کد خبر: ۶۲۴۵۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵

درنخستین روز پنجمین دور رقابت‌های داخل سالن و ورزش‌های رزمی آسیا، افغانستان صاحب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد.

افغانستان در رقابت‌های ورزش‌های رزمی آسیا صاحب مدال طلا و نقره شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، این رقابت‎ها شنبه در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان برگزار شد و این گردن اویز زرین را حسین‌ بخش سفری دربخش نیو فول کانتکت در رشته جوجیت‌سو، به دست آورد.

سفری در وزن ۶۲ کیلوگرم با شکست دادند دو مبارز از ترکمنستان و قرغزستان راهی فرجامین دیدار این وزن برای به دست آوردن مدال طلا شد و دراین مرحله نیز با اقتدار مبارز ترکمنستانی را از پیش‌رو برداشت و نُخستین مدال طلا را به نام افغانستان دراین در پنجمین دورۀ بازی‎های داخل تالار و ورزش‎های رزمی، آسیا ثبت کرد.

حسین بخش سفری در سبک (نی‌وازا) جوجت‎سو هم در همین کلاس وزنی برای مسابقۀ بعدی‎اش آمادۀ نبرد است تا به دومین مدال‌اش، دست پیدا کند.

در رشتۀ جوجت‌سو ۲۴۰ ورزشکار در شش بخش حضور دارند که ورزشکاران کشور در دوسبک نی وازا و جوجت‌سو کانتکت در مقابل حریفان شان به میدان می‌روند.

همچنان در وزن ۶۲ کیلوگرام یا کشتی فرهنگی، احمد جاوید امیری با شکست دادن دو حریف‌اش توانست مدال نقرۀ این بازی‌ها را به دست بی‌آورد.

وی در مسابقۀ نخست‌اش ایازوف از ترکمنستان را شکست داد، سپس در دیدار نیمه نهایی، عبدالرسول حبیب‌الله یوف ازبیکی را، مغلوب کرد و اما در دیدار نهایی از نوروز ایبیردییف از ترکمنستان، شکست خورد و به مدال نقره، بسنده کرد.

در پایان روز نخست این رقابت‌ها، افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا و یک نقره درمیان ۶۵ کشور شرکت کننده، مکان ششم جدول مدال‎ها را در اختیار دارد.

این بازی‌ها با حضور شش هزار ورزشکار از ۶۵ کشور آسیایی در ۲۱ رشتۀ ورزشی آغاز شده‎اند که به نمانیده‎گی از افغانستان، ۱۷۷ ورزشکار در ۱۶ رشتۀ ورزشی، شرکت می‌کنند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر