کد خبر: ۶۲۴۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر مطرح کرد؛

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج کشورمان گفت:حجاج ایرانی امسال به همه کشورهای اسلامی نشان دادند که طرفدار وحدت هستندو در حج به دنبال طرح مسائل فرقه ای و قومی نیستند .

تبلور به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر پنجشنبه شب در آخرین دعای کمیل بعثه مقام معظم رهبری که با حضور گسترده زائران کشورمان برگزار شد،در تبیین تحقق شعار حج گفت : یکی از محورهای شعار حج امسال "‌معنویت " بود که این مهم با حضور عاشقانه زائران کشورمان در حرمین شریفین، نمازهای جماعت، تلاوت قرآن و دعای روحبخش عرفه در سرزمین عرفات متجلی شد.

وی افزود:امسال یک فضای معنوی خاصی در بین زائران کشورمان حاکم بود و استقبال زائران از محافل انس با قرآن و معارف اهل بیت و شب زنده داری و تهجد حجاج در مسجدالحرام و مسجد النبی کاملا مشهود است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درخصوص "‌اقتدار ملی " در حج امسال گفت : بیشتر توافقات انجام شده با وزارت حج کشور میزبان تحقق یافت و در دیدار با وزیر حج عربستان، ایشان از نظم و انضباط و معنویت حجاج کشورمان ابراز رضایت و تشکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر بیان کرد: برگزاری مطلوب حج امسال زمینه را برای سفر عمره و حج تمتع در سال آینده فراهم می کند.

وی درخصوص موضوع " همبستگی اسلامی "‌که در شعار امسال گنجانده شده بود، گفت : حجاج ایرانی امسال به همه کشورهای اسلامی نشان دادند که طرفدار وحدت هستندو در حج به دنبال طرح مسائل فرقه ای و قومی نیستند .

نماینده ولی فقیه حج را به مثابه بیرق اسلام توصیف کرد وگفت : ما خواستار برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر جهان هستیم و هرکاری که ما را در دستیابی به این هدف کمک کند انجام خواهیم داد.

وی با بیان این مطلب که "‌اسلام  دین صلح و رحمت و عقلانیت و تفکر است " خاطر نشان کرد : دین مبین اسلام برای اداره زندگی بشر برنامه دارد و تفکر اسلام عقلانی و رحمانی در حال گسترش و اوج گرفتن در جهان است.

تشرف 15 هزار زائر ایرانی اهل تسنن به حج

حجت الاسلام قاضی عسکر همچنین وحدت و همبستگی میان شیعه و سنی در ایران را تحسین برانگیز دانست و گفت : امسال 15 هزار نفر از زائران ایرانی اهل تسنن به حج مشرف شدند و زندگی جمعی شیعیان و اهل تسنن ایران در کناریکدیگر نمونه ای از وحدت و اتحاد و همبستگی اسلامی بود.

سرپرست حجاج کشورمان در بخش دیگری از سخنانش از همکاری و تعامل بسیار خوب حجاج کشورمان با خدمتگزاران خود در حوزه حج و زیارت تشکر و قدردانی کرد و گفت : رعایت برنامه زمانبندی اعلام شده برای ایام تشریق، باعث شد یک حج مطلوب و روان رقم بخورد .

وی همچنین از ادامه پیگیریها برای شناسایی پیکر 11 تن از شهدای منا خبر داد و گفت: در مذاکرات اخیر با وزیر حج عربستان درخصوص پیگیری امور مربوط به حوادث مسجدالحرام و منا رایزنی و تبادل نظر کرده است.

حجت الاسلام قاضی عسکر درعین حال به برخی کمبودها و کاستی ها در عملیات بزرگ حج امسال اشاره کرد و از زایران خواست تا دست به قلم شده و هرگونه پیشنهاد و انتقاد برای خدمت گزاری بهتر به ضیوف الرحمن را مکتوب و در اختیار کارگزاران حج قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به آثار و برکات حج گفت : سفر حج ، سفر پربار و ارزشمندی است و بر اساس روایات، حج مقبول حجی است که رفتار و کردار فرد حاجی بین قبل و بعد از سفر حج تغییر کرده باشد.

حجت الاسلام قاضی عسکر خطاب به حجاج کشورمان گفت : نورانیت حج را حفظ کنید و سعی کنیم حضور در نمازهای جماعت، جلسات قرآن و مراقبت از چشم و گوش و زبان خویش را در پس از حج نیز حفظ کنیم.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی