کد خبر: ۶۲۴۵۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

مجری طرح چغندرقند گفت: اعلام به موقع قیمت تضمینی چغندرقند پاییزه متناسب با قیمت تمام شده برای توسعه و پایداری تولید این محصول ضروری است.

ضرورت اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی چغندر قندر پاییزهبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،علیرضا یزدانی مجری طرح چغندر قند با تشریح سیاست های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از تولید چغندرقند پاییزه در سال زراعی 97–96 اظهار کرد: به منظور افزایش بهره وری آب (توسعه آبیاری میکرو و تغییر آرایش کشت) به ازاء هر هکتار 10 میلیون ریال، تسهیلات مورد نیاز در قالب کمک های فنی و اعتباری تامین و پرداخت می شود.

وی در ادامه افزود: تامین تسهیلات بانکی سرمایه در گردش چغندرقند پاییزه به ازای هر هکتار 50 میلیون ریال و همچنین تامین و پرداخت حدود 50 درصد یارانه بذر را از دیگر سیاست های حمایت از چغندرقند پائیزه است. همچنین تامین کارنده های دقیق کار و سری کامل برداشت با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و یارانه دار در دستور کار قرار دارد.

یزدانی با اشاره به برنامه ریزی برای تأمین و تدارک به موقع نهاده ها به‌ویژه بذور مورد نیاز کشاورزان گفت: با مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برای تخصیص تسهیلات با کارمزد 4 درصدی به منظور تامین ادوات و ماشین آلات تخصصی چغندرقند هماهنگی شده است.

مجری طرح چغندرقند و شکر وزارت جهاد کشاورزی از تامین اعتبارات لازم برای خدمات پشتیبانی از طرح، بویژه تامین خودرو اجاره ای در استان ها خبر داد و بیان کرد: هماهنگی با انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر برای اختصاص جایزه تحویل چغندرقند انجام شده است.

وی اعلام به موقع قیمت تضمینی چغندرقند پائیزه متناسب با قیمت تمام شده آن را برای توسعه و پایداری تولید این محصول ضروری برشمرد و گفت: سایت های الگویی با بکارگیری روش های نوین در زراعت چغندرقند زیر نظر موسسه تحقیقات چغندرقند ایجاد و همچنین دوره های آموزش تئوری و عملی ویژه کارشناسان ذیربط و بهره برداران برگزار می شود.

انتهای پیام/

سیاست حمایتی وزارت جهاد برای تولید چغندر قند پاییزه اعلام شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی