کد خبر: ۶۰۹۴۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۳

نیروهای ارتش اسرائیل چندین فلسطینی را در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه هدف گلوله قرار داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی ، گزارش‌ها حاکی است نیروهای ارتش اسرائیل چندین فلسطینی از جمله یک زن را در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه هدف گلوله قرار داده و زخمی کرده‌اند.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت معترضان فلسطینی برای اعلام همبستگی با صدها فلسطینی که در زندان‌های اسرائیل اعتصاب غذا کرده‌اند، در شهرک بیت‌لاهیا در شمال غزه تظاهرات کرده بودند.

سربازان اسرائیلی مستقر در برج‌های دیده‌بانی و تانک‌ها در مجاورت پایگاه نظامی «کیسوفیم» اقدام به شلیک گلوله به سمت تظاهرات کنندگان کردند که به زخمی شدن یک معترض فلسطینی منجر شد.

صهیونیست‌ها همچنین برای متفرق کردن معترضان اقدام به پرتاب نارنجک کردند که در نتیجه یک معترض فلسطینی 21 ساله از ناحیه پا مجروح شد.

سربازان اسرائیلی در گذرگاه مرزی «ناحل عوز» در غرب غزه هم با شلیک گلوله جنگی، 4 فلسطینی را مجروح کردند. دو معترض دیگر هم در شرق اردوگاه پناهندگان جبالیا زخمی شدند.

در شهر بیت لحم در کرانۀ غربی نیز نیروهای اسرائیلی به معترضان فلسطینی یورش بردند و 6 جوان فلسطینی را ربودند. اسرائیلی‌ها در این حمله از گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی استفاده کردند.

نیروهای صهیونیستی همچنین با حمله به معترضان در چند روستای فلسطینی دیگر دست‌کم هفت تن را مجروح کردند.

از 28 فروردین، زمانی که صدها زندانی فلسطینی در اعتراض به شرایط وخیم اسرا در زندان‌های اسرائیل اعتصاب غذا کرده‌اند، چندین تظاهرات به نشانۀ همبستگی با آنان برگزار شده است.

زندانبانان صهیونیست این زندانیان را از حقوق مشروعشان از جمله حق دسترسی به خدمات پزشکی، دسترسی به تلفن و دیدار با خانواده‌هایشان محروم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود 6500 فلسطینی در حال حاضر در زندان‌های اسرائیل زندانی‌شده‌اند که 62 تن از آنان زن و 300 تن نیز زیر سن قانونی هستند.

رژیم صهیونیستی همچنین 13 قانون‌گذار فلسطینی را زندانی کرده است.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر