کد خبر: ۶۱۹۹۸۱۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان;

رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان گفت : ٤١ روستای این استان برای اجرای طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی انتخاب شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سعید طاهری رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه این استان گفت : طبق ماده ٢٧ قانون برنامه ششم توسعه ، دولت موظف است به منظور تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در نواحی روستایی و ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستا در اقتصاد ملی و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت، اقدامات لازم در زمینه اقتصادی و اشتغال زایی انجام دهد.


وی بیان داشت : دولت مکلف است هر سال در پنج هزار روستا با توجه به استعدادها و ظرفیت های بومی و محیطی و قابلیت های محلی، برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی آن روستاها را به وسیله سازمان برنامه و بودجه تهیه کند و به تصویب شورای توسعه و برنامه ریزی استان برساند که بر این مبنا ٤١ روستای استان سمنان برای اجرای این طرح انتخاب شده است.


وی تصریح کرد : این تعداد روستاهای استان بالای هزار و ٥٠٠ نفر جمعیت و قابلیت تجمیع دارند و زیرساخت های اقتصادی آن به نسبت آماده است.


رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان روستاهای انتخاب شده در شهرستان آرادان را فروان و حسین آباد کردها، در سمنان خیرآباد و اعلا و در دامغان جزن، مهماندوست، مومن آباد، حسن آباد، دروار، رشم، صیدآباد، عبدالله آباد، کوه زر و دهخدا اعلام کرد.


وی ادامه داد: روستاهای انتخاب شده در شهرستان شاهرود، روستاهای دیرج، قلعه بالا، ابر، میقان، زمان آباد، قلعه نو خرقان، خیج، مغان و طرود، رضاآباد و احمدآباد و در شهرستان سرخه روستاهای افتر و مومن آباد و در شهرستان مهدیشهر روستاهای فولاد محله، چاشم و ملاده است.


رییس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان روستاهای انتخاب شده در شهرستان گرمسار برای توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای چندآب، لجران، کرک، کردوان و حاجی آباد و روستاهای شهرستان میامی را فرومد، حسین آباد کالپوش، رضوان، محمدآباد، نردین و عباس آباد اعلام کرد.


انتهای پیام / ه


تعیین روستاهای استان سمنان برای اجرای طرح توانمند سازی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر