کد خبر: ۶۱۴۶۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
گاردین اعلام کرد؛

دولت ایتالیا از اتحادیه اروپا خواست با تغییر سیاست‌های مهاجرپذیری، راه را به روی هجوم بی‌رویه پناهجویان به این کشور ببندد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین؛ دولت ایتالیا قصد دارد از این پس مانع از پهلو گرفتن قایق مهاجران غیرقانونی در سواحل این کشور شود. افزایش بی‌رویه ورود مهاجران به ایتالیا در روزهای اخیر موجب شد مقامات این کشور به فکر بستن مرزهای آبی بیافتند و از اتحادیه اروپا بخواهند هرچه سریع‌تر تغییراتی در سیاست‌های پذیرش مهاجر اعمال کند.

تعداد مهاجرانی که فقط در 5 روز گذشته از طریق قایق و خط ساحلی وارد خاک ایتالیا شدند به حدود 11 هزار نفر رسید. دولت ایتالیا به «موریتزیو ماساری»، سفیر این کشور در اتحادیه اروپا، ماموریت داد موضوع بحران پناهندگان را با کمیسیون اروپا مطرح کرده و از مقامات قانون‌گذار بخواهد برای بازنگری در قوانین پذیرش مهاجر، اقدامی جدی انجام دهند.

یکی از پیشنهادات ایتالیا، متوقف کردن قایق و کشتی‌هایی است که پرچم این کشور را بر روی عرشه ندارند. چنین قایق‌هایی که عمدتا تلاش می‌کنند خود را به دو جزیره سیسیل و یا کلابریا برسانند، از پهلو گرفتن در خشکی منع می‌شوند.

تعداد مهاجرانی که اغلب آنها آفریقایی هستند و تلاش می‌کنند خود را از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا و سپس اروپا برسانند، هر روز در حال افزایش است. حتی گروه‌های بشردوستانه‌ای که قایق‌ها و سرنشینان آنها را از خطر غرق شدن نجات می‌دهند نیز، این افراد را به ساحل ایتالیا منتقل می‌کنند.

تقریبا تمامی کشورهای همسایه ایتالیا از پذیرش مهاجران امتناع می‌کنند، کشورهای دیگر مانند لهستان و مجارستان نیز حاضر به پذیرش دستورالعمل اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویان نیستند.

آمار منتشر شده در ماه ژوئن نشان می‌دهد در 5 ماه نخست از سال 2017، حدود 60 هزار و 228 نفر از طریق دریا وارد ایتالیا شدند. در این مدت هزار و 562 نفر نیز در دریا غرق شده و جان خود را از دست دادند.

سیاستمداران اروپایی نگران هستند جنگ و ناامنی‌های منطقه‌ای در کنار گسترش فقر به دلیل تغییرات آب و هوایی، موجب هجوم بی‌سابقه مهاجران آفریقایی به اروپا شود.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر