کد خبر: ۶۲۶۳۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

پوستر هفته ملی کودک با شعار «هر کودک نشانی خداست...» با تصویرگری میثم موسوی منتشر شد.

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ هفته ملی کودک از 15 تا 21 مهر در حالی برگزار می‌شود که پوستر این هفته، تصویری از دوستی کودک و طبیعت را به تصویر کشیده است.

میثم موسوی درباره‌ دلایل انتخاب این موضوع عنوان کرد: عنصر قالب این اثر طبیعت است. دلیل این انتخاب آن بود که در مذهب، طبیعت یکی از نشانه‌های اصلی وجود خداست. گل و درخت و زندگی دوباره‌ آن‌ها مفهومی است که کودک با آن آشنایی دارد و به همین دلیل این عناصر انتخاب شدند.

دوستی با طبیعت؛ تصویر اصلی پوستر هفته ملی کودک

 

این تصویرگر افزود: در کنار این فضا کودکان قرار دارند. انسان نیز بخشی از طبیعت و زاده‌ آن است؛ بنابراین حضور بچه‌ها در بین گل‌ها و درخت‌ها به این رابطه اشاره دارد. ضمن آن‌که به مفهوم دوستی آن‌ها نیز می‌پردازد.

موسوی در پاسخ به همزمانی هفته‌ ملی کودک و ایام محرم به کارگیری رنگ آبی را در همین راستا دانست و گفت: در پوستر، بخش زیادی از تصویر به رنگ آبی اختصاص پیدا کرده است. آبی علاوه بر این‌که نماد آزادی است، مفهوم غم را نیز منتقل می‌کند. به دلیل این‌که می‌خواستیم فضای پوستر تیره نباشد، از این رنگ بهره گرفتیم.

این هنرمند سخنان خود را این‌طور ادامه داد: همان‌طور که می‌بینید از سربند سبز و شال گردن سیاه هم در تصویر استفاده شده است و به طور کلی از خطوط آزاد استفاده کرده‌ام تا محتوای تصویری به شعار «هر کودک نشانی خداست...» نزدیک باشد.

گفتنی است؛ در هفته ملی کودک علاوه بر بخش نمایشگاهی، برنامه‌های متعددی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

توضیحات طراح پوستر هفته ملی کودک درباره المان‌های تصویری آن

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی