بویژه در دوران تحریم ها برآورده کند.

او با اشاره به فعالیت شرکت پیمان خطوط شرق افزود : در ابتدای فعالیت با ارائه خدمات فنی و مهندسی تخصصی اتوماسیون به خصوص اتوماسیون پست ، مراکز کنترل و دیسپاچینگ به ویژه در صنعت برق شروع کردیم و از ابتدای کار روند توسعه ای داشته ایم ؛ به طوری که توانسته ایم هم حجم فعالیت ها را بیشتر کنیم و هم اینکه زمینه های تخصصی فعالیت شرکت را در دیگر زمینه ها همچون اتوماسیون ، مخابرات و اسکادا توسعه دهیم.

مدنی فعالیت در زمینه اتوماسیون پست ، اتوماسیون پست سراوان در برق منطقه ای سیستان و بلوچستان ، پست فارمد و اخلمد در برق منطقه ای خراسان ، اتوماسیون در پست های پتروشیمی دماوند با سیستم زیمنس ، در زمینه مراکز کنترل از راه دور ،  پست های کلات و آشخانه ، در پروژه های مخابراتی ، تامین و راه اندازی سیستم های SDH  و PDH  در برق خراسان را از مهمترین پروژه های اجرائی این شرکت برشمرد .

مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق ، بزرگترین دغدغه شرکت های دانش بنیان و به خصوص شرکت هایی که مشتریانش 100 در صد دولتی هستند را عدم نقدینگی دانست و گفت : با توجه به رفع تحریم ها که یک امر مطلوب و بسیار خوب است ، اگر دقت نشود می تواند آسیب های بسیار جدی به شرکت های دانش بینان وارد نماید .

او اظهار داشت : محصولاتی که تولید می کنیم نمونه های معروف و برند های شاخص آن اروپایی و آمریکایی هستند و رقابت ما با این کشورهاست ؛ اما به طور مشخص رقابت عمدتا با کشورهای اروپایی و در رأس آن آلمان است.

مدنی در پایان افزود : یکی از مهم ترین اهداف این شرکت افزایش سهم آنها از بازار است که این افزایش در دو بخش توسعه بازار و توسعه محصول صورت می گیرد که از برنامه های عملیاتی آن می توان تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل و همچنین حرکت شرکت به سمت ساخت محصولات فناورانه باشد. 
انتهای پیام // م ا
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر