کد خبر: ۶۲۴۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
مشکات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون بهداشت و پيشگيری سازمان دامپزشكي كشور گفت: دارو یک کالای مهم، حیاتی و تخصصی است و تجویز و مصرف آن باید تحت کنترل باشد.

تجویز داروی دام باید تحت کنترل باشدمحسن مشکات معاون بهداشت و پيشگيری سازمان دامپزشكی كشور در گفت و گو با خبرنگار خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق دستورالعمل های ابلاغی سازمان دامپزشکی به تمامی داروخانه های دامپزشکی کشور، همه داروها باید  بر اساس نسخه تحویل داده شوند و داروخانه ها باید در این امر اهتمام ویژه ای بورزند.

وی در ادامه به برخی از داروهای بدون نسخه اشاره کرد و افزود: برخی از داروها که هم در پزشکی و دامپزشکی کاربرد دارند نظیر داروهایOTC یعنی داروهایی که فروش بدون نسخه آنها آزاد می باشد و بیماران حتی بدون تجویز پزشک هم می توانند این داروها را از داروخانه ها تهیه نمایید.


معاون بهداشت و پيشگيری سازمان دامپزشكی كشور با اشاره به اینکه داروخانه‌ها باید ناظر فنی داشته باشند، تصریح کرد: در واقع در هر داروخانه یک نفر به عنوان ناظر برای نظارت بر این امور وجود دارد و نباید نسخه پیچی بدون ناظر فنی انجام شود و حضور این ناظر در داروخانه الزامی و نبود آن تخلف محسوب می‌شود.

مشکات اضافه کرد: دارو به عنوان یک کالای مهم، حیاتی و تخصصی است و تجویز و مصرف آن باید تحت کنترل باشد.

داروخانه‌های متخلف  به مراجع قضایی ارجاع می‌شوند

وی یادآورشد : خوشبختانه در حال حاضر نظارت کافی بر عملکرد داروخانه ها در سطح کشور انجام می شود و اگر چیزی خلاف آن ثابت شود و داروخانه ای بدون تجویز و نسخه پزشک دارویی تحویل دهد قطعا به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر