کد خبر: ۶۲۴۱۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
کد خبر : ۶۲۴۱۵۴۳
نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ؛

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان می‌تواند پیشرو و پایلوت گردشگری در کشور باشد و اگر این اتفاق نیفتد از حوزه گردشگری عقب می‌مانیم.

شیوه‌های نوین گردشگری را باید از مشهد آغاز کردبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ محمدرضا امیرحسنخانی در نشستی که با حضور معاونین اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد افزود: گردشگر مشهد از تمام کشور بیشتر است اگربرنامه ریزی در حوزه گردشگری بخواهد انجام شود باید از مشهد شروع کنیم تا سایر شهر‌ها نیز یاد بگیرند

.
وی افزود: از امکانات دانشگاهی، آستان قدس می‌توان استفاده کرد و باید از تمامی ظرفیت‌ها بهره برد و با بخش خصوصی بیشتر و تنگاتنگ به منظور گسترش فعالیت‌های حوزه گردشگری ارتباط برقرار کرد.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نرم افزار گردشگری و شیوه‌های نوین گردشگری را باید از مشهد آغاز کرد هرخدمتی که به گردشگری می‌خواهیم در کشور ارائه کنیم باید از مشهد شروع شود. اعتقاد داریم هر ارگانی که می‌خواهد در حوزه گردشگری ورود پیدا کند باید از میراث فرهنگی مجوز بگیرد و باید گردشگری روی قائده و قانون شکل بگیرد.

حسنخانی افزود:باید هویت و مسئولیت‌ها طوری باشد که اگر کسی خواست در حوزه گردشگری فعال باشد تنها به میراث فرهنگی مراجعه کند ضمن اینکه باید سهم بانک‌ها در حوزه گردشگری مشخص شود و توافق نامه‌هایی با بخش خصوصی نیز به منظور گسترش حوزه گردشگری به امضا برسد ضمن اینکه از محل اعتبارات فنی و اعتباری میراث فرهنگی و استانداری می‌توان با بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه جذب فعالیت‌های خوبی داشت.

وی بابیان اینکه خراسان می‌تواند پیشرو و پایلوت گردشگری در کشور باشد و اگر این اتفاق نیفتد ازحوزه گردشگری عقب می‌مانیم گفت: گردشگری در استان خراسان پتانسیل خوبی دارد و همه ازآن استفاده می‌کنند غیر از خود مشهد و سردمدار این حرکت باید میراث باشد و تمام نمایندگان خراسان رضوی نیز آن را باید همراهی کنند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما به دنبال چالش‌های موجود هستیم تا مشکلات را به مجلس ارائه کنیم چرا که اعتقاد داریم اگر گردشگری راه بیفتد مشکلات کشور حل می‌شود.
 

باید در حوزه گردشگری به دنبال یک گفتمان مشترک باشیم واز فعالان حوزه گردشگری حمایت کنیم

 
نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد شبکه سوغات عنوان کرد:باید شبکه سوغات راه اندازی شود البته این شبکه تنها به مشهد بسنده نشود واستان خراسان در فاز اول و کشور را در فاز دوم تعریف شود و نگاه تنها خراسان رضوی نباشد بلکه دیگر استان‌ها را در سبد سوغات قرار دهید و همه استان‌ها در مشهد پایگاه داشته باشند.

حسنخانی خاطرنشان کرد:خادم امام رضا (ع) تنها در چهار دیوار حرم تعریف نمی‌شود و باید در حوزه اقتصادی برای خادمان اقتصادی حریم رضوی طرح تعریف کرد.

محمد رحیم رهنما، مدیر کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با ارائه گزاری کلی از وضعیت موجود سه حوزه مامویت‌های سازمانی و اقدامات انجام شده میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را ارائه کرد و گفت: برای گسترش فعالیت‌های حوزه گردشگری نیاز به یک حرکت کلان در سطح ملی داریم ضمن اینکه باید خواسته‌های گردشگران را برآورده کنیم.

وی افزود: توریست‌ها باید در کشور و شهر مشهد احساس امنیت کنند و جهت گیری‌ها در این حوزه باید از یک منبع و مرجع باشد و برنامه‌ها جهت گیری مشخصی داشته باشد.

رهنما تصریح کرد: بعضی از قوانین میراث فرهنگی مربوط به سال‌های گذشته است بویژه در حوزه حریم آثار تاریخی که باید مجدد بازبینی شوند.

وی گفت: صنایع دستی با کمترین سرمایه می‌توان اشتغال ایجاد کرد و نیاز به حمایت بیشتر دارد ماباید به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم بنایراین باید ارائه تسهیلات و خدمات به بخش خصوصی تسهیل شود.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شبکه سوغات زیارت نیز از جمله موضوعاتی است که باید در استان خراسان تقویت و حمایت شود.

انتهای پیام//ف.ج
 
 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ