کد خبر: ۶۱۹۹۹۷۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل؛

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: 98 درصد تسهیلات رونق تولید در سال گذشته در محل خود هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سید حامد عاملی، رییس سازمان صنعت، معدن  و تجارت استان اردبیل در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود: برای رفع مشکلات مالی و تامین منابع مورد نیاز واحدهای تولیدی سال گذشته با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و با هدف خروج از رکود با همراهی بانک‌ها و  مدیران اجرایی تسهیلات خوبی به واحدهای تولیدی پرداخت شد.

وی گفت: این تسهیلات بدون توجه به بدهی معوق و یا چک برگشتی و مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی به آنها پرداخت شد که ما در مجموع موفق شدیم به 133 واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل تسهیلات رونق تولید پرداخت کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه در این زمینه 57 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد، افزود: در مجموع 360 واحد به بانک‌ها معرفی شده بودند که از بین آنها برای 133 واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل به میزان 143 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

عاملی با بیان اینکه 98 درصد این تسهیلات بر اساس نظارت‌ها و ارزیابی‌های انجام شده در محل خود هزینه شد، بیان کرد: تنها در 10 مورد تسهیلات به دلایل مختلف در محل خود هزینه نشده است که رفع مشکلات برخی از این واحدها در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: اگر 61 واحد تولیدی از این تسهیلات استفاده نمی‌کردند قطعا کار آنها به تعطیلی کشیده می‌شد که با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال برای 450 نفر و تثبیت اشتغال 4 هزار و 500 نفر در استان اردبیل فراهم شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن  و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه امسال نیز پرداخت این تسهیلات با شرایط متفاوت آغاز شده است، گفت: امسال صنوف تولیدی و بخش معدنی نیز به این مجموعه اضافه شده است که ما قرار است به واحدهای کوچک تا یک میلیارد تومان و واحدهای متوسط تا 3 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم که پرداخت تسهیلات به شکل سرمایه در گردش و طرح‌ها با پیشرفت 60 درصد در اولویت است.

 

انتهای پیام/ح

پرداخت تسهیلات رونق تولید به 133 واحد تولیدی و صنعتی در اردبیل

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی