کد خبر: ۶۲۴۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰

به گفته یک عضو شورای ولایتی غزنی، طالبان به مدیران مکاتب اناث در غزنی دستور داده است که از صنف شش به بالا به دختران اجازه آمدن به مکاتب را ندهند.

دستور جدید طالبان در غزنی ؛ دختران از صنف شش به بالا حق تحصیل ندارندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، حسن رضا یوسفی؛ منشی و عضو شورای ولایتی غزنی، می‌گوید: طالبان به مدیران مکاتب اناث در شهر غزنی دستور داده‌اند که فقط تا صنف شش برای دختران زمینه تدریس را فراهم کنند و از صنف شش به بالا همه صنف های خود را تعطیل کنند.

به گفته وی، متاسفانه برخی از مدیران مکاتب غزنی از این دستور طالبان اطاعت کرده و به شاگردان صنوف هفت تا دوازده گفته‌اند که دیگر به مکاتب برای درس مراجعه نکنند.

ادریس آزاد زوی؛ معاون تدریسی ریاست معارف غزنی در این مورد بیان داشت: از طریق شماره های مشکوک به مدیران مکاتب پیام های تهدید آمیز فرستاده شده است که اگر از صنف شش بیشتر برای دختران زمینه تحصیل را فراهم کردید، در انتظار مرگ باشید.

وی افزود: بعد از دریافت همین پیام‌های تهدید آمیز، مدیران برخی مکاتب اناث در شهر غزنی به شاگردان مکاتب دستور داده اند که بیشتر از صنف شش حق تحصیل ندارند.

طالبان تا حال در مورد این ادعا ها کدام تبصره نکرده اند.

در همین حال برخی از دختران بعد از این تهدیدات از رفتن به مکاتب خود داری می کنند اما برخی از آنان می‌گویند تا سرحد مرگ آماده ادامه تحصیل هستند و از این تهدید هراسی ندارند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر