کد خبر: ۶۲۵۸۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
اخوان منفرد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارشناس مسائل حقوقی و سیاست خارجی گفت: سناریوی آمریکا در برجام از پیش تعیین شده است و ترامپ فقط نقش خود را ایفا می‌کند.

سناریوی آمریکا از پیش تعیین شده استاخوان منفرد کارشناس مسائل حقوقی و سیاست خارجی در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: آمریکا در برجام سناریویی از پیش تعیین شده دارد به طوری که در این  سناریو اوباما  نقشی را بر عهده داشت و اکنون ترامپ هم نقش دیگری بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود: نقش روسای جمهور آمریکا این است که گام به گام پیش روند و طرف را عقب بنشانند و در این بین بحث‌هایی مانند تغییر و اصلاح برجام را مطرح می‌کنند که این موضوع  قابل تحلیل است.

کارشناس مسائل حقوقی و سیاست خارجی بیان داشت: آنها می‌خواهند به سمتی بروند که لغو توافق بین‌المللی را به گردن طرف مقابل بیندازند و به تعبیری اگر برجام خاصیت اندکی هم داشته باشد که احتمالا دارد، می‌خواهند این خاصیت را با یک حرکت فرسایشی از ایران بگیرند  چرا که خاصیت استکباری آمریکا  آشکار و مشخص است.

اخوان منفرد  خاطرنشان کرد: اگر آمریکا به نقش ابرقدرتی در جهان رسیده به دلیل شناورها و یا توان نظامی‌اش نیست، بلکه  حقه‌بازی‌ها، دزدی‌ها و نقد عهدهایی که تاکنون در جهان انجام داده است و افرادی مانند کیسینجر این سناریو را طراحی کردند و نقش‌هایی را به اوباما و ترامپ دادند.


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر