کد خبر: ۶۲۴۶۷۰۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹

سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان از راه اندازی مرکز مستقل مطالعات زنان در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سیده فرانک موسوی، سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان با اشاره به پیگیری احداث مرکز مطالعات زنان در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: رشته مطالعات زنان را به عنوان یک دانشکده مستقل برای پردازش به بحث‌های مربوط به خانواده ایجاد کنیم.

وی اذعان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از 63 درصد دانشگاه‌های کشور بانوان هستند، بنابراین توجه به نیازهای بانوان در ابعاد مختلف اهمیت می‌یابد.

موسوی در ادامه با بیان اینکه به همین دلیل زمینه رشد بانوان و تبدیل ایده به عمل باید فراهم شود بیان داشت: دولت موظف است که تسهیل ‌گری کند و بستر را برای تسریع این همکاری فراهم سازد.

سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان با اشاره به اینکه درصددیم نخستین مرکز کانون رشد خلاقیت بانوان در اهواز تاسیس شود تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها در جهت اخذ مجوزهای لازم برای راه‌اندازی مرکز ایده‌های بانوان در دست بررسی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید بستر تبدیل ایده به عمل مهیا شود گفت: دنیا نشان داده که حیات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جامعه منوط بر توجه به نیروی انسانی است.

سیده فرانک موسوی بیان کرد: از آنجا که بانوان بخش مهمی از نیروی انسانی هر جامعه را تشکیل می‌دهند ضرورت توجه به توان و ظرفیت این بخش بیش از پیش احساس می‌شود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در دانشگاه شهید چمران اهواز پیگیر آن هستیم ایجاد مرکز مطالعات زنان است و رشته مطالعات زنان را به عنوان یک دانشکده مستقل برای پردازش به بحث‌های مربوط به خانواده ایجاد کنیم، از این رو با مطرح کردن بحث زنان بحث خانواده نیز مطرح می‌شود.

انتهای پیام/گ

احداث مرکز مستقل مطالعات زنان در اهواز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر