کد خبر: ۶۲۴۶۱۳۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
امام جمعه موقت تهران؛

امام جمعه موقت تهران گفت: در مراسمات عزاداری امام حسین (ع) باید به کودکان و حتی کسانیکه ظاهر دینی و مذهبی و حجاب ندارد احترام بگذاریم، چه بسا این مجلس سبب تحول و دگرگونی فرد شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گردهمایی امروز هیئت های مذهبی شمال استان کرمان افزود: این گونه جلسات نشان از اینست که همه مسئولین کشور عاشق امام حسین (ع) می باشند.


وی هیئت های عزاداری را سرمایه نفیس برای کشور و انقلاب اسلامی دانست و ادامه افزود: انقلاب ما از هیئت ها به پا خواست است و ما باید از این سرمایه نفیس به بهترین نحو ممکن پاسداری کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به 4 رکن هیئت های عزاداری افزود: مردم رکن اول هیئت های عزاداری هستند ضمن آنکه مدیران هیئت ها، خطبای مجلس حسینی و مداحان مجالس حسینی از دیگر رکن های هیئت های عزاداری می باشند و برای آنکه اینگونه مراسم تاثیرگذار باشد، باید روی این چهار رکن کار کنیم.


وی اخلاص در این ارکان را ضروری دانست و گفت؛ باید رقابت های غیر خدایی(دعواها و رقابت ها در برخی مراسم شاهدیم معنایی ندارد) در اینگونه مراسمات پرهیز کنیم. زیرا همه کسانیکه به نحوی ارتباط با عزاداری امام حسین (ع) دارند، زیور سیدالشهدا(ع) باشند و این انتصاب مسئولیت آورد است، بنابراین مسئولین باید روی رفتار و کردار خود و خانواده هایشان فاخر باشد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: هیئت ها عزاداری و همچنین خطیبان این مراسم باید انقلابی باشد و مداح باید دنبال اشعار انقلابی باشد و مداحانی که محتوای انقلابی دارند، مورد تشویق مقام معظم رهبری می گیرند.

وی وحدت در عزاداری را از دیگر مواردی دانست که باید در مراسم عزاداری امام حسینی(ع) مورد توجه قرار گیرد و مطرح کرد: با توجه به سلایق گوناگون باید از طرح مسایل و رفتاری که باعث اختلاف می شود، جلوگیری شود.

آیت الله خاتمی با بیان این مطلب که مردم شرکت در مراسم عزاداری امام حسین(ع) را سعادت برای خود بدانند، اظهار کرد: مردم مجلسی که به حق حسینی است را با دقت انتخاب کنند.

وی بیان کرد: مدیران هیئت ها بایستی برنامه ریزی فرهنگی داشته باشند و مراسم خود را رشدآور کنند و مسایل شرعی جوانان در حد 5 دقیقه در مراسمات عزاداری بیان شود.

امام جمعه موقت تهران از لزوم احترام همه مردم بدون در نظر گرفتن گرایشاتشان توسط روسای هیئت ها سخن به میان آورد و عنوان کرد: در مراسمات عزاداری امام حسین (ع) باید به کودکان و حتی کسانیکه ظاهر دینی و مذهبی و حجاب ندارد احترام بگذاریم، چه بسا این مجلس سبب تحول و دگرگونی فرد شود.


وی با اشاره به اینکه مدیران هیئت ها نباید سکولار باشند، اظهار کرد: مجلس حسینی شور دارد، باید رشد شعور نیز داشته باشد که این مهم توسط خطاب محقق می شود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به روحانیون اینگونه مجالس گفت: روحانیون باید مطالعه لازم را داشته و سنجیده سخن بگویند و مراقب باشند و از سخن به میان آوردن مطالب سست و غیر قابل اثبات پرهیز کرده و از شرکت در مراسم زیاد در یک روز پرهیز کنید تا بتوانند در مراسمات مطالب اصلی را بیان کنند.


وی با بیان این مطلب که مبانی نهضت های عاشورا را باید بیان کنید، تصریح کرد: باید خطاب در مراسمات بیان سیاسی هم داشته باشند اما در این زمینه افراط و تفریط نکنید.
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: مداحان مستند خوانی را نیز داشته باشند و در انتخاب سبک مداحی دقت کنند.


انتهای پیام /ی

مداحان در انتخاب سبک مداحی دقت کنند

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل