کد خبر: ۶۱۳۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت با اشاره به اجرای برنامه سلامت رمضان در این ایام، گفت: در راستای این برنامه، بیش از ۳۰۰ تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید رضا غلامی مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت  تعداد بازدید از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و شیرینی سنتی از ابتدای ماه مبارک رمضان در راستای برنامه سلامت رمضان تا امروز ۳۱ خرداد را ۴۸ هزار و ۷۸۲ مورد بیان کرد و گفت: ۱۵ هزار و ۸۹۰ بازدید از مراکز تهیه آش و حلیم و ۳۰۳ هزار و ۷۰۳ مورد بازدید از سایر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی حساس صورت گرفته است.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت ضمن اشاره به ۳۶۸ هزار و ۳۷۵ مورد کل بازدید در برنامه سلامت رمضان، افزود: ۶۴ هزار و ۹۴۲ مورد سنجش عوامل محیطی و کهنگی روغن، نمک و اسیدیته و آلودگی سطوح با تجهیزات پرتابل انجام شده است.

وی با بیان این که ۲۶۳ هزار و ۷۷۸ مورد سنجش کلر آزاد باقیمانده آب در راستای این برنامه صورت گرفته است، افزود: ۲۳ هزار و ۵۴۷ مورد نمونه برداری میکروبی آب، ۱۳ هزار و مورد نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه و ۳۰۳ هزار و ۳۶۳ کیلوگرم مقدار مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی، کشف و معدوم شده است.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت تعداد مراکز متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی را ۳ هزار و ۸۷۸ مورد اعلام و یادآور شد: یک هزار و ۶۲۹ مرکز متخلف بهداشتی تعطیل شده است و ۲ هزار و ۹۱۱ بازدید مشترک با تعزیرات، صنعت معدن و اتاق اصناف و نیروی انتظامی و دامپزشکی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر