کد خبر: ۶۲۴۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
معاون اداره کل تعاونی استان لرستان:

معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: پرداخت ۷۹۲ میلیارد تومان برای اجرای طرح تکاپو در لرستان پیش بینی شده است که بین ۳ تا ۸ درصد سوبسید دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،عظیم سالاری معاون اداره کل تعاونی استان لرستان گفت‌: در رابطه با اجرای طرح تکاپو در استان لرستان اظهارداشت: مطالعات این طرح به اتمام رسید و براساس مطالعات انجام شده ۳۸ رسته با توجه به مزیت‌های استان که اثر فزاینده‌ای در تولید و اشتغال دارند تعیین شد.

وی افزود: این ۳۸ رسته‌ها براساس شاخص‌های تعریف شده سازمان یونیدو، آمار‌های پنج ساله و ۱۰ ساله استان در بحث صادرات، واردات، تولید ناخالص و سایر شاخص‌ها انتخاب شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: از آنجا که استان لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی است نسبت به سایر استان‌ها بیشترین رسته را دارد که در کارگروه اشتغال استان نیز مصوب شده‌اند.

این مسئول بیان کرد: مصوبات استان به شورای عالی اشتغال کشور ارائه شده و بنا است در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۶ تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت شود.

سالاری گفت: مبلغی که تاکنون به صورت غیر رسمی برای استان لرستان اعلام شده است از ۲۰ هزار میلیارد تومان در کشور ۷۹۲ میلیارد تومان است که بین ۳ تا ۸ درصد نیز سوبسید دارد.

وی تصریح کرد: استان لرستان در برخی از رسته‌ها مانند پوشاک و عسل پیشگام است به طوری که بحث آموزش را شروع کرده‌ایم، یک‌سری شرکت‌ها و کارشناسان هلندی از منطقه بازدید کردند که نظرشان مثبت بود.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر کار‌هایی که بر عهده استان بوده انجام دادیم فقط منتظر ابلاغ اعتبارات هستیم، ابلاغ اعتبارت نیز روندی دارد که به صورت غیررسمی اعلام شده است که احتمال می‌رود در آن اصلاحاتی نیز انجام شود.

وی اظهارداشت: افراد متقاضی از طریق دستگاه‌های اجرایی هر شهرستان می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند. در خواست مورد نظر در نهایت در کمیته فنی استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت بعد از تأیید در سامانه ثبت می‌شود.

سالاری با اشاره به نظارت‌های انجام شده در روند کار سامانه افزود: طرح افراد متقاضی در نهایت به بانک عامل معرفی می‌شود بانک نیز یک ماه فرصت دارد تأیید یا رد شدن طرح را اعلام کند.

وی با بیان اینکه بناست در قالب طرح‌های مختلف ۹۵۰ هزار شغل درکشور ایجاد شود، عنوان کرد: سال گذشته اعلام کردند براساس طرح‌های مختلف ۱۲ هزار شغل در لرستان ایجاد می‌شود، اما از آنجا که مصوب نهایی در شورای عالی اشتغال هنوز اعلام نشده است و تعداد آن هنوز مشخص نیست.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: بنا است با اجرای چند طرح مختلف هشت دهم درصد نرخ بیکاری کشور را پایین بیاورند.

انتهای پیام/پ

اجرای طرح تکاپو

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی