کد خبر: ۶۱۵۰۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
حبیبی در نشست دبیران حزب موتلفه:

دبیرکل حزب موتلفه گفت: دولت ادبیات دیپلماسی خارجی خود را در مقابل اروپا و آمریکا تغییر دهد. لحن آشتی‌جویانه متناسب با دشمنی آمریکا نیست.

لحن آشتی جویانه دولت متناسب با نوع دشمنی آمریکا نیستبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "محمدنبی حبیبی" دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به گزارش سازمان ملل و اظهارات اخیر دبیرکل این سازمان، گفت: سازمان ملل در همراهی با آمریکا در نقض برجام تردید ندارد، بنابراین دولت باید مراقبت کرده و به این امر اعتراض کند.

حبیبی اظهار داشت: گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نیز سازمان ملل در مورد برجام هیچ اشاره‌ای به بدعهدی و نقض عهد آمریکایی‌ها ندارد و یک‌سویه در مورد اقدامات ایران اظهار نظر می‌کند. گویی هیچ تعهدی در برجام از سوی آمریکا و پنج کشور دیگر نبوده است.

وی در مورد ادعای نقض قطعنامه 2231 از سوی ایران و موضع‌گیری مشترک نماینده آمریکا در سازمان ملل و گوترش دبیرکل سازمان ملل گفت: در بسیاری از مواقع سازمان ملل تحت نفوذ آمریکا تصمیم‌گیری کرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به اروپا تأکید کرد: شایسته است که وزیر امور خارجه گزارش سفر را به ملت ارائه دهد زیرا روابط اروپا و ایران نیاز به یک بازنگری جدی دارد. اتحادیه اروپا در وضع تحریم‌های جدید به آمریکا پیوسته است و فهرستی جدید را به تصویب رسانده است.

حبیبی افزود: اینکه خیال کنیم اروپایی‌ها مسیری به‌جز آمریکا در برجام طی می‌کنند، تصور نادرستی است. آمریکایی‌ها سر خصومت با ایرانی‌ها را دارند و جز به شکست و عقب‌نشینی جمهوری اسلامی به چیز دیگر فکر نمی‌کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد حاشیه‌سازی‌های رئیس‌جمهور در مورد منشأ مشروعیت ولایت، حمله به سپاه و… گفت: حاشیه‌سازی در هر صورت به‌ضرر دولت است. آقای رئیس‌جمهور نباید خود به حاشیه‌سازی بپردازند اما متأسفانه در مواقعی پرداخته‌اند.

حبیبی در ادامه با اشاره به رفتار‌های اخیر آمریکا در وضع تحریم‌های جدید و ضرورت واکنش متقابل مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس باید طرح خود را در مورد مقابله با نقض مکرر برجام ارائه دهد و به اجرای آن مصر باشد.

وی به تحولات منطقه اشاره و تصریح کرد: داعش آخرین نفس‌ها را در سوریه و عراق می‌کشد. تروریستها در این دو کشور در حال نابودی هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌خواستند بغداد را با البغدادی فتح کنند و پروژه تجزیه عراق را کلید بزنند. آنها به مسئولان عراقی گفته بودند "20 سال طول می‌کشد تا شما بتوانید بر داعش پیروز شوید" اما مقاومت با تکیه بر نیروهای مردمی، شر تروریسم را از عراق کندند.

حبیبی با بیان اینکه در سوریه نیز تروریستها نفس‌های آخر خود را می‌کشند، گفت: آمریکایی‌ها فوق‌العاده از این مسئله عصبانی هستند چراکه نقشه‌های شوم آنها برباد رفته است.

وی با اشاره به مصادره برج بنیاد علوی در نیویورک اظهار کرد: آمریکایی‌ها دائماً بر اوراق سیاه پرونده ارتباط با ایران می‌افزایند و همان‌طوری که بارها گفته‌ایم داشتن حسن نیت به آنها یک اشتباه استراتژیک است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید ادبیات دیپلماسی خارجی خود را به‌ویژه در مقابله با اروپا و آمریکا تغییر دهد. لحن آشتی‌جویانه و سازش به هیچ وجه متناسب با نوع دشمنی و خصومت‌ورزی آمریکا نیست.

حبیبی با اشاره به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در نماز جمعه تهران که گفت «شواهد نشان می‌دهد فتنه جدیدی در راه است»، تأکید کرد: مناسبت سالگرد 18 تیر 78 در راه است. البته ملت ایران پاسخ توطئه 18 تیر را با قدرت در 23 تیر همان سال دادند و توطئه فتنه 88 را نیز در 9 دی ماه همان سال با اقتدار کامل خنثی کردند اما باید توجه داشت که دشمن دست از دشمنی برنداشته است.

وی افزود: البته اظهارات اخیر آمریکایی‌ها و اتحادیه اروپا علیه سپاه و نهادهای امنیتی مطلب جدیدی نیست ولی هشداری بر ضرورت هوشیاری بیشتر ملت ما و نهادهای ذی‌ربط در نظام است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به لغو 584 قانون در جلسه علنی روز 16 فروردین 96 مجلس شورای اسلامی گفت: میان قوانین لغوشده قانون تابعیت مصوب سال 1308 و متمم مصوب 1309 آن است. اگر این قانون هنوز به‌قوت خود باقی است چرا وفق این قانون با دوتابعیتی‌ها برخورد نشده است. اگر به‌قوت خود باقی نیست پس چرا آن را لغو کردند؟!

حبیبی خاطر نشان کرد: مطابق این قانون دوتابعیتی‌ها حق تصدی مقامات دولتی از قبیل وزیر، وکیل، معاونت وزیر و عضویت در شورای شهر را ندارند و از هرگونه شغل دولتی محروم هستند. همین دوتابعیتی‌ها حق مالکیت اموال غیرمنقول را هم ندارند. دستگاه‌های نظارتی و امنیتی در اجرای این قانون چه کردند که امروز دچار مدیران دوتابعیتی هستیم و کسی هم پاسخگو نیست؟

انتهای پیام/

  وضع تحریم‌های جدید و ضرورت واکنش متقابل مجلس شورای اسلامی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی