کد خبر: ۶۲۴۴۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷

هافینگتن پست با بررسی نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده، نظر مردم آمریکا درباره تفکرات نژادپرستانه را مورد تحلیل قرار داد.

نظر مردم آمریکا درباره نژادپرستی چیست؟به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی روزنامه هافینگتن پست نوشت: در یک نظرسنجی جدید که پس از خشونت های شارلوتسویل در ایالت ویرجینیای آمریکا انجام شد، مشخص شد در حالی که آمریکایی ها به طور گسترده ای می گویند با نژادپرستی و ملی گرایی سفید پوستی مخالفند، بسیاری نیز هنوز نظرات افراطی راست گرایانه و مبتنی بر برتری نژاد سفید دارند.

مؤسسه نظرسنجی ایپسوس این نظرسنجی را برای تامسون رویترز و مرکز سیاست دانشگاه ویرجینیا و در فاصله زمانی 21 اوت (30 مرداد) تا پنجم سپتامبر (14 شهریور)، چند هفته پس از تجمع مرگبار برتری‌طلبان سفیدپوست در محوطه دانشگاه ویرجینیا، انجام داد. در این نظرسنجی حدود 5360 نفر شرکت کردند و به سؤالاتی درباره نژادپرستی پاسخ دادند.

بر اساس تفسیر این نظرسنجی «در حالی که حمایت ملی نسبتا کمی از نئو نازی‌ها و برتری طلبان سفید پوست وجود دارد، میزان حمایت از برخی از تفکرات و دیدگاه های نژادپرستانه‌ای که گروه های افراطی بیان می کنند، نگران کننده است.»

اکثریت آمریکایی هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند از برابری نژادی حمایت کردند به طوری که هفتاد درصد با قاطعیت گفتند همه نژادها برابرند و 89 درصد گفتند با همه نژادها باید به طور یکسان رفتار شود، اما پاسخ آنها به برخی از مسائل خاص مربوط به نژاد و افراط گرایی متفاوت بود.

برای مثال، فقط هشت درصد گفتند از ملی گرایی سفیدپوستی به عنوان یک گروه یا جنبش حمایت می کنند، در حالی که تعداد بسیار بیشتری از نظرات گروه های برتری نژاد سفیدپوست حمایت کردند. 31 درصد از آمریکایی ها به شدت یا تا حدودی با این نظریه که «آمریکا باید از میراث اروپایی های سفیدپوست خود محافظت کند» حمایت کردند و 39 درصد با این نظر موافق بودند که سفیدپوستان در حال حاضر در این کشور مورد حمله قرار می گیرند.

کایل کاندیک، مدیر ارتباطات دانشگاه ویرجینیا به هافینگتن پست گفت: «نتایج این نظرسنجی نشان می دهد مردم آمریکا در عین حال که به شدت وابستگی ها و جنبش های نژادپرستانه را رد می کنند، از برخی از مواضع نژادپرستانه نیز حمایت می کنند.»

 

انتهای پیام/

 

ترویج عقاید نژادپرستانه در آمریکا

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر