کد خبر: ۶۲۴۶۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵

معاون سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید که رییس جمهور غنی در نشست سالانه سازمان ملل متحد روی مبارزه با تروریزم سخنرانی خواهد کرد.

مبارزه با تروریزم، محور سخنرانی رییس جمهور در نشست سازمان ملل خواهد بودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، دواخان مینه‌پال معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز یکشنبه ( 26 سنبله ) در یک نشست خبری در کابل گفت که آقای غنی ناوقت امشب به منظور شرکت در هفتاد و دومین نشست سالانه سازمان ملل متحد به شهر نیوویارک ایالات متحده امریکا سفر می‌کند.

مینه‌پال بیان داشت که رییس جمهور در روز نخست این نشست سخنرانی نموده و مبارزه با تروریزم و همکاری کشورهای منطقه و جهان در زمینه مباررزه با تروریزم محور سخنرانی وی خواهد بود.

مینه پال گفت:"رییس جمهور در روز اول این نشست سخنرانی می‌کند و موضوع سخنرانی رییس جمهور مبارزه با تروریزم و کشورهای که از تروریزم حمایت می‌کند خواهد بود و همچنان رییس جمهور نگرانی‌های افغانستان را در این زمینه ابراز خواهد کرد".

به گفته‌ وی؛ غنی در این نشست بر همکاری کشورهای منطقه و جهان در مبارزه با تروریزم تاکید می‌کند، زیرا افغانستان به مبارزه منطقوی و جهانی علیه این پدیده باور دارد. آقای مینه‌پال گفت تا زمانی‌که کشورهای منطقه و جهان با مسوولیت پذیری و بدون تفکیک در زمینه تروریزم عمل نکنند، مبارزه با تروریزم موفق نخواهد شود.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افزود، قرار است آقای غنی در حاشیه نشست سالانه سازمان ملل متحد با مقامات بلند پایه‌ کشورهای سازمان ملل متحد از جمله دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا نیز دیدار و گفتگو کند.

مینه‌پال گفت که رییس جمهور در دیدار با ترامپ در زمینه صلح، امنیت و مبارزه با تروریزم و دستاوردهای افغانستان در بخش‌های دیگر گفتگو خواهد کرد. وی تاکید کرد که همکاری‌های اقتصادی کشورهای جهان نیز یک بخش از این گفتگوها خواهد بود.

رییس جمهور غنی در حالی در حاشیه نشست سازمان ملل متحد با رییس جمهور امریکا دیدار خواهد کرد، که دونالد ترامپ به تازگی استراتیژی تازه‌ امریکا در قبال افغانستان را اعلام کرده است. این نخستین دیدار آقای غنی پس از اعلام استراتیژی تازه‌ امریکا با دونالد ترامپ خواهد بود.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی