کد خبر: ۶۲۶۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

نماینده مردم ارومیه گفت: عملکرد سازمان ثبت اسناد و وزارت آموزش و پرورش درباره حذف دریاچه ارومیه از نقشه ایران عملکرد محکومی است.

نادر قاضی پور در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ درباره وضعیت کنونی دریاچه ارومیه در کشور گفت: عملکرد سازمان ثبت اسناد و وزارت آموزش و پروش درباره حذف دریاچه ارومیه از نقشه ایران عملکرد محکومی است.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها 4درصد دریاچه ارومیه باقی مانده است،تصریح کرد: 96 درصد دریاچه ارومیه دومین دریاچه بزرگ جهان خشک شده است.

قاضی پور افزود: ستاد احیایی دریاچه ارومیه به جای یاری رساندن به دریاچه ارومیه به نوعی تولید را درآذربایجان غربی فلج کرده است بنابراین ما به ستاد احیایی دریاچه ارومیه می گوییم، ستاد مرگ آذربایجان و از همین رو امیدواریم که خدواند با باران رحمتش، موجبات بهبود وضعیت دریاچه ارومیه را مهیا کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: امسال اگر سیل بهاره درآذربایجان غربی نمی بارید دریاچه ارومیه خشک شده بود بنابراین خدواند را در این زمینه شاکرهستیم.

قاضی پور ادامه داد: با اجرای طرح نکاشت در اراضی دریاچه ارومیه، اراضی کشاورزی در این مناطق بایر ودر نهایت ظرفیت تولید در مزارع کشاورزی دراین مناطق از بین می رود.

وی در ادامه یادآورشد: امسال برای اولین بار ثبت اسناد کشور عکس دریاچه ارومیه از نقشه ایران را حذف کرده و همچنین دریاچه ارومیه از نقشه ایران در کتاب دوره ابتدایی مدارس نیز حذف شده است و این دو موضوع مذکور به شدت محکوم است.

انتهای پیام/ب

حذف دریاچه ارومیه از نقشه ایران

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی