کد خبر: ۶۱۹۹۷۳۳
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳

معاون بهبودات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: 650 تن عسل در سال زراعی جاری توسط کندوداران استان ایلام برداشت و روانه بازارهای مصرف شده است.

برداشت عسل توسط کندوداران استان ایلام

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،مجتبی شیرخانی بیان کرد: این میزان برداشت عسل نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

وی ارزش ریالی این مقدار عسل مرغوب را 260 میلیارد ریال برآورد کرد و ادامه داد: بیشتر عسل مازاد استان ایلام به استان های همسایه صادر می شود.

شیرخانی با اشاره به مرغوبیت و کیفیت عسل تولید استان ایلام اضافه کرد: در فصول بهار و تابستان که فصل رشد و شکوفایی گل هاست زنبورهای عسل از شهد گل های مختلفی چون گون، کتیرا، کلزا برای تولید عسل استفاده می کنند.

معاون جهاد کشاورزی ایلام عنوان کرد: با توجه به مرغوبیت عسل تولیدی ایلام و تقاضای بازارهای داخل و خارج استان برای این عسل در حال مذاکره و تامین اخذ تسهیلات برای یک شرکت خصوصی در حوزه بسته بندی عسل هستیم.

وی اظهارکرد: این شرکت خصوصی چهار میلیارد ریال تسهیلات برای تهیه و تامین تجهیزات و امکانات بسته بندی عسل نیاز دارد که در صورت تامین این اعتبار توسط صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید عسل استان ایلام با برند مشخص و بسته بندی شکیل روانه بازارهای مصرف می شود.

استان ایلام دارای 75 هزار و 974 کندوی مدرن عسل و یک هزار و 217 نفر بهره بردار است.

انتهای پیام/ د

برداشت 650 تن عسل در ایلام

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی