کد خبر: ۶۱۵۰۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱

مقام‌ها در وزارت بهداشت می‌گویند که در نظر دارند حقوق کارمندان وزارت بهداشت که در نقاط دور دست مشغول خدمات دهی را 40 درصد افزایش دهند.

افزایش چهل درصدی معاش‌ کارمندان صحی در نقاط دور دست کشور / دویست مرکز صحی جدید در افغانستان ایجاد می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه/ بهداشت در یک نشست خبری؛ بلند بردن سطح دسترسی به عرضه خدمات بهداشتی و افزایش مراکز در نقاط دور دست کشور را از جمله اولویت های این وزارت عنوان کرد.

آقای فیروز خاطر نشان کرد که این وزارت مصمم است که در کنار عرصه خدمات صحی اساسی و خدمات بهداشتی بیمارستان؛ سطح دسترسی به عرضه خدمات صحی در کشور را از ۶۰ به ۸۰ درصد افزایش دهد.

او علاوه کرد که به‌همین منظور قرار است به‌زودی ۲۰۰ مرکز صحی جدید در نقاط نیازمند کشور ایجاد و ۱۷۰ مرکز صحی دیگر نیز ارتقا داده شود.

فیروز هم‌چنین تاکید کرد که آنان در نظر دارند تا ۴۰ درصد افزایش در حقوق کارمندان صحی که در نقاط دور دست کشور مصروف ارایه خدمات صحی هستند، به‌میان آورد.

در همین حال وزارت صحت عامه کشور ۱۹ قرارداد، عرضه خدمات صحی اساسی و شفاخانه‌ را با موسسات داخلی و خارجی به‌امضاء رسانید که این موسسات را موظف به عرضه خدمات صحی اساسی در ۱۸ ولایت می‌کند.

براساس معلومات وزارت صحت عامه ارزش این قراردادها حدود ۶ میلیارد افغانی می‌باشد که شامل مرحله سوم پروژه “Sehat” می‌شود.

بهبود وضعیت تغذی طفل و مادر، استخدام و آموزش مشاورین تغذی عامه، ایجاد مراکز ثابت واکسیناسیون در کلینیک‌های صحی، نصب نمودن تابلوهای معلوماتی در مراکز صحی و بلند بردن سطح آگاهی مردم از جمله اهداف اساسی این قراردادها می‌باشد.

وزارت صحت عامه می‌گوید که به منظور عدم ایجاد سکتگی در امر عرضه خدمات صحی آنان تلاش کردند که پروسه تدارکات این قراردادها را در مدت کمتر از شش ماه تکمیل کنند. گفته می‌شود که این قرارداد ها در ماه دلو سال گذشته به‌اعلان سپرده شده بودند.

این وزارت هم‌چنان تاکید دارد که دو درصد بودجه در ولایات ننگرهار و نمیروز و یک درصد در سایر ولایات کشور از قیمت مجموعی هر قرارداد به‌منظور رسیده‌گی به مشکلات صحی مهاجرین افغان که از کشور های همسایه به کشور بازگشت می‌کنند تخصیص داده شده‌است.

انتهای پیام/

تاسیس 200 بیمارستان در مناطق محروم افغانستان

 

برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی